Musela jsem zabíjet

Musela jsem zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3087/bmid_musela-jsem-zabijet-PK6-3087.jpg 4 77 16

Podtitulkem knihy je: Místo panenky mi dali pušku. V knize autorka popisuje k čemu byla po léta nucena. O tom jak byla trápena, bita a znásilňována. Přibližuje ukrutnosti, které musejí dětští vojáci provádět i snášet. Ojedinělé svědectví dívky, která byla jako dítě donucena bojovat se zbraní v ruce, ale nakonec z nelidských podmínek unikla. China Keitetsi pochází z Ugandy ve východní Africe. Když jí bylo devět let, byla unesena a donucena bojovat v povstalecké armádě. Až po čtrnácti letech se jí podařilo uprchnout do Jihoafrické republiky, odkud s pomocí OSN emigrovala do Dánska, kde žije dodnes. Svou knihou, která se právem stala mezinárodním bestsellerem, se snažila vyrovnat se svými traumatickými zážitky, ale hlavně pomoci 300 000 dětí, které jsou využívány ve válečných konfliktech po celém světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Motto

Mit liv som barnesoldat i Uganda , 2002

Aleh
Aleh
24.11.2022 5 z 5

Osud jí předurčil přetěžký život. Do vínku toho China moc nedostala. Je těžké o tom psát, myslet na to, mluvit o tom, číst o tom, .............. China to všechno žila. Těžká, přetěžká léta dětství a dospívání s puškou v ruce............. Dnes žije na severu Evropy v civilizovaném světě, ale zapomenout nejde. Žije.

lenikhor
lenikhor
20.10.2022 4 z 5

Silný příběh. Čekala jsem dle recenzí, že to bude hodně o krutostech v africkém pojetí válčení, což tedy bylo, ale také je to neuvěřitelný příběh "bojovnice" - nejen za přežití v krutých podmínkách, ale hlavně to, jak dokázala jít za svým snem o životě v lepších podmínkách. Myslím, že autorka vynechala spoustu podrobností a určitě i to co napsala, muselo být obtížné sdílet s ostatními. Svým nasazením snad pomůže i jiným dětem a ženám s podobným osudem...

Hanouch072
Hanouch072
13.05.2022

Drsná knížka, ale bohužel pravdivá.

denisa7430
denisa7430
04.09.2020 4 z 5

Drsná svým obsahem... Příšerné dětství a ještě horší dospívání jedné mladé slečny, avšak týkající se mnohých dalších afrických dětí.
Lidstvo je opravdu svou krutostí "jedinečné".

maja2712
maja2712
13.12.2018 4 z 5

Kniha je o nebývalé krutosti, o životě, který se odehrává souběžně s naším "jen" o pár kilometrů dál.

havranice
havranice
14.05.2017 5 z 5

Ta žena měla opravdu strašný život - od vztahu s otcem, znásilnění, byla dětským vojákem a krutě zabíjela, atd.,atd., - dost otřesné čtení. Jsou s ní rozhovory na youtube - pro mě je v její tváři to co prožila dál vnímatelné, jsou to hrůzy takového formátu, že to asi ani čas nijak extra ani zadlouho neodplaví. Dobré knihy dávám často jako dárek k různým příležitostem přátelům - ale nikomu nemám to srdce udělat to, že bych mu dala zrovna tuto knihu - i po letech mám v sobě úděsné obrazy situací v knize popisovaných a asi nemám pocit, že by mi přátelé poděkovali zato, že už to mají v hlavě taky - prostě jim to nechci dělat. Kniha je fakt pro otrlé.

Marka76
Marka76
10.11.2015

Mě se kniha líbila-dopručuji.

Jarda Burgan
Jarda Burgan
30.06.2015 3 z 5

Nic extra. Nafouknutá bublina
50%

notburga
notburga
24.06.2015 5 z 5

Neskutečně silná kniha. Dodnes na některé pasáže vzpomínám a to jsem ji četla skoro před deseti lety. Budu si pro ni muset do knihovny zase zajít.

dva.v.1
dva.v.1
27.04.2014

dávná minulost a vzdálená Uganda kdesi v daleké Africe ??
Omyl !! drsná realita současného světa.
Ovšem..oficiální " obsah " to podle mého názoru zkresluje...nebo jsem špatně četl ???

Tina.orl
Tina.orl
04.01.2014 5 z 5

Neuvěřitelné..... I po několika letech jsem si na tuto knihu vzpomněla

Michaela91
Michaela91
17.07.2013 4 z 5

Vážně neuvěřitelný příběh, tyto knihy mě vždy dostanou, nepochopím jak se tohle může někde stát. Nicméně kniha byla čtivá a zajímavá. Nepochopím co jsou lidé ochotni udělat jiným lidem. Smutné..

Martin, Vyškov
Martin, Vyškov
30.11.2012 4 z 5

Knihy zaměřené na africkou problematiku mě baví a tento příběh je velice poutavý!!!

Kituna
Kituna
15.08.2012 5 z 5

neuveritelny pribeh..

Zuzvil
Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Zajímavá kniha plná překvapení, strhujícího děje a surovosti nás lidí, která nám opět ukáže co je ve světě možné a co mi lidé za zvěrstva dokážeme. Knížka se nečte úplně lehce (nemyslím teď náročnost textu či téma samotné), ale prostě neumí ve čtenáři v některých pasážích úplně vyvolat představivost.

PanKérka
PanKérka
23.01.2011 5 z 5

Fakt dobrý. Místy jsem ani nemohla uvěřit, že něco takového se opravdu děje..

Afrika Uganda děti a válka dětští vojáci

Autorovy knížky

China Keitetsi
ugandská, 1976
2004  81%Musela jsem zabíjet

Kniha Musela jsem zabíjet je v