TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Kniha je o staré ženě, která ztrácí paměť. Nikdy jsem nečetla příběh tomuto podobný.

V knize jsou dva příběhy v jednom - jeden současný a jeden z minulosti. Pro hlavní postavu je obtížné se zorientovat, co se děje teď a co ne. Pro čtenáře však ne, díky dobře odvedené práci autorky.

Doporučuji si knihu přečíst, jelikož do samého konce vlastně nevíte, jak vše skončí.

06.11.2019 5 z 5

Velice povedené! Vtipné, příjemné, odpočinkové čtení, které dokáže zvednout náladu. Věřím tomu, že se jako já nebudete v žádné části knihy nudit. Určitě doporučuji!

29.10.2019 5 z 5

Ulehni v temnotách Ulehni v temnotách William Styron

No, těžko hodnotit...

Dílo je velice propracované, na můj vkus někdy až moc. Není to knížka, kterou přečtete jedním dechem. Mně osobně trvalo dost dlouho, než jsem se jí dočetla.

Při čtení jsem si ale neustále říkala, že tohle snad nemohl napsat mladý člověk. Právě kvůli rozboru postav, jejich porozumění a použitým dvojsmyslům. Člověk tu musí číst i mezi řádky.

Ulehnutí v temnotách není jen fyzické, ale i mentální. Posuďte sami, kdo z rodiny se tomuto ulehnutí mohl ubránit a kdo z nich je strůjcem této temnoty. Všichni? Nikdo? Někdo?

30.09.2019 4 z 5

Na začátek bych řekla, že to není nijak ohromující dílo (ani jsem to neočekávala).
Kniha je dost chaotická, ostatně jako život Christiane. Pojednává o tom, co po celá ta léta, od vydání knihy My děti ze stanice Zoo, prožila a zažila - a sama říká, že jedinou dobrou věcí bylo narození syna. Posuďte sami.

O hodnocení jsem dlouho uvažovala... Bez pochyb jsem četla mnohem lepší knihy, mnohem lépe stylizované. Nevím, jestli novinářka chtěla co nejvíce zachovat autentičnost, a proto je kniha chaotická stejně jako vyprávění Christiane, ale podle mě to zde bylo trochu na škodu.

24.07.2019 3 z 5

Budu ti vyprávět Budu ti vyprávět Jorge Bucay

Kdysi jsem knihu četla a rozhodla jsem se ji přečíst znovu.
Jedná se o příběhy, které skutečný terapeut vypráví svému klientovi a ze kterých se můžeme všichni něco naučit. Mohou vám pomoci s řešením každodenních starostí nebo se zamyšlením nad sebou.
Dle mého názoru by si tuto knihu měli přečíst všichni.

18.07.2019 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že mě šokovala, chvílemi jsem měla slzy v očích. Jsem ráda, že jsem si tento příběh mohla přečíst. Obdivuji statečnost a vytrvalost, kterou tak mladá dívka měla.

13.07.2019 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Nejsem Apple nadšenec ani nejsem čtenářem životopisů, ale styl, kterým autor píše je poutavý a určitě se nebudete nudit.

"Myslet jinak" je zde velice dobře zachyceno - od samého začátku, až po samý konec. Důležité je, že hlavně Jobsovy děti a nejen Apple nadšenci, milovníci životopisů a nebo jen zvědavci jako já, se dozvědí o velkém životním úsilí, překážkách, složitostech Jobsovy povahy a o každodenních starostech. Kvůli jeho touze po dokonalosti, vůdcovství a vytvoření velkého odkazu, byly děti otcem ignorovány. Jobs si toho byl vědom a vlastně díky ním (jeho dětem) tato kniha vznikla...

09.07.2019 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Kniha je čtivá. Je to zajímavé a ne nijak těžké čtení. Myšlenky, vyjádřené v knize, by se daly aplikovat i v dnešní době.

