TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Dýchej za mě Dýchej za mě Maya Banks

Už jsem od téhle autorky něco četla a docela se mi to líbilo, takže jsem se vrhla na další knihy. Líbila se mi hlavní myšlenka toho příběhu, líbil se mi děj, jakým kniha probíhala. Líbil se mi ten nápad na minulost hlavní hrdinky. Taky mám ráda knihy, ve kterých je detektivní, kriminální zápletka a romantika. Ale občas některé myšlenky byly opravdu zdlouhavé a něco se pořád dokola opakovalo. A navíc to chování hlavní hrdinky... Za to jsem se rozhodla hvězdičku ubrat, ale líbilo se mi napětí na konci knihy a docela i epilog.
V knize se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Oba dva předstírali, že jim na sobě nezáleží. Uráželi se, provokovali se, popichovali se, ale furt to mezi nimi jiskřilo. Když byl jeden v průšvihu, tak ten druhý se nenechal odradit. Hlavní hrdina chtěl pomoct, protože si konečně přiznal, že mu na lize záleží a chtěl ji ochránit. Líbilo se mi, že se v té složité situaci konečně přiznali tomu druhému se svými city a přestali se tomu druhému bránit. I když to bylo možná trochu rychlé... nenáviděli se, přiznali si své city a byli spolu. Možná by bylo lepší, kdyby tam byl jejich vztah více rozvinutý, ale dobře.
Eliza... všichni o ní říkali, jak je odvážná, neústupná, ale mě přišla trošku jako fňukna. "Já nejsem cenná a drahocenná, já nejsem hodná, jsem zlá, můžu za to já..." Furt dokola to opakovala a opakovala a mě to už potom lezlo na nervy. Až potom, když přijala pomoc, tak přestala furt brečet a začala rozumně uvažovat.
Wade... se mi líbil. Vlk samotář, odtažitý, krutý, nafoukaný... byla to jenom maska. Prožil si kruté dětství a nebyl tak otevřený jako ostatní. Měl nasazenou masku, aby si od něho ostatní drželi odstup. Ale když se snažil Elizu chránit tak byl... ohleduplný, citlivý, majetnický, odhodlaný udělat cokoliv, aby byla v bezpečí. Chlap, který se nebál závazku, když našel tu pravou, tak ji nehodlal pustit. Navíc vypadal skvěle, opravdový alfa samec, bohatý, sexy... Chlap se vším všudy.

25.11.2018 4 z 5

Prokletí krve Prokletí krve Gwen Hayes

Pěkná kniha. Není to sice žádný zázrak, ale pro odreagování je to výborný. Úžasné scénky, které jsem hltala. Překvapivé okamžiky, u kterých jsem koukala. Láska, peklo, strach, rodina...

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Miluju knihy s tématikou démonů, lásky, pekla a tahle kniha všechno splňuje. Ale jak se říká všechno má svá pozitiva i negativa. Nelíbilo se mi, jak se občas Haden choval. Jak ani nevím, jak to popsat... jako by pro to chování ani nebylo slovo, ale vadilo mi to jeho chování třeba s tou holkou v tom klubu a ještě se schválně díval na Theu. Tohle mi vadilo a dělal to dost často. Ale od začátku mezi hlavními hrdiny byla chemie. A taky se mi moc líbila Hadenova temná aura. Takový tajemný, samotář, který ví, co chce, ale nemůže to mít.

25.11.2018 3 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

První díl je z celé série nejlepší. Vadí mi, že v každé knize to jde úplně stejně. Nenávidí, nenávidí, brání se, brání se... podlehne, miluje. Od začátku je jasné, jak kniha dopadne, takže konec nebyl žádným překvapením. Ale jsem ráda, že jsme se v knize opět setkali s Erin a Olafem.

