Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi

Existuje mnoho knih, které vás naučí, jak se o kočku starat. Je ale jen jediná kniha, která vám řekne, jak poznáte, že vaše kočka touží po vaší krvi. Matthew Inman píše a kreslí pro web The Oatmeal a je autorem řady komiksů, mezi nimiž vyniká jeho kočičí knížka How to tell if your cat is plotting to kill you. Všichni chovatelé a milovníci koček budou souhlasit s tím, že kočky jsou osobnostmi – vyniká to ve srovnání s ostatními domácími mazlíčky včetně psů. Asi i proto jsou kočky námětem tolika skvělých komiksů, stripů nebo kreslených filmů. Knížka prochází celou řadu témat a situací, ve kterých jistě svého vlastního domácího miláčka velmi dobře poznáte. Ať už vezmete kapitolku Jak se mazlit s kotětem nebo třeba (moje oblíbené) Nápady na dárky pro páníčka, jsou to všechno věci odpozorované ze skutečnosti a dotažené do podoby, která vás skvěle pobaví. A co víc – naučíte se rozpoznat okamžik, kdy vaše kočka začne plánovat vaši smrt. To bude nejvyšší čas, kdy byste se měli nad sebou zamyslet, najít chyby, kterých jste se dopustili, a pokusit se ještě všechno zachránit. Třeba bude stačit nějaká hračka, víc mazlení se (pokud bude kočka chtít), nějaká dobrůtka nebo omezit nevhodné chování, když vám chce spát na klíně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291612/jak-poznat-ze-vase-kocka-touzi-po-v-1Vx-291612.jpg 3.759

How to Tell If Your Cat Is Plotting to Kill You (2012)

Literatura světová, Komiksy, Příroda, zvířata
Vydáno:, Zoner Press

katallinka

Začátek je skvělý, konec dobrý, ale většina knížky mi přišla trapná a zbytečná ????

Knihomolkajá

Taková klasická oddechová, vtipná kniha, která dokáže zaujmout.
Vřele doporučuji pro každého, kdo má rád kočky, nebo jen humor.

sola_lupa

Jsem sice přes psy, ale část "jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi" a "kdybychom se ke kočkám chovali jako ony k nám" jsou nejen zábavné, ale i přesné. Zbytek mi moc bohužel neřekl, asi budu muset začít více studovat sousedovic vrnící bestie.

syky245
15.12.2017

pobavilo, u většiny jsem se usmívala. Jsem zvědavá na autorovo další knížku

Edit
20.10.2017

Komiksový příběh mě spíše zklamal. Asi jsem ho nepochopila.... Nějak jsem v něm neobjevila ten "humor". Nicméně zbytek je naprosto boží. Kdyby byla knížka bez komiksu má plný počet ;)

LimedkaMikki
13.04.2017

Super knížka a hlavně krásně nakreslená, protože kulaté věci jsou cool :D Rozhodně pobaví i lidi, kteří nemají doma kočku. A ti co tu kočku doma mají se dost možná stanou víc schizofrenní :D I když ten strip s Bobama bylo pro mě osobně docela nudné. Mnohem lepší pak už bylo přirovnání zdánlivě obyčejných kočičích gest k výcviku zabijáka.

Aleen
24.02.2017

Pobavila jsem se, i když ne na 100% u všeho. Jako spolubydlící kočky jsem se cítila obzvlášť ve velkém nebezpečí...Snad mně nedostanou!!

Lenna75
16.02.2017

Komiks s kočkami, musím uznat, že jsem čekala mnohem víc. A mé nadšení uspokojila pouze drobná část kočičích stripů.

Thackery14
22.12.2016

Ačkoliv jsem velká milovnice koček, vtipy mi přišly trapné a obecně mě kniha vůbec nenadchla.

yaoiyuri
17.11.2016

Neurazí, nenadchne. Ztvárněné kočičí (zlo)zvyky zná každý, kdo má tohle zvíře doma, ale o to více ho pobaví vypíchnuté na papíře – čekala jsem jich tam ale víc (většinu knihy zabírají komiksy dvou kocourů z kanceláře, nicméně ty nejsou tak povedené). Já knihu prakticky přečetla při stání ve frontě na festivalu, ale že bych se k ní někdy pro pobavení vracela, to asi ne.

kejty91
20.10.2016

Z knihy pobaví tak 1/3.

Sarfias
16.10.2016

Dovedu si představit, že tato kniha bude mít jak své odpůrce, tak milovníky. Osobně se mi kniha velmi líbila, rozesmála mě a věřím, že se k ní sem tam vrátím. Nicméně se mi nelíbil hlavní příběh dvou kocourů v kanceláři. Přišlo mi to až příliš hloupé, skoro až ujeté. Nemělo to ten správný šmrnc, nenašla jsem tam tu správnou pointu. Kočky mám ráda a i když vím, že jsou to občas pěkné chlupaté potvůrky, tento příběh mi přišel jako velká nadsázka. Tak či tak, dávám 5 hvězd, protože jsem se při čtení krátkých příběhů dost nasmála a i ilustrace knihy se mi velmi líbily.
Ráda bych si také od autora přečetla i další knihy, například na zadní straně avizovanou "5 důvodů proč delfínovi jednu vrazit".

Princezna22
05.09.2016

Kniha strašně pobavila. Až jsem u toho brečela smíchy..pomohla by dobře,proti špatně náladě.. Určitě po téhle knize zase v knihovně sáhnu až mi bude nejhůř... Protože je to opravdu skvost v mě knihovně!! A pobaví myslím,že všechy kdo mají rádi kočky...bože můj jak já sem se nasmala...

frukeška
04.09.2016

Pobavilo :)

Darjam
20.06.2016

Tak jsem se nechala zlákat reklamou a pochvalnými komentáři a knihu koupila hned 2x jako dárek. Chyba. Začátek knihy a její konec jsou fajn - ilustrovaně vtipně vypovězené (zlo)zvyky koček, které každý chovatel zná. Nicméně zhruba 80% knihy tvoří příběh dvou kocourů pracující v jakési korporátní kanceláři a jejich rádobyvtipně tvrďácké příběhy. Knihu jsem dočetla jen díky tomu, že textu je tam skutečně málo, takže to víceméně stačí prolistovat. Nedoporučuju.

Kočičáci
05.06.2016

Komiksová knížečka, která vás vtipně seznámí s kočičím naturelem.

leleia
26.05.2016

Úžasná, zábavná knížka, dlouhá tak akorát na cestu autobusem nebo půlhodinovou pauzu. Chvilkami jsem úplně viděla svoje kočičáky. Myslím, že jim nějaké to dušení tlapkou a testování zranitelnosti vnitřních orgánů s láskou odpustím :D

Boboking
24.05.2016

Jak koukám, budu první, který zde je z knihy, vlastně knížky, nadšený. Jako spolubydlící kočky už po čtvrt století jsem v knize, spíše komiksové, viděl svoje kočky, jejich geniální osobnost a originalitu. Krátké čtení na hodinku, ale doslova mi tekly slzy po tváříš smíchy. Já dávám plný počet a doporučuji :-)

miuk
21.05.2016

Kniha do čekárny k zubaři...

ladyfromskye
22.04.2016odpad!

Knížka o kočkách od Pavla Kantorka, to je úplně jiná liga. Nechápu, proč tato knížka vznikla.

Honzeecheck
19.04.2016

Docela zábavný, ale tak člověk to prolistuje za půl hodiny a je po srandě. Asi spíš dobrý jak odárek někomu...

komiksy kočky humor

Matthew Inman