10.06.2019 4 z 5

Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně Dick Francis (p)

Asi stručně takto:
Vyrovnaný účet - zajímavé čtení, ale nejsem milovníkem detektivek
Zimní zahrada - pro mě hodně dojemné, řvala jsem jak malá
Génius zámků - určitě stojí za přečtení, je to "něco jiného"
Nezkrotní koně - příběh velice silné a ambiciózní ženy, zajímavé, ale není to čtení typu "jedním dechem"

Summa summarum za mě velice povedené.

24.04.2019 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

No... dílo na mě hodně zapůsobilo. Remarque opět psal způsobem, který člověka přenese přesně na to místo a přesně do hlavy postavy.

Z jedné strany si říkám, že jsem vlastně celých 300 stránek četla to stejné, ale zároveň to stejné nebylo. Každý den ten stejný boj. Každý den jiné plány, jak se nenechat chytit. Mnoho různých lidí, většina z nich ale se stejným problémem. Podobná přání, jiné osudy.

13.02.2019 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Detektivky normálně nečtu, natož detektivní příběhy. Musím ale říct, že Deaver mě hodně zaujal. Příběhy jsou hodně zajímavé a hlavně hodně nepředvídatelné. Poslední je tedy podle mě zbytečně dlouhá a patří mezi ty slabší. Super čtení.

06.02.2019 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

První, co mě napadlo, když jsem knihu začala číst bylo, že jsem ji už četla. Dílo je námětem hodně podobné knize Tři kamarádi, což mě celkem zklamalo.

Remarque opět perfektně vylíčil pocity, prostředí a tužby hrdinů. Závěr mě trochu překvapil, za což jsem ráda, protože se tím kniha vyhnula (pro mě) předvídavosti. Já jsem se naopak zase nevyhnula po přečtení smutku.

20.12.2018 4 z 5

Tragická historie života a smrti doktora Fausta Tragická historie života a smrti doktora Fausta Christopher Marlowe

Dílo má velmi zajímavou myšlenku, bohatý jazyk a mnoho postav (ať důležitých nebo ne). Drama je průlomové, ale osobně jsem se musela posnažit, abych ho dočetla.

09.10.2018 3 z 5

Nedorozumění Nedorozumění Albert Camus

No... Nápad je to zajímavý, ale z tragédie se pro mě stala komedie. Dílo mi přišlo dost úsměvné a určitě ne smutné. Kromě nápadu a hezkého jazyka použitého v monolozích není nic, co by se dalo pochválit.

08.09.2018 2 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Výborné čtení, výborný překlad. Remarque opět nezklamal, když napsal povídky tak, že se čtenář velice snadno vžije do osudů postav. Velice silné a dojemné vylíčení.

06.08.2018 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

No... Musím říct, že kniha má velmi zajímavou myšlenku, a už jenom kvůli tomu je třeba jí dočíst do konce, i když vás neuchvátí hned od začátku, stejně jako mě. V poslední části knihy se dostaví drama a stává se tak zajímavější. Pro mě osobně, je to dílo, které mi předalo tu ústřední myšlenku, ale prokousávala jsem se jim opravdu hodně dlouho...

02.08.2018 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Když jsem knihu začala číst, nepřišla mi nijak světoborná. Žádný extra super děj, ale i tak jsem si říkala, že použitý jazyk je tak krásný, že se to čte lehce a příjemně. Cca od 2/3 se mi tajil dech, co ještě tak může přijít. Ve finále mě kniha nadchla také ukázkami toho, jak i ve špatných dnech a chvílích se dá najít alespoň drobné pozitivum. Takže jasných 5*.

25.06.2018 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Díky krásnému a bohatému jazyku, se celkem dobře čte. Místy jsem se nudila, takže díky bohu za něj.
Za mě, stačí přečíst jednou. Určitě se ke knize už nevrátím.

09.03.2018 3 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Výborná kniha! Velice čtivá a zajímavá. Knihu jsem přečetla jedním dechem a mohu jí jenom doporučit.
Od tohoto autora to byla moje první kniha a určitě si od něho ráda přečtu více.

11.02.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ukázka toho, jak lidi ovládá strach a všudypřítomná propaganda. Jeden člověk dokázal mnohé, ale je těžké bojovat sám proti davu... Určitě stojí za to si přečíst a pokud možno v originále.

08.11.2017 4 z 5