25.11.2018 3 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Tak po dlouhé době jsem si zase přečetla knihu s historickou romancí a nelituji. Sice se mi víc líbil první díl, ale tenhle taky nebyl špatný. Oba hlavní hrdinové byli strašně tvrdohlaví, ale stejně to má vždycky stejný scénář. Vzdoruješ, vzdoruješ, vzdoruješ... podlehneš, miluješ. Čekala jsem v knize třeba i víc napětí... nějaký zvrat, u kterého byl řekla wow, ale ono nic. Kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Ale jsem zvědavá na poslední díl.
Nelíbilo se mi, že hlavní hrdinka pořád dělala, že o něj nestojí a že o něj nemá zájem... po tom prvním dílu, ve kterém se mi to líbilo, mě to v tomhle už nebavilo.
A hlavní hrdina? Nic nebral vážně, pořád se jí vysmíval a to jak si vzájemně řekli, že se milují? Čekala jsem víc. Bylo to pro mě chladné.

24.11.2018 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Příběh o Myst a Wrothovi se mi moc líbil. Ale je mi trošku líto, že je tak krátký. Líbilo se mi to jiskření, které mezi nimi bylo. Taky v knize příběhu nechybělo napětí, překvapení, romantika, erotika a zvrat.
Myst se mi opravdu líbila. Nenechala si nic líbit, byla drzá, tvrdohlavá, neústupná. Nepotřebovala muže, aby ji chránil. Byla to úžasná válečnice. Měla ráda svojí svobodu a rozhodně měla vlastní hlavu.
Wrotha jsem si zamilovala. Wroth byl majetnický, ochranitelský. Chtěl s ní zůstat a ze všeho nejvíc si přál, aby ho milovala. Líbilo se mi, jak Myst chránil, byl odhodlaný za ní dát i život, což na konci dokázal.
Musím říct, že příběh Lachlaina a Emmy se mi líbil mnohem víc. Asi to bylo hlavně kvůli tomu, že byl delší a já si mohla příběh mnohem více užít a více poznat hlavního hrdinu a hlavní hrdinku. A hlavně byl mnohem zajímavější. Autorka to vymyslela opravdu úžasně a čtivě, až do konce knihy jsem byla napjatá, co dalšího se stane, jak to skončí. V knize nechybělo napětí, dobrodružství, boje, dokonalá zápletka a opravdu vkusné erotické scény. Kniha je opravdu úžasně napsaná, vymyšlená, nemohla jsem se odtrhnout a skvěle jsem si u ní odpočinula. Líbilo se mi, že to bylo čtivé a chytlavé a i vtipné. Mělo to šťávu a i takovou hrůzu. Ale musím říct, že jméno hlavního hrdiny mi opravdu připomínalo lachtana.
Emma se mi jako hlavní hrdinka líbila. Opravdu se od ostatních upírů a valkýr lišila. Emma se bála i vlastního stínu, nechtěla zabíjet, bála se ostatních, myslela si, že není krásná, ale během knihy taky prošla změnou a na konci ta změna vidět byla. Taky se mi líbilo, jak to autorka vymyslela... napůl valkýra, napůl upírka.
Lachlain se mi taky líbil. Asi jsem se mu na začátku nedivila, že byl vykolejený z toho, že je jeho vyvolená upírka, protože upíři ho 150 let mučili, takže si myslel, že je úplně stejná jako oni, ale i přes to, že byla upírka, ji u sebe chtěl držet za každou cenu. Chtěl ji, ale zároveň ji nenáviděl. Chlap najde svou vyvolenou a chová se k ní úžasně, zapomene na všechny ostatní ženy, chce svou vyvolenou chránit za každou cenu, je na ni strašně milý... Tady to bylo jinak. Tady se mi líbilo, že se hlavní hrdina k hlavní hrdince nechoval "dobře". Zní to sice divně, ale je to tak. Když jsem si ho porovnala na začátku knihy a na konci, tak ta změna tam byla.

