Thackery14 Thackery14 komentáře u knih

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Ke knize jsem nejspíš přistupovala s moc velkým očekávání, z Měsíčních Kronik jsem byla nadšená a jsem velkým fandou světa Lewise Carolla, jenže tohle mě lehce zklamalo, vím, že autorka umí líp. Rozjezd byl sice pomalejší, ale s nástupem dalších postav jsem se začetla a těžko jsem dávala knížku z ruky. Dějová linka byla tedy na jedničku, i když mě nepotěšila absence hepyendu. Koho jsem ale v celém příběhu nemohla vystát, byla hlavní hrdinka Catherine, kterou autorka chvílemi vykreslila jako absolutně arogantní nánu, i když to podle mě neměla v úmyslu. 4/5

26.10.2017 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ed Kennedy i Ritchie, Marv (kterého jsem ze začátku moc nemusela) a Audrey mi za celou knížku ohromně přirostli k srdci. Nejvíc nejspíš Ed. Konec knihy jsem vážně nečekala, za sebe doporučuji všemi deseti. :) Zusak je vážně skvělý spisovatel, rozhodně si od něj musím ještě něco přečíst, jeho styl psaní je moc příjemný na čtení.

13.12.2015 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Krásná poezie️

31.07.2022 5 z 5

"Jiťuno Poťmi hop!" fřeledo poručujy!

30.08.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Knihu hodnotím jako průměrnou - sice nese prvky typických "Greenovských" knížek, ale u téhle mi připadalo, že neměla skoro žádný příběh, zápletku, prostě cokoliv, co by mě aspoň trochu překvapilo. I vztah Colina s Lindsey byl předvídatelný. Ze všech postav jsem si nejvíc oblíbila Hassana, bez něj bych tu knihu možná ani nedočetla. Matematiku nesnáším, takže jsem dvakrát nepobírala Colinovy vzorce. Naopak mě velice bavilo jeho vzpomínání na vztahy s Kateřinami.

10.08.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Pořád nevím, co si mám o knížce, jako takové, myslet. Hlavní hrdinka mi už od první chvíle připadala jako nevychovaný spratek, který si myslí, že mu patří svět - ani nevím, jestli to autorka dělala záměrně.

Celou dobu jsem doufala, že ji tak autorka vykreslila schválně a knížkou projde nějakým procesem, kdy si uvědomí, že to, jak se chová, není správné. Bohužel se tak (alespoň pro mně) nestalo a s klidem tedy můžu říct, že byla ještě otravnější než America, její myšlenkové pochody jsem často vážně nechápala a měla chuť ji dát facku, aby se konečně probrala.

Děj je vykreslený méně záživně, než ostatní díly a o účastnících Selekce se toho moc nedozvídáme, nicméně, většina z nich mi i přesto byla celkem sympatická.
Konec byl přehnaný a zidealizovaný, nemůžu si pomoct.

Dávám dvě hvězdičky za její čtivost, obálku, která opět nezklamala a vcelku milé vedlejší postavy. The Crown si každopádně ze zvědavosti přečtu, vážně by mě zajímalo, pro koho se tedy (jestli vůbec pro někoho) Eadlyn rozhodne a jak se situace v "její" zemi vyvrbí.

15.07.2016 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Báječná knížka, četla se jak po másle. :)

06.04.2016 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Při čtení Koraliny mě mnohdy až mrazilo nad situacemi, do které autor nacpal všechnu svou zvrácenou fantazii. Fajn, přiznám se, po nocích jsem se s touhle knížkou vážně bála. Přesto je ale moc pěkná, čtivá a rychle to ocípá. Od jejího přečtení se bojím knoflíčků, hehe.

01.09.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná, oddychová kniha z všedního světa. I když jsem zpočátku od knihy nic moc neočekávala a námět taky nebyl nijak ohromující, kniha se mi četla dobře. Oceňuji i to, jak se autorka rozhodla psát z pohledu dvou osob. I když pochybuji, že by se ti dva v realitě dali dohromady, oba mi byli moc sympatičtí. Konec byl lehce předvídatelný, knihu jsem si ale moc užila a po kratším váhání, jestli dát pět, nebo čtyři hvězdy, jsem se rozhodla pro čtyři. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst. :)

31.08.2015 4 z 5

Knížku bohužel nemůžu porovnat se staříkem, neboť je to moje první přečtena knížka od Jonase vůbec - i přesto jsem se u ní dobře bavila, i když na konci jsem se musela přemáhat, abych knížku vůbec dočetla a pár stránek nakonec přeskočila. Zakončení bylo krásné, typický happyend. Určitě si přečtu i další autorovy knížky. 3,5*

22.01.2017 4 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Ačkoliv jsem velká milovnice koček, vtipy mi přišly trapné a obecně mě kniha vůbec nenadchla.

