TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Rozbouřená temnota Rozbouřená temnota Alexandra Ivy

Na příběh Jagra jsem se moc těšila. Nedokázala jsem si představit, že by se zrovna chladný Jagr mohl zamilovat, ale autorka to opět napsala excelentně. A jsem moc ráda, že to byl i příběh další vlkodlačí setry, protože na další sestru jsem se taky moc těšila. Ani v tomhle dílu nechyběly momenty překvapení, erotika, láska, nebezpečí, akce, napětí, nechybí ani zvrat a úžasný konec. Nechybí ani humor. Ani tomuhle dílu nemůžu nic vytknout.
Regan se mi líbila mnohem víc než Darcy. Darcy byla sice hodná, milá, sympatická a tvrdohlavá. Ale Regan se mi líbila mnohem víc, protože i když prožila třicet let v zajetí, tak jí to nezlomilo. Líbilo se mi, že se i chovala jako čistokrevná vlkodlačice. Byla divoká, říkala, co si myslela, nebrala si servítky. A stejně jako Darcy byla krásná, jedinečná a hodně tvrdohlavá. Jsem zvědavá na zbylé dvě sestry.
Jagr se mi ze všech upírů líbí úplně nejvíc. Asi proto, že si stejně jako Regan prošel mučením a přežil to. Nezlomilo ho to. Taky se mi na něm líbilo, že to nebyl upír děvkař. Jagr se sice tvářil chladně, odměřeně, nechtěl s nikým udržovat kontakt, ale za tím vším postojem byl ochranitelský, tvrdohlavý, majetnický, upřímný a milující partner. Taky se mi na něm líbilo, že se snažil Regan pochopit. Snažil se jí pomoct. Taky jsem se hodě bavila, když se hádali a to bylo skoro furt. Myslím si, že se k sobě Regan a Jagr skvěle hodili.

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Na Viperův příběh jsem se hodně těšila a kniha mě opět nezklamala. Autorka knihu zbytečně neprotahovala, ale dokázala udržet čtenáře v napětí, jak všechno dopadne. Nechybí láska, erotika, napětí, nebezpečí, překvapení, dokonalá zápletka, akce a nechyběl ani skvělý humor. U něčeho jsem se opravdu zasmála. Když se hlavní hrdinové hádali, provokovali. Taky se mi líbilo to jiskření. To tam bylo celou knihu a díky tomu mě příběh víc bavil.
Shay se mi jako hlavní hrdinka líbila. Asi proto, že si vůbec nestěžovala. Shay byla odvážná, sympatická a inteligentní. Líbilo se mi, že toho měla za sebou opravdu hodně, ale nesložila se. A nemyslela jenom na sebe. Když byl někdo v nebezpečí, neváhala a okamžitě šla pomoct.
Vipera jsem si zamilovala už v předchozím díle. Líbilo se mi, jak Shay ochraňoval. Klidně se nechal mučit jenom proto, aby Shay nedostali. Viper byl ochranitelský, starostlivý, sexy, majetnický. Myslím, že se k sobě Viper a Shay skvěle hodili.

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Nikdy jsem moc nefandila knihám s vlkodlaky, upíry, ale tahle kniha mě zaujala popisem, tak jsem si řekla, že to zkusím. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh jsem si užila. Nechybělo napětí, akce, nebezpečí, erotika, láska, překvapení, ale i zápletka. Nechybělo jiskření mezi hlavními hrdiny. Během knihy jsem se taky dost zasmála. Když se hádali, provokovali. Těšila jsem na to, co dalšího si provedou, jaké budou jejich reakce. Taky jsem ráda, že jsem se v tomhle díle seznámili se Shay a Viperem, tak se na jejich příběh moc těším.
Abby se mi jako hlavní hrdinka líbila. Byla to žena, která měla strašné dětství a jediné o co jí šlo bylo, aby přežila. Ale pak se všechno změní a ona se ocitla ve světě, o kterém si myslela, že dosud byl jen vymyšlený. Ocitla se ve světě plných vlkodlaků, upírů, černokněžníků, čarodějnic, zombie, víl a dalších podivných bytostí. Ale celkově byla Abby milá, upřímná, sympatická, odvážná.
Danteho jsem si zamilovala. Asi hlavně proto, že to byl krásný, vzrušující, sexy upír, který byl podobný temnému pirátovi. Myslím, že měla Abby štěstí, že při ní stál zrovna Dante.