07.11.2018 5 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Moc se mi líbilo, že do dalšího dílu dala autorka svět démonů. Dřív to byli čarodějnice, upíři, vlkodlaci... Teď jsme se dozvěděli něco o démonech. O jejich schopnostech, síle... slabinách.
Příběh je od začátku svižný a člověk se od něho nemůže odtrhnout. Určitě nechybí ani erotika, touha, vášeň a ten sex. Nechybí ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Bylo i nebezpečí, akce, dobrodružství a občasný humor. U některých scén jsem se smála jak pako. Ale byly tam i scény, u kterých jsem měla opravdu chuť nakopat hlavnímu hrdinovi zadek. Je tam odvaha riskovat, aby jste dostali to, co chcete, ale taky strach ze ztráty.
Jenom je mi líto, že další díly v češtině asi nevyjdou, takže si je budu muset přečíst v angličtině.
Holly mi byla hned sympatická. Holly byla stydlivá, chytrá, upjatá panna a slušňačka. Byla příjemná úleva, že nebyla jako předchozí hrdinky.
Cadeon... ten byl jako předchozí hrdinové. Krásný, vzrušující, nebezpeční, ochranitelský, majetnický, sexy démon, který si šel za svým.

04.11.2018 5 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Pro mě je tohle prostě průměrná autorka. Její příběhy jsou prostě... nejsou originální. Ani nějak záživný... Když si přečtu nějakou její knihu, tak mi to přijde, že si ona nějakou knihu přečetla a když se jí líbila ta hlavní myšlenka toho příběhu, tak se rozhodla napsat podobnou knihu. Prostě jsou to příběhy, které už někdo napsal a mnohem lepší. Co mi tam chybělo byl nějaký velký zvrat, kde bych si řekla wow, ale to se nestalo, protože nám zase bylo jasné, co bude hlavní zvrat nebo překvapení a jak to skončí nám bylo taky jasný, protože jinak by to bylo o ničem. Jediné, co stálo zato... bylo asi Astonovo dětství.

03.11.2018 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Kniha se mi docela líbila. Není to nejlepší kniha, kterou jsem v životě přečetla, ale špatná taky není. Dala bych ji do kategorie neurazí, ale ani nenadchne. Neřekla bych, že je to nějaké originální téma, protože na tohle už tu knihy byly a myslím, že mnohem lepší. Nebyl tam nějaký extra zvrat, protože jsme vlastně věděli, co se stane... Že ta tajemství prasknou. Jenom jsme si mohli domýšlet, jestli na sebe budou křičet, hádat se, nebo se tam pobijou... A jak to skončí jsme taky věděli. Tyhle knihy jsou prostě předvídatelné. Prostě je to taková oddychovka.

31.10.2018 3 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Mám smíšené pocity. Jedna moje půlka je nadšená z toho, co v knize všechno bylo. Slepý rocker, který má pěkně pohnutou minulost. Hlavní hrdinka, které provedl hlavní hrdina hroznou věc a ani o tom sám nevěděl. Změnil se kvůli dívce, kterou miloval a ani ji neviděl. Občas mi tam připadalo, že hlavní hrdina ani slepý nebyl. A moje druhá polovina je příšerně smutná z toho konce. Je sice dobře, že mu to pomohlo, ale takováhle cena?! Je dobře, že to není zase happyend, ale zrovna v téhle knize bych happyend chtěla! Nemělo to dopadnout takhle. Proto jsem nemohla dát plný počet. Ale zase se mi líbilo, že byla autorka originální. Musím se přiznat, že jsem brečela jako dítě.