22.12.2016

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Zhltnuto za 2 dny. Vážně se nepokoušejte tuhle knihu dočítat ve veřejné dopravě, jen stěží jsem zatlačovala slzy. Příběh opravdu chytl za srdce, byl velice čtivý a vtipný, všechny postavy jsem si velice oblíbila, (nesmíme zapomenout ani na Hamleta!) autorka moc dobře vykreslila jejich povahu, jen mi trochu chyběl popis Mila. Škoda, že o téhle úžasný knížce neví víc lidí. Chro.

21.08.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Dočteno v létě, ha-ha..

1. povídka: 5*, za mně nejlepší povídka ze všech 3, Jubilee i Stuarta jsem si hned zamilovala díky jejich vtipnosti. Četla se moc hezky, líbil se mi autorčin styl psaní.
2. povídka: 3*, John Green opět nezklamal, hodně jsem se u jeho povídky nasmála. I Přesto se mi ale vztah mezi Vévodou a Tobinem připadal takový prvoplánový, jakoby si John až na konci uvědomil, že by se v jeho povídce měla objevit nějaká milostná zápletka.
3. povídka: 2*, nejprve jsem povídce chtěla dát jenom jednu, protože Addie mi přišla nesnesitelná, i když ji tak autorka vykreslila záměrně. Dělalo mi problém se začíst, autorčin styl se mi vůbec nelíbil a příběh byl vážně o ničem. Konec byl ale celkem povedený.
Celkově se mi na knížce, jako takové, líbilo, jak jsou příběhy propletené. Za to palec nahoru. Obecně knihu hodnotím jako lehce nadprůměrnou.

25.07.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

U této knížky jsem se zprvu bála, že mě netradiční styl psaní v podobně internetových konverzací nechytne, ale opak je pravdou! Knížka mě hned chytla svou vtipností a potenciálem a rychle jsem se do ní začetla. Ano, občas to bylo na můj vkus trochu zbytečně natahované, ale konec stál vážně za to! Postavy byly velice sympatické (kromě Jaksejmenuje apod.) a určitě doporučuji si tuto knížku přečíst! Hodnotím pomyslnými 4,5 hvězdičkami. Kdo by to byl řekl, že výběr partnera na školní ples může být pro naši budoucnost tak zásadní!

31.05.2016 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Prostě bomba! U knížky jsem se ani na chvilku nenudila a rozuzlení bylo naprosto geniální! Všechno, co mi celou knížkou vrtalo hlavou, jsem se dozvěděla. Rozhodně doporučuji přečíst!

20.03.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Z knihy mám celkem smíšené pocity. America se projevila jako naprostá Mary Sue (rádoby chytrá, ale přesto překrásná chudá zrzka hrající na housle) a konec mě dóóóóst zklamal. Přesto jsem si ale oblíbila Maxona, i když jeho rozhodnutí kapku nechápu. Plusem bylo to, že autorka píše čtivě a v knize mě čekalo plno odpovědí na nezodpovězené otázky a spoustu nečekaných zvratů - přesto se ale hlavní hrdinka chovala jako naprostá blbka. Po váhání mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičky uděluji pouze tři.

27.09.2015 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Naprosto okouzlující knížka a důkaz, že paní Geirová opět nezklamala!
Po naprosto úchvatné sérii rubínů jsem se kapku bála, že knížka bude nudná, ale opak byl pravdou. Liv a její sestra Mia jako vždycky perlily o sto šest a já se nad knížkou mockrát popadala za břicho. :D Nad knížkou se tedy rozhodně nudit nebudete, kniha vám doslova mizí pod rukama a námět je nanejvýš okouzlující. Tohle musí mít každý snílek u sebe v poličce. ^^

31.08.2015 5 z 5

Království květin Království květin Maurice Carême

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě trošku bizarního filmu a jsem poněkud zklamaná. Ilustrace jsou nádherné, děj je však docela dost vykradačka Alenky v Říši divů a často nelogický a takový nucený.

13.01.2017 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Podivná knížka. Celou dobu se tam nic důležitého neděje, přesto mě čtení celkem bavilo. Hlavní hrdina je tak trochu infantilní a maniodepresivní, přesto mi přirostl k srdci. Knížku bych si už ale nejspíš podruhé nepřečetla.

14.11.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silný a realisticky napsaný příběh, jen mi vadilo to divné zakončení a šup - kraťoučký prolog. Knihu bych uvítala klidně o 100 stran delší.

10.11.2016 5 z 5