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Další úžasné pokračování. V knize nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, akce, erotika, láska, překvapivý konec, zvrat. Myslím, že oni dva se k sobě skvěle hodili. Líbilo se mi, jak se hádali, protože jsem se u toho opravdu zasmála, líbilo se mi, jak se provokovali, ignorovali, ale přitom se pořád chránili a byla mezi nimi přitažlivost, jiskřilo to mezi nimi za každé situace. Moc se těším na příběh Jagra.
Anna mi byla od začátku sympatická. Asi hlavně proto, že Cezarovi hodně dlouho odolávala. Nechtěla opakovat chybu, kterou kdysi udělala. Anna byla chytrá, odvážná, milá.
Cezar nebyl špatný, ale můj nejoblíbenější je stejně pořád Styx. Líbilo se mi, že byl Cezar majetnický, odhodlaný Annu chránit. Taky když ho autorka popisovala, jak vypadá, tak to byl další krásný, sexy, vzrušující, hříšný upír.

08.03.2018 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Věřím tomu, že někdo má takového otce. Věřím tomu, že si pak ta dívka najde přítele, který je podobný jejímu otci, protože se říká, že si ta dívka hledá přítele podobnému povahově svému otci a ani o tom neví. Ale nevěřím tomu, že se děvkař... obrovký děvkař dokáže opravdu ze dne na den takhle změnit. Ještě k tomu, když víme, jak začala jeho kapitola. To už bylo opravdu moc nereálné. Ale opravdu mě zaujalo téma toho násilí. Hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto. A velice dobře byla vymyšlená ta zápletka s matkou hlavní hrdinky.

07.03.2018 3 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Dobrá kniha. Romantika, láska a hodně dobrá zápletka. Nevěděla jsem, kdo je vrah. Pořád jsem nad tím přemýšlela a výsledek mě dost překvapil i šokoval. Kniha byla taky plná nečekaných okamžiků a zvratů. Taky se mi moc líbilo, jak se hlavní hrdinové dali dohromady. Myslím si, že se k sobě skvěle hodili. Těším se na další knihy od téhle autorky. A obálka je krásná.

05.03.2018 3 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Od začátku bylo jasné, jak kniha dopadne. Kniha byla i často předvídatelná. Ale zase musím říct, že na konci knihy překvapení bylo. Je dobře, že autorka knihu zbytečně neprotahovala. U knihy se dá dobře vypnout a nepřemýšlet, protože některé názory a postoje hlavních hrdinů jsem nechápala, takže myslet u téhle knihy by bylo úplně zbytečné. Ale hlavní hrdina mi sympatický nebyl. Udělal takovou hroznou věc a pak řekne, že čekal, že při něm bude hlavní hrdinka stát, že chtěl, aby byla po jeho bok. U toho si člověk jenom řekne "To myslí vážně?". A hlavní hrdinka mu odpustí, i když kdyby to neudělala, tak o čem by kniha vlastně byla.

05.03.2018 3 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Zamilovaný kluk, miluje jenom ji, navždy bude milovat jenom ji, ale svlékne kalhotky každé holce, která okolo něho projde. Občas myšlení kluků fakt nechápu. A hlavní hrdinka mi taky nebyla moc sympatická. Má dlouho přítele, kterého miluje, ale za jeho zády spí s jiným, nakonec miluje oba a nemůže se mezi nimi rozhodnout. Občas jsem některé postoje, názory, nebo chování hlavních postav nechápala. Občas jsem se do čtení musela nutit. Taky to, že je hlavní hrdina závislý na kokainu a jen tak, když chce, tak přestane. A co mi opravdu vadilo... oslovení baby.

