Steve Jobs

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95965/steve-jobs-95965.jpg 4.6554

Osobnosti 20. století (6.)

Steve Jobs (2011)

Biografie a memoáry
Vydáno:, Práh

DuchDoby
14. prosince

Kdo jiný by mohl takhle šokovat svět než Mr. Jobs? Krásně napsaná biografie o složitosti člověka, o genialitě,o šílenství, o....prostě o životě geniálních bláznů.

misowi84
30. listopadu

Jestli chcete pochopit, co znamená : myslet jinak
Tak si tuto biografii rozhodně přečtěte.

Pavlína79
27. listopadu

paráda, první biografie, která mě bavila, Isaasconovi zůstanu věrná, umí :-)

papaja
16. listopadu

Fenomenální ...

Beer_bro

Velice dobrá kniha. Doporučuji ji všem, ať už se zajímají o IT nebo ne. Kniha seznámí čtenáře s osobností a také životní filosofií Steva Jobse, nejen s "jeho" výrobky. Mnoho zajímavých myšlenek k zamyšlení :)

Antonín055

V době, kdy se dostala kniha Steve Jobs do mé knihovny jsem si pořídil svůj první výrobek s nakousnutým jablkem ve znaku.
Dnes s odstupem času mohu říct, že jsem díky této knize pochopil, proč je Apple jedna z nejkvalitněších značek vyrábějící elektroniku, proč byl Steve Jobs osobností jakou byl, proč dělal věci, tak jak je dělal, proč byl milován i nenáviděn. Jeho "šílená" povaha vedla k tomu, čím značka Apple je.

Skvěle popsaný příběh člověka s nahlédnutím do jeho nitra, který obšírně popisuje proč a jakým způsobem se stavěl k tomu co lidé chtějí. Chápu Jobsův obdivuhodný smysl pro detait a dokonalost produktů i pod povrchem :-) DOPORUČUJI!!!

hippiesak

WAU! Nebyl jsem nikdy velký fanda Applu (ale ani hejtr!). Prostě jsem se o to nezajímal, ale chtěl jsem znát tuto historii a tak jsem si tuto knihu přál. V knihovně mi pak ležela cca 3 roky. Ta její velikost a tloušťka mě nelákala a jsem moc rád, že jsem ji konečně doslova oprášil a během pár dní ji "prohltal". Je to skvěle napsané! Ano, někdo vytkl hodně jmen, to je pravda, k tomu ale pomůže jmenný rejstřík na úvodě. Byl to blázen, mega blázen, ale taky skvělý vizionář a inovátor. Člověk až žasne, co se v knize doví a pokud je všechno pravda, co se zde píše, tak vlastně celý IT svět a mobilita je tu díky Jobsovi. Je to trošku asi odvážné tvrzení, ale vypadá to, že je to prostě tak :) Bylo mi líto, že kniha musí končit, ale každý víme, jak tento příběh končí...

lenya

Do ruky se mi dostala kniha od přítele - IT vývojáře, já jsem v tomto ohledu typická žena :) I přesto mě kniha velmi zaujala. První polovina byla neuvěřitelná - Stevovy začátky, lidé, kterými se obklopoval, jeho styl jednání a celá jeho komplikovaná osobnost, zrod Applu a vývoj Macu, jeho zenové učení, držení diet, životní styl, milostné zápletky. Za polovinou mi začal příběh splývat do tekoucí řeky pro mě trochu nudného digitálního světa. Přiznám se, že stránky jsem začala rychleji otáčet - nový produkt, iPhone, iPad, iPod, iCloud, AppStore atd., popisování jednotlivých produktů už mě nebavilo. Zároveň chápu, že bez této hloubky by to nebyla kniha o Jobsovi... Ale celkově knihu doporučuji, je především o neuvěřitelné osobnosti Steva Jobse se všemi jeho klady i zápory, kterých nebylo málo. Ale každá velká a ryzí osobnost má tyto dvě stránky a hrdě se k nim hlásí.

Aneneta

Výborně zpracovaná biografie. Zajímavé téma, poutavě zpracované, věcné.

Dela111

Velmi kvalitní životopis Steva Jobse a vlastně jediná autobiografie, na které se Jobs podílel. O Walteru Isaacsonovi je známo, že jeho životopisy jsou brilantně napsané a sám Jobs ho o napsání žádal už v r. 2004, ale tehdy odmítl. Souhlasil až v r. 2009, kdy zjistil, jak moc je Steve Jobs nemocný.
Životopis je napsaný velice čtivě. Je objektivní - mimo výpovědi Jobse samotného jsou tam rozhovory s lidmi, kteří ho znali a on sám je vybízel, aby o něm mluvili otevřeně a upřímně, nevyhlásil žádné tabu, knihu nechtěl autorizovat.
Pokud máte zájem o ucelený Jobsův životní příběh, je v této knize.

