TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Neuvěřitelné..... I po několika letech jsem si na tuto knihu vzpomněla

04.01.2014 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Povedený!

27.12.2013 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Skvělé drama! První dějství je sice trochu nudné, ale zbylá dvě jsou dle mého názoru perfektní.

27.12.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velice zajímavá a smutná kniha! Autor knihu napsal tak dobře, že člověk cítí bolest vojáků a vidí to, co viděli oni.

08.12.2013 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Drama mě příliš nezaujalo. Musela jsem ho číst znovu, protože zprvu, mě to nudilo natolik, že jsem knihu odložila.
Děj se stává zajímavějším, když se objevují ženy na Karlštejně a snaží se zabránit odhlení.

24.11.2013 3 z 5

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Zatím jsem bohužel přečetla jen pohádku "Šťastný princ" a moc se mi líbila - smutná, ale velice zajímavá. Chtěla bych si přečíst i zbytek.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tato kniha ve mně vyvolala mnoho emocí. Smutek - ten jsem prožívala nejčastěji, radost, rozčílení atd. William Styron velice zajímavě přecházel ze současného děje do minulosti. Tato kniha byla první, při které jsem brečela. Doporučuji si i přes délku knihy přečíst. Velice zajímavé a poutavé čtení!

24.11.2013 5 z 5

Velice dobře popsán jeden den kárance v gulagu na Sibiři. Bohužel, ale bez citů. Vypráví to jako kdyby to bylo naprosto normální.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika! Smutné, ale určitě doporučuji si přečíst.

24.11.2013 5 z 5

Autor velice dobře popisuje naivitu a naději Židů, kteří doufají, že přežijí. První polovina knihy sice je trochu nudná, ale knihu určitě doporučuji.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Poutavý děj. Kniha se čte jedním dechem. Už je to dlouhá doba, co jsem ji četla, ale stále ji mám v paměti.

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Sergej Alexandrovič Jesenin

Sbírka velice poutavých básní. Určitě stojí za to si přečíst!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, kterou stojí za to si přečíst!

24.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny. Když mi o ní vyprávěli, říkala jsem si, co je na ní tak dobrého, a že si ji musím přečíst. Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se ve čtení zastavit. Úplně Vás to pohltí!

24.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Skvělý konec trilogie!

24.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Skvělé pokračování! Přečetla jsem jedním dechem.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha, kterou si podle mě člověk musí přečíst.

Dům stínů Dům stínů Kay Hooper

Kniha, která mě natolik zaujala, že jsem ji nečetla jednou. Velice poutavý děj!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ačkoliv je dílo krátké, dokáže vyjádřit velice mnoho. V knize vystupuje hlavně jeden hrdina, který svádí boj se svým úlovkem. Hrdina, který se nikdy nevzdává! Dílo mě chvílemi nudilo. Musíme se ale zamýšlet, abychom pochopili, co tím autor chtěl říci.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Přes to, že tato kniha není dlouhá, dokázal autor zachytit velice mnoho. Mně osobně přišlo zvláštní, jak se do Krysaře dívka ihned zamilovala. Jinak je v knize vyjádřeno mnoho pocitů a zajímavých rozhodnutí. Je to smutný příběh, ale opravdu stojí za to si přečíst.