Ticiana Ticiana komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Zatim nejlepsi valecni kniha. Syrova ukazka boje, hloubani vojaku o nesmyslnosti valky, ale taky o tom, ze nemaji jinou moznost. Ztracena generace, kluci prilis mladi, aby poznali, co je zivot ale prilis stary, protoze videli a zazili hruzu valky. Doporucuju si precist.

03.06.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvele cteni. Videla jsem i film, ktery se mi fakt libil. Autor nam davkuje napeti po kouskach, stale se neco deje, Carla jsem si oblibila a asi jeste vic Asada. Tesim se na dalsi pokracovani, mam vsechny knihy tehle serie.

01.12.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosta pecka. Lehke cteni. Originalni a fakt jsem nevedela, kdo a jak. Ale ano vsechno nakonec davalo smysl. Genialni. Jen a jen doporucuju!!!!

31.01.2019 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Kniha je velice ctiva a rozuzleni je na konci. Za mne moc hezky pribeh, ale myslela jsem, ze trochu jinak skonci. Petka, Jenny a Ella byli fajn, Daniel uplne na palici. Libil se mi popis Domu a pak casti s Ghostem. Kniha je hodne propracovana, jednotlive dilky zacnou zapadat az pozdeji. Myslim, ze tohle je jedna z tech knih, ktere se po case oplati precist znovu.

22.03.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Po znovuprecteni prvních dvou dilu musim uznat ze tenhle byl fenomenální. Konečně víme i minulost Maartena. Pribeh me pohltil. Po pravdě, nevim, jak bych se zachovala na místě Snijdera. Tesim se na další pokračování.

25.07.2023 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Na tuhle serii jsem si brousila zuby uz nejako dobu. A ano, skvely prvni dil. Mam rada zahady a stare pohanske ritualy v knihach a hlavne v detektivkach. Knihu jsem nemohla odlozit, stejne mne prekvapilo, jak rychle jsem ji mela prectenou. Katie mne bavi, je takova docela normalni, jen si rikam, jestli ji autor v sokromym zivote nenalozil az prilis na jeden dil. Tesim se na dalsi knihy, libi se mi, ze tady je vic ze soukromi vysetrovatelky.

04.03.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Konecne dalsi kniha Andyho Weira. A musim rict, ze asi nejpovedenejsi. Hned zacatek nas vtahne do akce, autor nenecha ctenare vychladnout. Nemohla jsem se odtrhnout. Ryland a Rocky byli skveli. A myslim, ze autor udelal dobre jak knihu zakoncil. Za mne jednoznacne doporucuju precist.

23.11.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak tohle byla pecka. Autor nam predklada ruzne podezrele. Do toho tady mame Sveina, ktery se sem taky neskutecne hodil. Ty malinke detaily, ktere Nesbo predhazuje a mate nas, nuti nas kouknout se na to z dalsiho uhlu... Neskutecna kniha. Jeste lepsi byl konec. Tohle se fakt povedlo. Ne tolik akcni, ale tech ruznych zvratu, takze mate jednoho pachatele, toho vyloucite a pak dalsi a dalsi.

24.09.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druha kniha. Opet se to hodne dobre cetlo. U Cartera je potreba si pamatovat vsechny postavy. Nikdy nevite, co se z toho vyklube. Popravci mne bavil. A verim tomu, ze ten motiv fakt nekteri lidi muzou mit. Co mne hodne bavi je hlaska Cartera kdyz se ho nekdo zepta, odkud neco vi: "Hodne ctu". Ano to se uz smeju. Velice povedene. Ted na treti dil. :)

22.08.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Navzdory všem komentářům jsem se pustila do Artemis. A mne se to moc líbilo. Jazz je sice antihrdina ale s dobrými úmysly. Ja jsem ji hodně fandila. A jednoduchá zápletka? No tu mel v podstatě i Marťan. Knihou jsem doslova přeletěla a nemohla pustit z ruky.

05.04.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četla. Malokrat se mi stane, ze bych u knihy brecela. Tady se to povedlo po cele poslední dvě části. Bude mít místo v mem ❤️. Nezapomenu na Liesel, Maxe, Rudyho s citronovyma vlasama a ani na Hanse a Rosu. Doporucuju!!!

15.03.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na mne hodne pomaly rozjezd. Hodne nesympatickych postav. A malo Bergmana. Druha pulka knihy uz se mi cetla o poznani lip. Jsem zvedava na dalsi dily.

11.02.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jako vzdy, precteno za odpoledne v podstate. Tak to mam s vetsinou jeho knih. Pribeh zajimavy, rychle to odsypalo, zadnej nudnej moment. Ale vedela jsem driv, jak to bylo. Ale ani to nevadilo. Jsem zvedava na dalsi knihu.

29.05.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

No tak tohle byla jízda. Uz dávno jsem nezažila abych tak strašně nesnášela hlavního padoucha. Fabian moc prostoru nedostal, ale tohle byl spis dil o padu Slizaka. Kniha je hodně akční, nechutna, a moc ctiva. Za mne skvele zakončení série.

23.11.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Od tohohle dilu se koncept zjevne meni. Chybeli mi akce a Geralt tady moc bohuzel nebyl. Nebylo jeho skadliveho humoru. Tenhle dil mi prisel mnohem ponurejsi. Ale je to dobre postaveny zaklad pro dalsi dej, pro odkryvani zapletky. Mocenske hry zacinaji vystupovat, resi se politika, ktera tady nesmi chybet a taky dalsi vyvoj Ciri. No tak uvidime, jak to bude pokracovat.

09.03.2021 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Uzasna kniha. Je dost zvlastni, ze tenhle pribeh nebyl vydan driv a jsem taky rada, ze jsem si ho precetla. Pino Lella je pro mne hrdina. Libila se mi ta cast v Alpach a pak i jak byl ridicem. Neni to ten klasicky pribeh z 2. svetove valky. Tohle mi spis prislo jako spionazni roman. Nedivim se, ze na valku chtel zapomenout. Doufala jsem, ze s Annou to skonci lip. Muzu jen doporucit.

19.08.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Supr kniha. Nenecha Vas ani na chvili oddechnout, coz je dobre. Sam a jeho tim byli uplne skvely. Opicak... No on je trochu jina klasa. Jeho denik byl narez. Doufam, ze jeste nejaky dalsi napise, nebo se dal dozvime, jestli je to pravda, co tam bylo napsany. Velikansky zvrat, ze jsem se na chvili zastavila a premyslela, jestli se to dalo nejak predpokladat. Za me ale ne. Opicak je brutalni, ma vse promyslene a nezastavi se pred nicim. Ale na konci zjistime, ze taky nestaci na vse. Takze sup na druhy dil.

25.04.2024 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Všechny knihy tohoto autora jsou skvele. Propracované pribehy, kde vlastně nevíte co a jak. Vzpomínky jsou akční, propracované a ja jsem neměla vubec tušení, kdo za tím stoji. Čtení jsem si užila.

13.07.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Skvela oddychovka plna pozitivnich lidi. Sophie, Bella a Todd... no nejvic se mi libil Todd i kdyz nekdy byl na presdrzku. Romanticke a fakt me to bavilo.

01.03.2023 5 z 5

Naprosto uchvatne. Kniha je napsána s nadhledem, hodně vtipně a s takovou sebereflexi, jakou jsem necekala. Dozvíte se a hlavne zamyslite, jak těžké bylo natáčení Harryho Pottera. Doporučuji.

22.01.2023 5 z 5