02.03.2018 3 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Kniha mě chytla hned na začátku a čtení mě moc bavilo. V příběhu nechyběla láska, napětí, zrada, důvěra, bolest, zklamání a odpuštění. Příběh je skvěle vymyšlený. Ale co mě trochu mrzelo bylo to, že na konci knihy nebyl epilog. Moc by mě zajímalo, jak to bylo mezi hlavními hrdiny dál. Jestli měli svatbu, děti, po kolika letech by to bylo. V tomhle mě autorka opravdu trochu zklamala, protože tady mi epilog opravdu chyběl. Dost oceňuju, že se v tomhle díle, objevili všichni předchozí hrdinové, protože jsme se tak mohli rozloučit se všemi. Ale Kristin jsem opravdu nesnášela.
Taky se mi líbilo, že v téhle knize to byla opravdu ta dětská láska. Líbilo se mi, jak to bylo mezi hlavními hrdiny. Opravdu dobré, věrné a hluboké přátelství, ze kterého se stala láska. Vždycky k sobě cítili něco víc, ale projevit to mohli, až později. Líbilo se mi, že na to šli pomalu. Hned spolu nezačali chodit, ale nejdřív se sbližovali, tak jako za starých časů. Vytvářeli k sobě důvěru, ale furt to mezi nimi jiskřilo.
Jillian se mi moc líbila. Hlavně proto, co přežila. Pořád mě dokáže překvapit, co všechno jsou lidi schopní udělat, co dokáží přežít, protrpět. Hlavní hrdinka si díky tomuhle u mě vysloužila respekt. Byla mi od začátku sympatická. Milá, hodná, přátelská.
Brock... zase děvkař. V tomhle by autoři mohli být originálnější, protože skoro v každé knize je teď děvkař. Asi proto, že je to klasika a lidi to na jednu stranu unavuje, ale na druhou baví. Jsou na to zvyklí. Brocka jsem moc nemusela. Chlap, který má perfektní vzhled, najde si v baru holku, svede ji, vyspí se s ni a sbohem a každou noc má v posteli jinou. Nudné, unavující. Ale zase bych mu moc křivdila. Líbilo se mi, jak se změnil. Už to potom později nebyl ten děvkař, ale stál jenom o Jillian, ke které se choval moc hezky. To už byl ochranitelský, hodný.

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Já knihy od téhle autorky prostě miluju. Líbilo se mi, že v téhle knize nebylo to klišé. Boháč a chudá holka, playboy a panna, oblíbený a neviditelná, král plesu a ošklivka. Vlastně mě ani nepřekvapuje, že byla kniha tak úžasná, když to psala Katy Evans.
V knize byla spousta originálních nápadů. Moc se mi líbí, že autorka dává do svých knih pokaždé něco nového. Box, bipolární porucha, mafie, násilí, smrt... A ani u téhle knihy to nebylo jinak. Bylo to další úžasné pokrčování. Opravdu jsem začala číst a nemohla jsem přestat. V knize nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, láska, zvrat... Líbí se mi, že tady byl hlavní hrdina nebezpečný, že se ho všichni báli, ale taky se choval k hlavní hrdince opravdu jako k princezně. Byl k ní něžný a ochraňoval ji. Knize nemůžu nic vytknout.
Melanie je taková... ta typická. Střídá kluky, ale jediné, co chce je najít toho pravého. Občas mi její rozhodnutí nebo chování sice nedávalo smysl, ale zase si myslím, že je pravda, že hlavního hrdinu nehodnotila jenom podle vzhledu. Přišlo mi, že s ním chce být, protože se v jeho přítomnosti cítila výjimečná a Greyson se tak k ní taky choval.
A Greyson... moc se mi lbí, že ho Katy neudělal jako boxera, tak jako to bylo v předešlých dílech. Tady se mi líbilo, že to nebyl přímo zápasník, ale syn mafiána, který měl jít v jeho stopách. Na Greysonovi se mi líbilo, že byl nebezpečný, ale dokázal být i něžný. Byl to člověk, který dokázal bez pocitu viny zabít, měl okolo sebe postavenou zeď, za kterou nikoho nepustil, ale i tak se k Melanii choval jako by byla jeho princezna.

Šance Šance Katy Evans

Tenhle díl mi přišel více napínavější a zajímavější, ale je to jenom o maličký kousíček. Ani v tomhle díle nechybělo překvapení, nechyběl box, láska, romantika, úžasný konec. Ale hodně mě překvapilo, když Brooke zjistila, že je těhotná. Na mě to bylo moc rychlé. Já bych tam spíš dala epilog... o dva, tři roky později. Ale to je jenom věc názoru.
Remy se mi líbil, protože i když měl opravdu těžkou nemoc, tak žil naplno, nenechal se omezovat a splnil si svoje sny. Založil si rodinu s dívkou, kterou miloval a stal se Šampionem.