Hospodyňka

Zakoupeno jako dar, který opravdu úspěch měl.

Wara

Velmi poctivá biografie. Nesklouzává po povrchu, jde do hloubky a snaží se přijít na to, proč byl Jobs tak úspěšný. Osobně sice výrobky jeho firmy nepoužívám, ale velmi uznávám co (nejen) s Jablkem dovedl, jaké vizionářské produkty dokázal dostat do světa. Pohybuji se v počítačovém světě, takže jsem měl výhodu v tom že jsem se lépe orientoval ve všech možných firmách a jménech co se tam objevují (a že jich není málo), přesto mi až po přečtení tohoto životopisu došly některé historické souvislosti a také to, jak geniální a občas zároveň "šílený" Jobs opravdu byl. Na knize jako takové se mi asi nejvíc líbí, že nesklouzává k jednostrannému výkladu historie podle hlavní postavy, ale snaží se to vždy zkonfrontovat i s pohledem druhé strany. To se hodně dalším memoárům nedaří. Je to sice velmi hutné a dlouhé čtení, ale určitě nelituji že jsem se do toho dal a knihu vřele doporučuji k přečtení těm, kteří se aspoň trochu zajímají o historii IT a spotřební elektroniky. Nebo těm, kteří rádi čtou knížky o zajímavých lidech.

FukkPatrik

Moc pěkně a poutavě sepsaný životní příběh a pohled do zákulisí dnes již největší technoogické společnosti na světě. Líbilo se mi, že události jsou dost často líčené z více perspektiv, ne jen z té pokroucené pana Jobse. Člověk, který byl ke svému pádu a poté vítězství hnán vždy jen svým vlastním egem.

LPG

Tenhle pán si zaslouží velkou poklonu. Dokázal neobyčejné věci. Vůbec jsem netušil, že měl něco společného s PIXAREM. Nejsem příznivcem JABLKA, jedu wokna a android, ale pod APPLEM je neuvěřitelný kus práce a citu. Jak se dalo předpokládat velice smutný konce. Druhá poklona patří Isaacsonovi, parádně napsaný životopis. Povinná četba Ajfouňákům, aby věděli s čím machrujou.

vlastimil6211
21.11.2017

Chcete se dozvědět o Jobsovi víc, ale všechny filmy už máte shlédnuty ? Tahle kniha je pro Vás. Isaacson provází čtenáře napříč celým Jobsovým životem a příběh vás dokonale vtáhne do děje. Český překlad knihy je taky velice kvalitní.

Čtenář88
19.11.2017

Stojí to za to. Impozantní člověk, impozantní životní příběh a impozantně sepsaný životopis.

enguyen
10.10.2017

Sice je to obsahla kniha,ale cte se sama. Jen kdyby autor porad nepripominal nektere pasaze porad dokola - napr. o tom,ze nemel Jobs nabytek - tak by to bylo idealni. I pro ty,kteri nevlastni jako ja zadny z produktu od apple,je tato knizka zajimava a podava predstavu o tom,kdo vlastne Jobs je.

Myp2p
09.10.2017

Nejlepší životopis jaký byl kdy napsán

VladimirTetur
30.08.2017

Takhle nějak si představuju dokonalou biografii. Silný příběh, silná forma. Bravo! -A to nejsem zaslepeny fanda Apple.

PetraDušková
28.07.2017

Po přečtení budete mít aspoň na chvíli pocit, že už rozumíte tomu, co a jak ve světe počítačů funguje, já po pár dnech už zase netuším, k čemu je základní deska, nicméně přetrvá přesvědčení, že pokud někomu matka příroda někde hodně přidá, tak mu jinde zase dost ubere. To ve výsledku lidstvo historicky ocení, ale bezprostřední okolí génia, a leckdy i on sám, se s touhle sudbou museli potýkat on-line.

Markéta_2
21.07.2017

Úžasná motivační kniha! Je neuvěřitelné, jakou firmu dokázal vybudovat kluk ze střední střídy. Design produktů Apple (ale i prodejen) je prostě nezaměnitelný svou čistotou, ale zároveň jsou jeho výrobky jednoduché v ovládání. Jak říkal Steve ke konci knihy, jejich firma se lišila tím, že chtěli vyrábět prvotřídní produkty. Ne se podřizovat jen koncové ceně, jak je tomu v dnešní době u většiny výrobků. Byl to nadšenec, kterému nešlo o výdělek, ale o dokonalost výrobků ve všech směrech. Líbilo se mi i to, že chtěl mít produkty i dokonale zabalené, kdy jsem si vzpomněla na rozbalování svého iPhonu, kdy byla vidět preciznost i u "pouhého" vměstnání do krabičky.

