Musela jsem zabíjet

Podtitulkem knihy je: Místo panenky mi dali pušku. V knize autorka popisuje k čemu byla po léta nucena. O tom jak byla trápena, bita a znásilňována. Přibližuje ukrutnosti, které musejí dětští vojáci provádět i snášet. Ojedinělé svědectví dívky, která byla jako dítě donucena bojovat se zbraní v ruce, ale nakonec z nelidských podmínek unikla. China Keitetsi pochází z Ugandy ve východní Africe. Když jí bylo devět let, byla unesena a donucena bojovat v povstalecké armádě. Až po čtrnácti letech se jí podařilo uprchnout do Jihoafrické republiky, odkud s pomocí OSN emigrovala do Dánska, kde žije dodnes. Svou knihou, která se právem stala mezinárodním bestsellerem, se snažila vyrovnat se svými traumatickými zážitky, ale hlavně pomoci 300 000 dětí, které jsou využívány ve válečných konfliktech po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3087/big_musela-jsem-zabijet-PK6-3087.jpg 473
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Motto

Mit liv som barnesoldat i Uganda, 2002

Kniha Musela jsem zabíjet

Aleh
24.11.2022

Osud jí předurčil přetěžký život. Do vínku toho China moc nedostala. Je těžké o tom psát, myslet na to, mluvit o tom, číst o tom, .............. China to všechno žila. Těžká, přetěžká léta dětství a dospívání s puškou v ruce............. Dnes žije na severu Evropy v civilizovaném světě, ale zapomenout nejde. Žije.

lenikhor
20.10.2022

Silný příběh. Čekala jsem dle recenzí, že to bude hodně o krutostech v africkém pojetí válčení, což tedy bylo, ale také je to neuvěřitelný příběh "bojovnice" - nejen za přežití v krutých podmínkách, ale hlavně to, jak dokázala jít za svým snem o životě v lepších podmínkách. Myslím, že autorka vynechala spoustu podrobností a určitě i to co napsala, muselo být obtížné sdílet s ostatními. Svým nasazením snad pomůže i jiným dětem a ženám s podobným osudem...

Hanouch072
13.05.2022

Drsná knížka, ale bohužel pravdivá.

denisa7430
04.09.2020

Drsná svým obsahem... Příšerné dětství a ještě horší dospívání jedné mladé slečny, avšak týkající se mnohých dalších afrických dětí.
Lidstvo je opravdu svou krutostí "jedinečné".

maja2712
13.12.2018

Kniha je o nebývalé krutosti, o životě, který se odehrává souběžně s naším "jen" o pár kilometrů dál.

havranice
14.05.2017

Ta žena měla opravdu strašný život - od vztahu s otcem, znásilnění, byla dětským vojákem a krutě zabíjela, atd.,atd., - dost otřesné čtení. Jsou s ní rozhovory na youtube - pro mě je v její tváři to co prožila dál vnímatelné, jsou to hrůzy takového formátu, že to asi ani čas nijak extra ani zadlouho neodplaví. Dobré knihy dávám často jako dárek k různým příležitostem přátelům - ale nikomu nemám to srdce udělat to, že bych mu dala zrovna tuto knihu - i po letech mám v sobě úděsné obrazy situací v knize popisovaných a asi nemám pocit, že by mi přátelé poděkovali zato, že už to mají v hlavě taky - prostě jim to nechci dělat. Kniha je fakt pro otrlé.

Marka76
10.11.2015

Mě se kniha líbila-dopručuji.

Jarda Burgan
30.06.2015