V ringu V ringu Katy Evans

Moc se mi líbí, že autorka zapletla do knihy bipolární poruchu. Dozvíme se tak o téhle nemoci více informací. Já jsem o ní teda nikdy nic moc nevěděla, ale v téhle knize jsem se blíže dozvěděla, co ta nemoc způsobuje. Co se při tom stavu děje, jak to probíhá, co ten člověk dělá, jak se chová. Myslím, že to byl velký risk o něčem takovém psát a ještě k tomu v knize, která je... dalo by se říct erotický román. Ale autorka to zvládla na jedničku s hvězdičkou a ještě k tomu, když do toho přidala box. Myslím si, že to spolu ladí skvěle. Box a bipolární porucha.
Taky se mi líbí, že hlavní hrdinové na to hned neskočili. Všechno šlo pomalu, postupně se sbližovali, bylo to klidné. Pořádně se to rozjelo asi až od poloviny knihy. Ale v knize nechybí ani momenty překvapení. To s její sestrou, s největším nepřítelem Remingtona, nebo to s jeho rodiči, nebo to, co se stalo na konci knihy... Nečekala jsem, že by se mohlo stát tohle, že by to mohlo na konci knihy takhle být, ale teď si lepší konec představit nedokážu.
Brooke... neříkám, že byla špatná, ale nebyl to můj šálek kávy. Přišlo mi, že od začátku příběhu se chtěla s Remingtonem jenom vyspat, i když se jí divit nemůžeme, ale i tak. Jí šlo jenom o vyspání s ním. O dobrodružství, povyražení, až když jí Remington řekl, proč se s ní ještě nevyspal, tak mi přišlo, že se vzpamatovala a začala všechno brát vážně. Do té doby to bylo jenom "proč ses se mnou ještě nevyspal, pomiluj se se mnou, já se s tebou chtěla vyspat už v tom hotelu...". Prostě to člověku po nějaké době začne lézt na nervy.
A Remington... já ho prostě miluju. Přišlo mi, že jemu od začátku opravdu nešlo jenom o sex. Jasně, spal s prostitutkami, ale to dělal jenom proto, aby se ve svém záchvatu vybouřil a nedělal jiné hlouposti. Třeba nekradl, nebo aby se s někým nepral. Takže se to vlastně dá pochopit. Ale s Brooke mu jenom o sex nešlo. On se snažil, aby poznala všechny jeho démony, aby ho poznala a měla ho ráda takového jaký opravdu je, aby chtěla jeho jako Remingtona a ne jako Urgána. Ale vlastně mi ho bylo i líto. Rodina ho šoupla do blázince, vzdala se ho, neměl nikoho a sám si připadal jako cvok.

India Place India Place Samantha Young

Říká se, že každý si druhou šanci zaslouží, když svého činu opravdu lituje, ale v tomhle případě se Hannah divím, že Marcovi druhou šanci dala. Kdyby tohle nějaký kluk udělal mě... kdyby mě tak strašně ponížil, tak při první příležitosti bych ho nakopala. Ale kdyby mu tu šanci nedala, o čem by příběh vlastně byl. Navíc se říká, že odpuštění je ta největší věc, kterou můžeme někomu dát. Nakonec se mi kniha líbila. V knize nechybělo překvapení, napětí, zvrat, smutné momenty, láska, humor, přátelství, zklamání, odpuštění... i slza ukápla.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Dva lidi, kteří se přitahují, ale jeden z nich má hrůzu ze vztahů a nechce se vázat, tak tomu druhému nabídne, že spolu nebudou chodit, ale jenom spát. Postupem času se do sebe zamilují. Upřímně... není to žádná originální myšlenka na příběh, ale i tak se mi kniha líbila. V příběhu je překvapení, taky jsem se dost zasmála. Je dobře, že autorka zbytečně knihu neprotahovala. Jsem zvědavá na další díly.

