Tragická historie života a smrti doktora Fausta

Tragická historie života a smrti doktora Fausta https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90239/bmid_tragicka-historie-zivota-a-smrti-do-PXK-90239.jpg 4 20 2

Brilantní tragikomedie Shakespearova současníka o Faustovi, který se upíše ďáblu výměnou za to, že se mu dostane neomezeného vědění. Marlowe vychází ze staré německé legendy o muži, který tvrdil, že si osvojil veškeré znalosti lidstva. Ví však, že největší část všeho vědění je ta, kterou neznáme. Naváže tedy spojení se silami stojícími mimo člověka. Ke své škodě si však vybírá tu špatnou stranu a ďábel ctihodného doktora neváhá poslat do pekel. Akční a ironická esence dvou přísloví: kdo se moc ptá, moc se dozví – čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

The Tragical History of the Life and Death of Doctor Faustus , 1604

Lestiluc
22.09.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Odpočinkové dílo, které v originálu disponuje jednoduchou angličtinou. Se svými necelými 100 stránkami opravdu pohodové čtení. Doufám, že se k dílu někdy vrátím.

Tina.orl
09.10.2018 3 z 5

Dílo má velmi zajímavou myšlenku, bohatý jazyk a mnoho postav (ať důležitých nebo ne). Drama je průlomové, ale osobně jsem se musela posnažit, abych ho dočetla.

legendy o Faustovi

Christopher Marlowe