Ohlédni se v hněvu

Ohlédni se v hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89448/bmid_ohledni-se-v-hnevu-bUH-89448.jpg 4 36 4

V této hře stvořil autor prototyp „rozhněvaného mladého muže“, který revoltuje proti tradičním hodnotám anglické společnosti. Jimmy Porter je mladý revoltující intelektuál dělnického původu. Kritizuje rozkastování společnosti na lepší a horší. Útočí především na své blízké, zejména na svou ženu Alison (dcera koloniálního důstojníka). Tyto konflikty vedou k manželské krizi a k odloučení. Na konci této hry však manželé k sobě nachází cestu.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

Look Back in Anger , 1956

Zelený_Drak
15.01.2020 1 z 5

Umím si to představit skvěle zahrané, ale v divadle bych to vidět nechtěla. Ufňukaní hrdinové jako je Jimmy mě nikdy nebavili. Ztotožňuji se s komentářem Beltrix. Nevím, zda prototyp "rozhněvaného mladého muže" přispěl kvalitě literatury v 50. letech, ale nadčasové mi to nepřijde.

ZuzziŠ
12.03.2018 2 z 5

"To je blbost." (moje první myšlenka, když jsem to přečetla).
(Moje myšlenka těsně před přečtením: jít na tohle do divadla, tak jsem naštvaná).

Tina.orl
18.05.2016 4 z 5

Zajímavé dílo o třech aktech. Některé pasáže jsou celkem nudné. Mnoho citových roztržek.

Beltrix
29.04.2016 2 z 5

Nejspíš se plně nedokážu vžít do pocitů "rozhněvaného mladého muže", takže mi Jimmy přišel především jako hulvát.

zfilmováno anglická literatura rozhněvaní mladí muži

John Osborne
anglická, 1929 - 1994
1981  70%Ohlédni se v hněvu
1980  67%Komik
1964  100%Moderná svetová dráma
1970  60%Moderná anglická dráma

Kniha Ohlédni se v hněvu je v