Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně

Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106035/nejlepsi-svetove-cteni-vyrovnany-uc-IAU-106035.jpg 4 44 14

Dick Francis a Felix Francis: Vyrovnaný účet Bookmaker Ned Talbot potká v Ascotu neznámého muže, který se mu představí jako jeho otec. Ned je konsternován – až dosud byl přesvědčen, že je sirotek. A když je tento otec (je-li to skutečně otec) hodinu nato zavražděn, začne Nedovi období několika horkých týdnů. Kristin Hannahová: Zimní zahrada Dvě sestry – Meredith a Nina – se setkají u smrtelného lože otce, a ten má poslední přání: aby se konečně dobraly tajemství své matky, původem Rusky, zdánlivě necitelné ženy zahalené podivným splínem. K tomu je ovšem nutno podniknout bolestnou sondu do minulosti. Steve Hamilton: Génius zámků Němý mladík Michael zjišťuje, že má „neodpustitelný talent“: dokáže otevřít jakýkoliv zámkový mechanismus – bezpečnostní dveře i sejf. Mezi zločineckými gangy se díky tomu stává žádaným zbožím a musí vynaložit veškeré úsilí, aby se vymanil z jejich spárů. Jeannette Wallsová: Nezkrotní koně V románu podle skutečných událostí promlouvá autorka hlasem své babičky Lily Caseyové, narozené na počátku dvacátého století. Svérázná Lily vyrostla v tvrdých podmínkách texaského ranče, stala se učitelkou, uměla krotit koně a řídit letadlo a prožila rušný život.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Even Money / Winter Garden / The Lock Artist / Half Broke Horses , 2010

Luigi1
28.04.2023 5 z 5

Zimní zahrada super,Genius zámků taky

veronika9761
09.10.2022 5 z 5

Francis je perfektní jako vzdycky, Zimni zahrada hrozne prekvapila, dojak jako prase, Sejfar teda nebyl muj salek, ale dal se a Nezkrotni kone me bavili jako vsechna dila o silnych a pracovitych zenach.

29.06.2021 5 z 5

Nezkrotní konĕ- skutečný příbĕh autorčiny babičky,ženy která začátkem minulého stála plnĕ ve svè síle.

29.06.2021 5 z 5

Génius zámků-je příbĕh chlapce který příjde o své rodíče,vyrůstá se svým strýcem.Ve škole se zaplete díky svému talentu do vloupání.Ve snaze pomoci otci své přílelkýnĕ se stává profesionálním sejfařem.Svůj příbĕh pak popisuje z vĕzeňské cely.Rozhodnĕ je to byl zajímavý námĕt přìbĕh chlapce co zvládne otevřít jakýkoli zámek,sejf,trezor.

11.06.2021 5 z 5

Zimní zahrada-zajímavý námĕt, zajímavý příbĕh zdanlivĕ necitlivé ženy kterou její dvĕ dcery ůplnĕ pochopí až na sklonku jejího života.

katka134
18.04.2020 4 z 5

Ze čtyř příběhů nejvíc hodnotím
Génius zámků- zajímavé i napínavé
Zimní zahrada- jen tak mě něco nedojme, ale tohle byla tedy síla. Hodně emotivní příběh.

Tina.orl
24.04.2019 5 z 5

Asi stručně takto:
Vyrovnaný účet - zajímavé čtení, ale nejsem milovníkem detektivek
Zimní zahrada - pro mě hodně dojemné, řvala jsem jak malá
Génius zámků - určitě stojí za přečtení, je to "něco jiného"
Nezkrotní koně - příběh velice silné a ambiciózní ženy, zajímavé, ale není to čtení typu "jedním dechem"

Summa summarum za mě velice povedené.

Palorizek85
12.06.2018 5 z 5

Hezký soubor čtení pro příjemné oddechové odpoledne.

verusak
26.08.2017 4 z 5

Nejvíce mne zaujalo Zimní zahrada, u níž jsem si i pobrečela jakožto máma ročního mimina. Nejméně se mi líbil Vyrovnaný účet. Francisovky miluju, ale toto je jedna z těch slabších.

danka13
13.05.2017 5 z 5

Líbily se mi všechny příběhy, ale nejvíce Zimní zahrada.

originál
21.08.2015 4 z 5

Génius zámků - umím si to představit i jako film :-) Nezkrotní koně - pěkné

kel-tec
22.09.2013 5 z 5

všechny super, ale zimní zahrada - jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla

leduska
15.09.2013 5 z 5

všechny čtyři knihy čtivé, asi nejvíc se mi líbila Zimní zahrada, dlouho jsem tak u knihy nebrečela :D

july
15.08.2013 5 z 5

Génius zámků - krásny príbeh :)

zkrácená verze

Část díla