the_res13 the_res13 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Ke knihám paní Marsons mám jen jedinou výtku - česká strana by je mohla rychleji překládat. Poprvé v životě tak zvažuji pustit se do anglického originálu...no uvidíme.

20.06.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Miluju knížky co vás dokážou tématem a postavama na*rat a tahle to teda sakra umí!

07.02.2021 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

První část byla zajímavý psycho. Četlo se to celkem v pohodě, i když se to občas vleklo.
Druhá část byla ale úplně jiná - postupně se to tak nějak zamotávalo, kdo, s kym, co, proč, a za kolik, až z toho byl nakonec jeden velkej šmodrchanec. V epilogu ale nakonec bez rozuzlení...

(Jo a ta fóbie z knoflíků - jakože proč? Stejně to na příběh nemělo absolutně žádný vliv, autorka asi potřebovala zařadit nějakou blbost do profilu hlavní postavy.)

03.07.2022 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Skvělé pokračování. Opět to mělo spád, takže se to v podstatě četlo samo. Byť jsem to nečekala, případ zvládl být ještě brutálnější než Hadrový panák. Pecka.

25.07.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Takhle mě žádná kniha snad nikdy nezklamala. Prakticky celá kniha je jen popis Racheliných opileckých stavů, které jsou jak přes kopírak. Do tohoto tragického základu je okrajově zapojen děj, který byl pravděpodobně zamýšlen jako hlavní - zmizení "Jess". A jelikož jen tato linie byla alespoň trochu zajímavá, i když stále velice průhledná, lepší hodnocení si z mé strany Dívka ve vlaku nezaslouží.

31.10.2017 2 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další skvělá kniha alà Marsons. Vraždy na míru šité Kim byly brutální, odhalující další detaily o ní a jejím osudu. Četlo se to jako vždycky samo. Ale zase to rozuzlení... Nejen, že mě osobně začíná dost nudit vrácení se ke starým případům, především pak starým postavám, ale celé finále bylo dost chabé. Čekala jsem ještě nějaký poslední zvrat, překvapení, ale vlastně to skončilo přesně jak to od začátku vypadalo. Nic víc.
O tom, že se sem zase vlezly dva případy, už radši moc psát nebudu, protože se to stává novou stálicí této série. Bohužel.

24.08.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pokud bychom vystřihli tak 75% erotických scén (které jsou všechny prakticky stejné), získali bychom celkem zajímavý příběh a mnohem čtivější knihu

13.04.2018 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Ufff....to teda bylo něco. A bohužel ne v dobrym. Pro mě asi nejhorší z celé série HH.
Úplný začátek byl v pohodě, dobré uvedení do aktuálního života Harryho i do případu. Dál to ale nešlo. První 2/3 jsem četla s velkým sebezapřením a nebýt to dílo mého oblíbeného spisovatele, kniha by asi skončila v sekci 'Nedočteno'. Poté se to trochu zlomilo a četlo se o něco lépe. Celkově byl ale případ hodně přitažený za vlasy. Způsoby vražd, motiv, vlastně i nesmyslný název, několikeré vyřešení nevyřešení, množství postav navíc, jen aby na čtenáře působili jako "Jo! To je on!" (nutno dodat, že mi přišel vrah poměrně průhledný svým chováním během vyšetřování a tloukla jsem se do hlavy, že to Harryho nenapadlo :D ).
Tak snad bude HH14 lepší, a tak trochu doufám, že snad i poslední.

10.08.2023 3 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Zajímavé pozadí příběhu, zajímavá vražda, zajímavý hlavní hrdinové. Jenže když se to spojí, je z toho trochu přeplácaná a vlastně ne zas tak dobrá kniha. Zhruba první 3/5 knihy jsou spíše o hlavních postavách, o pandemii, až člověk zapomene, že se tam stala nějaká vražda. A to je dost blbý.
Dost mě taky zaskočil fakt, že celá kniha je vlastně jeden den. Což vám asi dost řekne o tom, jak moc chodil autor kolem horké kaše a vyprávět back story k čemu se dalo.