30.10.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

I když je to moje první kniha, kterou od téhle autorky četla, tak se mi opravdu líbila. Bavila mě. Líbilo se mi, že se v knize vyskytuje prostředí střední školy. Takové knihy čtu ráda. Ale důvod, proč jsem se rozhodla knihu přečíst, byl ten nápad s knihovnou. Musím říct, že ta první část knihy, když spolu byli zamčení v knihovně, mě bavila víc. Taky se mi líbilo, že byl v knize milostný trojúhelník. Taky mě zaujal ten nápad s nemocí hlavní hrdinky. Příběh byl chytlavý, čtivý, promyšlený, zábavný, zajímavý, romantický, originální, nenáročný. Úžasně napsaná kniha a skvělá oddychovka.
Autumn se mi taky líbila. K Daxovi se skvěle hodila, protože na jednu stranu byla společenská, ale ta větší část byla introvert jako Dax. Asi to způsoboval ta její nemoc, že chvilku potřebovala být úplně sama. Taky jsem obdivovala, jak se dokázala srovnat se svojí nemocí, nelitovala se a nevytrubovala to všude, aby ji všichni litovali a utěšovali, že to bude dobrý. Nechtěla, aby to někdo věděl a choval s k ní jako nemocné osobě.
Dax... Jééééé. Já mám prostě ráda ty tajemné kluky, drsné, ale zároveň citlivé. Dax je ztělesněním všeho, co se mi na klucích líbí. Daxe jsem si prostě hned zamilovala. Líbí se mi, jak mu bylo jedno, co si o něm ostatní myslí, nedělá to, co se od něj čeká, ale děla si to, co chce a uzná za vhodné. Nebere vážně drby, co se o něm šíří, ale není ani sobecký.

10.10.2018 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Další úžasný díl. Byl v tom humor, láska, přátelství, romantika, rodina, erotika... možná to není nejoriginálnější kniha, ale je to úžasně podaný a napsaný. Dokážete se hned začíst a nemůžete přestat. Stejně se mi nejvíc líbila svatba Simona a Caroline. Oba hlavní hrdiny jsem si hned v prvním dílu zamilovala a vedlejší postavy taky.

30.08.2018 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Úžasná kniha. Dobře napsaná, promyšlená, originální, taky vás hned vtáhne do děje. Během knihy jsem byla chvíli smutná, překvapená i zvědavá. V knize nechyběla láska, romantika, překvapení, napětí a ani zvrat. Nechyběla ani zajímavá zápletka. Hezký byl i ten nápad s chatou a sněhovou bouří. Byla jsem i ráda, že se pohled hlavních hrdinů střídal.
Líbilo se mi, že v knize byla taková ta dětská láska už od pískoviště. Z dlouholetého a velmi dobrého přátelství se stala láska. Dlouho před sebou své city skrývali, protože se báli, že by o toho druhého mohli přijít.
Syd se mi docela líbila. Milá, ohleduplná, přátelská... obyčejná dívka, která trpěla tím, že se zamilovala do nejlepšího kamaráda.
A Kyler... byl ochranitelský, milý, ale zase děvkař. Kluk, který je zamilovaný, ale myslí si, že si tu holku nezaslouží, tak doslova spí s každou holkou, který jde okolo a myslí si, že ty city zmizí. To mi na něm trochu vadilo, až na konci se to trochu zlepšilo.

23.04.2018 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Popis knihy mě zaujal a na knihu jsem se těšila, ale když jsem ji začala číst, tak mě nadšení opustilo. Kniha mě moc nenadchla, ale ani nezklamala. Nebylo to moc napínavé, moc originální, ale jednoduché a prosté. Nebylo to ani moc romantické, prostě se tam řešilo jenom vyrovnání se s minulostí a noční můry. Žádná velká zápletka a napětí. Když už tam byla, tak za moc nestála. A konec mi přišel trošku otevřený, čekala bych alespoň nějaký epilog.
Na hlavním hrdinovi mi strašně vadilo a za co bych mu dala pěstí bylo to, jak se vyspal se svojí bývalou jenom proto, že mohl, i když byl s Harper.
A Paige... ta mi pila krev už od začátku. Nenávidím takovéhle holky, co se snaží vyspat s každým na potkání.