PetK
07.07.2017

Prostě jsem se nedonutila to doposlouchat... Pasáže ze soukromého života mě bavily (nebo spíše zajímaly), ale jakmile člověk aspoň trochu nerozumí počítačům, myslím, že se ztrácí. Ještě víc jsem se ztrácela v množství postav, nebyla jsem schopná si zapamatovat, kdo je s kým v koalici, už není nebo už zase je... Třeba se k tomu ještě někdy vrátím. Možná kdyby byla kniha kratší, bylo by to lepší. Navíc mám tak trochu pocit, že autor Jobsovi celkem mazal med kolem huby a snažil se ho vykreslit v méně realistickém světle, než jak se skutečně choval, zjemňovat negativní stránky jeho povahy a chování, aby z toho vždy tak jako tak vyšel dobře. To se mi moc nelíbí - když už to má být skutečný životopis, tak bez příkras.

jakub7525
05.07.2017

Varování!!! Tato kniha může způsobit, že propadnete kouzlu Apple.

fojtikjirik
20.06.2017

Nikdy jsem se moc nezajímal o management ani výpočetní techniku. Životopis Steva Jobse jsem si přečetl, abych v těchto oborech přece jen nebyl úplným neználkem.
Kniha má opravdu velký rozsah, takže mi četba zabrala hodně času. Přesto stála za to. Dozvěděl jsem se mnoho věcí o Jobsovi, který byl na jedné straně géniální vizionář, ale na straně druhé i psychicky labilní člověk a cholerický nadřízený.

asam
15.05.2017

Zajímavá kniha o zajímavém člověku. Ale 680 stránek bylo i na mě dost.

negramota
18.04.2017

Zajímavý exkurs do moderní historie. Steve Jobs, dozvídáme se v něm, byl rozmazlený spratek, který měl to štěstí, že jeho kamarád vymslel docela dobrý počítač, jenž se dobře prodával. Krom toho byl patrně sociopat a lidi ve svém okolí zneužíval k tomu, aby z nich vysával tvůrčí potenciál.

pavel1033
08.04.2017

Jak změnil svět hrubián Steve Jobs - Kniha s prostý názvem Steve Jobs je o zakladateli společnosti Apple, pravděpodobně nemusím představovat. Každý z vás zná nebo používá produkty, které stály u zrodu osobních počítačů, tak jak je známe.

Autor vám hlavní postavu nepředstaví jen jako vizionáře, snílka a podnikatele, ale spíše jako člověka, který nejednou brečel i křičel před svými zaměstnanci, hroutil se a toužil po všudy přítomné dokonalosti. V továrně Applu nesměl být žádný prach a stroje byly pokryty šesti barevnými odstíny tehdejšího loga.

Ajinka126
09.02.2017

Tuhle knihu jsem několikrát vzala z poličky, oprášila, pohladíla obálku a hned ji tam zase vrátila. Předtím jsem neměla žádnou osobní zkušenost s biografickou literaturou, tak jsem se jí obávala. Jsem nesmírně ráda, že jsem se jeden den "překonala" a knihu doopravdy otevřela. Pak už to šlo celé samo. Je to napsané tak citlivě a osobitě, že jsem měla pocit, že jsem Jobsům život prožila s ním. Jsem nesmírně vděčná, že je to protkané jeho myšlenkami a citáty, které na mě velmi zapůsobily. Myslím, že mě Walter přiměl k tomu se na biografii / autobiografii díval zcela jinak. Bravo!

Frantik3
09.01.2017

Jsem nadšená, že tuto knihu čtu..., Steve byl šílený a přesto výjimečný originál - jen tak mohl dokázat to, co dokázal.... Miluji tento typ knih, když nic neprikrasluji ... Díky tomu poznávám tak zajímavého cloveka - i když byl "nesnesitelny" - Ve svem zivote jsem poznala takové typy - a vím, jak dokáží být charismaticti, nezměrne dokáží druhe ovladat ...dokazi vyhravat na "ukor" druhych ...jen zit a pracovat s nimi není lehké

Alex.rrr
20.12.2016

Tato kniha mi byla doporučená známými, že jestli chci o Applu jako takovém něco vědět, je to docela ideální, trochu větší "příručka". I když jako prostá holka technice a těmto věcem rozumím tak uživatelsky, kniha pro mě byla srozumitelná, velmi přehledně napsaná a hlavně čtivá. Určitě to doporučuji i dámskému kolektivu.