21.07.2021 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Narozdíl od předchozích dílů, přečíst tuhle, mi trvalo o něco déle. Je méně čtivá a trochu tomu chybí šťáva. Zároveň mi přijde, že autorce dochází dech, jelikož musela knihu vyplnit (opět) hned dvěma nesouvisejícími případy. Oba byla zajímavé, ale spíše průměrné.

07.05.2021 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Trošku SPOILER
Velice čtivé, mělo to spád, zajímavé zápletky, všechno, pak přišlo to ALE. A to bylo zakončení. Prostě mi chybělo nějaké vyvrcholení, jenom to tak nějak vyšumělo, bez problémů se to najednou dořešilo a finito. A sladkobolná poslední kapitola kde Kimi myslí na své kolegy - jako fakt? Zároveň se v ní vlastně dozvíme, že Kimino soukromé vyšetřování strážníka Skitta bylo jen pro vyplnění řádků. Nula nula prd!
Také mě zklamalo, že případy spolu vlastně nijak moc nesouviseli, a nebylo tam ani žádné závěrečné propojení.

16.02.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto šílený!
Asi nikdy jsem nic podobnýho nečetla. Už fakt, že kniha nemá kapitoly, ale prakticky souvislý text (ok, má to tři časti) jí přidáva na čtivosti a vám ubírá schopnost přestat. Taky forma vyprávění třetí osoby je velice zajímavá.
První dvě části jsou takový pohodový příběh o klukovi co bloguje a udělá pro to všechno, poslední je ale horor u kterého mi místy běhal mrát po zádech.
A v poslední řadě ještě musím ocenit autorovi odkazy pod čarou, které příběhu ještě dodávají šťávu.

02.12.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Trošku slabší než předchozí dva díly, ale pořád parádní čtivý příběh plný zvratů. Co mě ovšem hodně zklamalo je sladký happyend pro Baxterovou a Wolfa...

25.10.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Co si budeme - prostě další skvělej kousek. Za jediný malý bezvýznamný mínus považuji fakt, že pro mne, jakožto zběhlou Nesbøčtenářku, byl vrah jasný už od poloviny. Což ovšem neubralo ani píď na skvělosti vyvrcholení HH12.

06.01.2020 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Zdrcující příběh dvou neskutečně silných žen (byť jedné maličké). Výborně napsané, čtivé. Betty na mě dokázala přenést každou svou emoci. Dechberoucí.

29.06.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velice zajímavé dílo plné stupňujícího se napětí, které vás na konci převálcuje úžasným rozuzlením. Doporučuji ovšem ani poté nepolevovat a příběh s plnou pozorností dočíst do úplného konce. Ten mi vzal dech.

31.12.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Zpočátku mi při pohledu na obal nesoucí jméno Jo Nesbø chyběl Harry Hole, ale po prvních 20 stranách toto zcela opadlo a já se do příběhu zakousla a četla jedním dechem.

31.10.2017 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Další skvělý Karika. Trochu inspirované Kingovým "TO", což autor sám v knize přiznává. Kniha se četla úplně sama, žádné nudné pasáže, všechno krásně plynulo. Na mě bohužel trochu moc stejně celou dobu, chyběl mi tam větší, nečekaný zvrat a také husí kůže a mrazení, na které jsem u Kariky zvyklá.

21.09.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Nebylo to vyloženě špatné, byť ne moc čtivé. Nápad celkem dobrý, ale bylo to hrozně natahované a rozkydnuté na 200 stran. Pokud by to autor osekal o zbytečné pohledy do hlavy našeho budoucího skokana, mohla to být moc dobrá povídka.

14.07.2022 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Příběh rozhodně zajímavý, bavilo mě okořenění v podobě emailové komunikace a článků z novin. Co ale musím vytknout je zdlouhavost a táhlost příběhu, dlouhé nudné pasáže (pro ilustraci - kniha se odehrává během 10ti dnů, z toho na první 3 spadají 3/5 knihy, tedy cca 240 stran), nesympatická hlavní hrdinka a poměrně ....banální "rozuzlení".
Estetická poznámka - přebal s 3D kapkami vody je parádní!

04.08.2020 4 z 5