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Příběh Shannon a Colea jsem si přímo zamilovala. Kdo by nechtěl chlapa jako je Cole? Přesně můj typ. Potetovaný, sexy, vysoký, věrný, drzý, ale i tak milující a oddaný. Moc se mi líbilo, jak se jejich vztah vyvíjel. Nejdřív se z nich stali přátelé a to později přerostlo v lásku. Opět nechybělo překvapení, napětí, zvrat, láska, přátelství, humor...

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Nejlepší přátelé, kteří se do sebe zamilují. Tohle se v životě prostě děje. Líbilo se mi, že to hned neskončilo happyendem, příjemná změna. Líbilo se mi, jak o ni Nate bojoval, co všechno dělal aby dokázal svou lásku, i když později. V knize nechybělo překvapení, zvrat, dost jsem se zasmála. I slza ukápla.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Vtipný, oddychový, není to náročný, je to skvěle napsaný... Opravdu jsem občas brečela smíchy. V knize jsou momenty překvapení, ale i zvrat. Taky se mi moc líbí, že autorka píše z pohledů hlavních hrdinů. To se moc často nevidí, ale je to škoda, protože je kniha pak mnohem lepší. Sice je to zase to klišé. Děvkař, kluk, po kterém všechny holky touží, až na tu jednu a zrovna ta je jeho "osudová láska". Je to opravdu to klišé, ale autorka to napsala excelentně. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala a moc se těším na další díly.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na Deanův příběh jsem se moc těšila, protože jsem si ho zamilovala už v předchozích dílech. Zase super oddychovka, plná humoru. Třeba ta scéna s tím vibrátorem v koupelně... brečela jsem smíchy! Zajímalo by mě, kam autorka na tyhle nápady chodí. Kniha není zbytečně zdlouhavá, je plná překvapení, napětí, lásky, zvrat. I slza ukápla. Líbí se mi, že je kniha psaná z pohledů obou hlavních hrdinů. Jsem ráda, že se dali do hromady zrovna Dean a Allie. Můj neoblíbenější díl ze série.

24.02.2018 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha je pěkná. Plná zvratů a překvapení. Není dlouhá, není to zbytečně zdlouhavé, všechno jde k věci. Je tam láska, romantika, napětí, je tam i něco jako detektivní zápletka. Takže jste zvědavý na odhalení na konci knihy a zároveň se vám líbí ta sexuální energie, napětí, jiskření mezi hlavními hrdiny, které tam je celou knihu.

Nahá Nahá Raine Miller

Kniha mě zaujala naprosto dokonalou obálkou, která skvěle podtrhuje příběh. Ta kombinace černé, bílé, fialové, ten obrázek... je to opravdu nádhera.
Musím říct, že mě překvapilo, jak vlastně napadla autorku myšlenka napsat tuhle knihu. Opravdu mě to zaujalo a líbilo se mi to. Taky se mi opravdu líbilo to prostředí Londýna. Do tohohle města jsem se zamilovala už jenom z popisu.
Je to opravu krátká knížka, ale zase je to pochopitelné, když je více dílů. Příběh jde klidně, pomalu, ale přesto v knize je láska, sex, trauma z minulosti, emoce, překvapení, vášeň mezi hlavními hrdiny a zápletka. Pak si rovnou musíte koupit druhý díl, takže kniha působí spíše jako taková oddychovka o mladých lidech, který si užívají pobláznění a okouzlení vášně na začátku vztahu. Ale... mě přijde, že kniha není jenom o tomhle. Nedokážu to přesně popsat, ale něco na té knize prostě je... něco mě ke knize táhne.
Brynne se mi líbila. Citlivá, inteligentní, vzdělaná žena, která má zálibu v umění. Je krásná na povrchu, ale i uvnitř. Ale bohužel má tragickou minulost, která ji hodně poznamenala. Jsem na její příběh hodně zvědavá.
Ethana... do toho jsem se zamilovala! To je chlap snů každé ženy. Majetnický, dominantní, ochranitelský, sexy. Ale opravdu se mi líbilo, jak se choval k Brynne. Sice byl trošku více majetnický. Bral to tak, že je Brynne jeho, ale taky tím, že byla jeho, byl odhodlaný Brynne bránit do posledního dechu. Dobře se o ni staral. Chtěl, aby ji nic nechybělo. Nechtěl, aby se trápila.