TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Čteno v originále, což není žádné těžké čtení. Kniha na tu dobu nadčasová, autor si v ní utahuje z dospěláků. Čtení je to dobré i pro dospělého člověka :).

16.07.2017 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Dílo o nekonečním čekání na něco, co v životě nepříjde a o paměti, která může být pomíjivá.
Chvílemi je drama dost nudné, ale zachraňují to vtipné dialogy Estragona a Vladimíra.

07.07.2017 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Dílo jsem nejdřív začala číst v originále, ale jelikož jsem se hned na začátku zamotala kdo je kdo, radši jsem přešla k českému překladu. Drama je dost zajímavé, až neuvěřitelné, ale chvílemi trochu zamotané.

30.06.2017 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Jsem sice ráda, že konečně vím jaký byl původní příběh, ale přečetla jsem jednou a dost. Na můj vkus celkem dost zbytečných věcí.

12.06.2017 3 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Dílo je stručné a chladné. Čte se velmi snadno, protože neobsahuje žádné složité věty ani vyjadřování. Autor chce přesvědčit čtenáře, že smrt není nic neobvyklého. Také využívá černý humor.
Mě osobně, to příliš nechytlo. Na můj vkus až příliš strohé, i když nemám ráda sálodlouhé okecávání.

30.04.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velmi poutavá kniha, která se i v originále čte hodně snadno. Děj se zbytečně netáhne, vše se děje celkem rychle. Dílo je o ztracené generaci, ale také dobře vystihuje sílu peněz.

14.04.2017 5 z 5

Nejmodřejší oči Nejmodřejší oči Toni Morrison

Velmi zajímavá kniha. Žádná postava ale není kladnou. Autorka promítla to, jak se černochům žilo špatně díky segregaci, ale zároveň díky jejich vlastním povahám.
Není bílá nebo černá, ale jen černá.

24.03.2017 4 z 5

Probuzení Probuzení Kate Chopin

Bohužel pro mne dílo, které mě nechytlo. Číst více méně stále dokola o ženě, která si myslí, že její život není šťastný a započne rebélie, to mě nějak nebavilo.
Určitě se ale musí ocenit, jak autorka vystihla pocity Edny. Ženy určitě pochopí.

09.02.2017 3 z 5

Příběh buddhismu: průvodce dějinami buddhismu a jeho učením Příběh buddhismu: průvodce dějinami buddhismu a jeho učením Donald Sewell Lopez

Musela jsem si přečíst knihu z povinné četby na regionalistiku a buddhismus se mi zdál jako nejmenší zlo, a navíc, že se třeba i něco dozvím. Nakonec, jsem ráda, že jsem si vybrala právě tento směr a tuto knihu! Dílo je psáno zajímavě a nenucenou formou. Navíc, člověk, které má o buddhismu téměř nulové pojetí (jako já), se dozví hodně zajímavých a překvapujících faktů! V dílo jsou ale i pasáže, které příliš zajímavé nejsou, ale tady je to pouze věc názoru.

22.01.2017 5 z 5

I slunce vychází I slunce vychází Ernest Hemingway

Při čtení knihy musí čtenář občas číst mezi řádky, aby viděl bolest a zármutek postav. Chvílemi je čtení nudné, ale myslím si, že autor výborně vystihl marnotratnost a jak jedna žena, může velice snadno vyvolat konflikty mezi muži.

03.12.2016 4 z 5

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Výborné čtení, i přesto, že je historické.

24.09.2016 5 z 5

Ohlédni se v hněvu Ohlédni se v hněvu John Osborne

Zajímavé dílo o třech aktech. Některé pasáže jsou celkem nudné. Mnoho citových roztržek.

18.05.2016 4 z 5

Svět vnímání Svět vnímání Maurice Merleau-Ponty

Kniha se dobře čte.

06.03.2016 4 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha, která stojí za přečtení! Člověk, kterého drogy naprosto zničily, i když se několikrát pokusil o nápravu.
Neustálé prolínání přítomnosti a minulosti mi trochu dělalo problém se vyznat, kdy se co vlastně děje.

14.02.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silný příběh! Kniha je doplněna o výpovědi matky a jiných, a to dodává ještě větší emotivitu. Nemohu uvěřit, že toto vše je skutečnost... Po tolika šancích a pokusech, které se téměř zdařily začala v roce 2008 znovu fetovat a syn ji byl odebrán...

01.02.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Je to opravdu porno. Chvílema až nechutné, ale asi stojí za to si přečíst.

07.02.2015 4 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Nejdříve mě kniha trochu nudila, pak mě ale pohltila. Přemýšlela jsem, kdo je bestií... Všichni! Kniha má vše - napětí, vyvoláva zvědavost, lítost... Zajímavé čtení, které určitě dočtete do konce.

24.10.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Zajímavá a smutná kniha.

01.03.2014 5 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Četlo se to dobře, ale na 100% mě to neuchvátilo.

26.01.2014 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dobře se čte. Velice spjato s dnešní dobou.

05.01.2014 5 z 5