Tomk0 Tomk0 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Lidé vždy chtějí to co nemají a to co mají toho si neváží.

Jedna z nejlepších knih, ne-li nejlepší kniha co jsem kdy četl. Už od začátku jsem cítil potenciál který kniha má a bál jsem se že ho promarní. Ale nestalo se, úžasné poselství všem lidem, kteří jsou nespokojeni se svým životem a přejí si být někým jiným a myslí si že kdyby byli někým jiným, tak by byli šťastni. Neskutečná kniha. Všem doporučuji. 98%

03.12.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělé dílo, určitě se k němu vrátím. 87%

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha o muži, který si odpykává, a těžko říct jestli oprávněně, svůj trest ve věznici v San Quentinu. Trest který posune o level výš jiný vězeň Cecil, se svou lží o ukrytém dynamitu. První třetina byla velmi náročná. Detailní popisy utrpení mi způsobovaly pocit obrovské dávky bezmoci, a uvědomění že takovou bezmoc někdo opravdu někde na světě prožíval nebo prožívá, mi dělalo zle.
A právě kvůli velkému utrpení ve svěrací kazajce a radou od podobným stylem vězněného přítele Morrella se hlavní hrdina dokáže dostat skrze jakousi astrální rovinu, prosté fyzických omezení, do svých minulých životů a opustit své dosavadní tělo. Hlavní myšlenka je asi to, že život který žijeme je jeden z mnoha a naše tělo je jen pouhá schránka, která vlastně nejsme ,,my. Že naše duše pouze skáče z jednoho života na druhý.

V podstatě by to mohlo dávat smysl a někteří lidé opravdu tvrdí, že to takto funguje nicméně já v tomto případě zastávám názor Jakea Oppenheimera a zůstávám skeptický.
Každopádně kniha i se svou myšlenkou a rozmanitými příběhy (životy), které působí díky autorovým dobrodružstvím věrohodně, je skvělá. 88%

18.12.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Velmi ponurá a atmosférická sbírka. Velmi se mi líbily povídky: Záhořovo lože, Zlatý kolovrat a Vodník. Právem patří tohle stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena mezi české klenoty. 81%

19.12.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Super detektivka s podzimní atmosférou. 82%

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi slavná knížka, proslavená asi svou jednoduchostí a ukázkou kontrastu mezi dětským (nevinným) a dospělým (někdy zbytečným) myšlením. 77%

18.12.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Světová klasika, určitě stojí za přečtení. 77%

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Úžasná knížka a příběh o nápravě hamižného staříka. Vždy na Vánoce se ke knížce rád vracím. 88%

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z mých prvních knih co jsem kdy přečetl (celou) a hodně mě bavil styl jakým byla napsána, možná se k ní někdy vrátím. 70%

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Hezký příběh o přátelství a knihách. 83%

03.12.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha, podle mého názoru lepší než Farma zvířat. 91%

03.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nějak mě to nenadchlo, už vlastně nevím o čem to bylo což není dobrá vizitka knihy. 47%

03.12.2023 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

03.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

03.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

03.12.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

Ale jo, byla to sranda. Občas mi ty Švejkovy povídky lezly krkem ale jinak to bylo fajn. 72%

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Hezká ukázka lidské povahy. Závěr byl skvělý. 82%