Steve Jobs

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95965/big_steve-jobs-dlF-95965.jpg 4.6769
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Práh

Steve Jobs, 2011

Kniha Steve Jobs

T.Dino

Nejlepší biografie, kterou jsem zatím četl. Vše tak zevrubně popsané. Geniální!

Kendykenndy
22.11.2022

Skvělá kniha, která osvětluje nejen život Steva Jobse, ale i současného světa ve kterém žijeme.

nevermore3
17.11.2022

Hutná biografie, ale podaná fajn způsobem, kdy se odhalují jak geniální, tak i démonické rysy Jobsovy osobnosti. Nejvíc mě pobavila Jobsova myšlenka, že někdejším ovládnutím trhu Windows vyhrála cena navzdory vykrádačce a nevkusu, což je asi to, co lidi chtějí :) Zároveň je jeho smrt (kdy po odmítnutí operace rakovinou stižené slinivky nastupuje léčbu alternativní léčbou, aby posléze přiznal, že udělal chybu) ironicky tristní.

jjanca
19.07.2022

Audiokniha: Nikdy som nebola fanúšikom Apple výrobkov, ani nebudem. Nikdy som nebola fanúšikom Steva Jobsa, ani nikdy nebudem. Bol to nepríjemný, sebestredný a nesympataický človek. Ale bol to génius. Akokoľvek nesympaticky na mňa pôsobil, tak musím uznať, jeho prínos počítačovému priemyslu. Hviezdičku strhávam za dĺžku (audio)knihy. Na môj vkus to bolo príliž zdĺhavé, 100 strán by som zoškrtala.

smardice
01.02.2022

Neobyčejně zajímavý příběh (i pro mě - naprostém neznalci a nevlastníkovi jeho výrobků) o arogantním, despotickém, podivínském a přecitlivělém hulvátovi a vizionářském géniovi, který nám všem pomohl poznat úžasný svět počítačů a dalších produktů s tím spojených. Vzpomínky a názory spousty lidí od útlého mládí až do roku 2011.

Yorika
12.12.2021

Géniové jsou komplikování. Jobs nebyl výjimkou. Čtivě napsaný životopis o Adamovi a jeho jablku. Napsaný tak umně, že zaujme i technologického ignoranta. A to je nejlepší vizitka knihy.

NGC6715
25.09.2021

Egoistická propagace, psychologicky zvládnutá dostatečně dobře na to, aby mnoho lidí zaujala a přesvědčila. Líčí Steva Jobse jako génia. Pohádka (nenápadně) o tom, že zbohatlíci si svoje peníze zaslouží a že peníze pro ně vlastně nebyly důležité, oni byli ti géniové. Přitom však Jobs nic podstatného nevytvořil. Jeden příklad za všechny uvedu v odkazech – zajímavý příběh o tom, jak byl skutečně vytvořen telefon Apple a jak dopadl skutečný tvůrce, a jak byly vytvořeny technologie pro telefon použité:

přiložené odkazy byly smazány, je možné je dohledat přes google, jednalo se o články s názvy:

Nokia měla v rukou předchůdce iPhonu: odmítla jej vyrábět, protože předběhl svou dobu (svetandroida)

Neviditelná ruka státu (a2larm)

Irsaf
23.08.2021

Jsem ráda, že jsem se do ní pustila…
A hlavně jsem ráda, že mohu výrobky od geniálního Steva vidět a používat…
Tahle Audiokniha v podání Martina Stránského byla vážně skvělá…