22.04.2018 3 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Četla jsem knihu Archerův hlas, kterou jsem si zamilovala a chytla mě za srdce, tak jsem byla zvědavá i na ostatní knihy od autorky a ani tahle mě nezklamala. Další úžasná kniha, která hned zaujme čtenáře a vtáhne ho do děje. Autorka dává do svých knih pokaždé něco nového. Moc se mi líbilo, že i v téhle knize byla originalita. Autorka se nebála a dala do své knihy práci pornoherce, obchod s lidmi, který byl zajímavý, ale i smutný. Taky se mi líbilo, že v téhle knize byla i kriminální zápletka. Sice to bylo hlavně na konci knihy a bylo to trošku urychlené, ale líbilo se mi to. Další příběh, který byl promyšlený, úžasně napsaný, zajímavý a originální.
Moc se mi líbilo, že se celá kniha vyprávěla z pohledů obou hlavních hrdinů. Pochopíme tak pocity obou. Taky bylo skvělý, že byl i epilog z pohledu hlavního hrdiny. Ani v téhle knize nechyběla originalita, láska, romantika, napětí, překvapení a dokonce i ta slza ukápla. Opravdu mi bylo hodně líto Ary, bylo to hodně smutný.
Taky se mi opravdu líbilo, jak se hlavní hrdinové poznali. A co se mi hodně líbilo, jak se hlavní hrdina po rozloučení s hlavní hrdinkou změnil. Úplně změnil svůj život. Moc se mi líbilo, že se dali dohromady dva úplné protiklady. Ale jak se říká... protiklady se přitahují a opravdu se k sobě hodili. Jediné, co mi v téhle knize vadilo bylo těch pět let. Přišlo mi to jako dlouhá doba.
Grace se mi docela líbila. Sice mi přišla trochu více úzkoprsá, upjatá, pořád se styděla, ale i takový lidi existují. Prostě si vždycky všechno naplánovala do posledního puntíku a hodlala to splnit.
Carson... musím říct, že se mi líbila jeho povaha. Já jsem vždycky obdivovala takové typy lidí, kteří si nedělají vůbec žádné plány a berou všechno tak, jak to přijde. Když chtějí, tak si zrovna teď sbalí kufr a jedou pryč, nedělají si žádné starosti, nemají žádná pravidla. A ta jeho práce i tohle asi bohužel někdo děla musí. Na jednu stranu se mi jeho práce nelíbila, ale na druhou stranu se mi líbilo, že to tam autorka dala. Bylo to originální.

22.04.2018 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Hodně mě zaujala obálka a popis. Kniha je pěkně napsaná, zajímavá, romantická... jednoduché, oddychové čtení. Nechybí ani trocha humoru, erotiky, menší zvrat. Akorát mi trochu vadil konec... na můj vkus hlavní hrdinka odpustila moc rychle. I epilog byl pěkný.

21.04.2018 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

(SPOILER) Nádherná kniha. Ještě nikdy jsem nečetla knihu, kde by byla znaková řeč. Byl to opravdu brilantní nápad. Dodalo to knize kouzlo a originalitu. Kniha ve vás taky dokáže vyvolat různé emoce... já se chvíli smála, chvíli brečela, byla šťastná, smutná. Kniha mě opravdu chytla za srdce. V knize je zklamání, bolest, smutek, romantika, originalita, překvapení. Všechno bylo promyšlené, skvěle napsané, příběh vás hned vtáhne do děje. Moc se mi líbilo, že byl epilog napsaný z Archera. A taky že to byl epilog o pár let později. Aspoň jsme se dozvěděli, kam až to hlavní hrdinové dotáhli. Na konci jsem se strašně bála, jak to končí... bála jsem se otočit stránku. Ale naštěstí všechno dopadlo dobře.
Taky se mi moc líbilo, jak se hlavní hrdinové sbližovali. Nebylo to jako v jiných knihách, že na to hned vlítnou, nebo se seznámí v baru. Líbilo se mi, že i když byli tak rozdílní, tak si k sobě našli cestu. Stali se z nich přátelé a z přátelství se stala láska.
Bree mi byla hned sympatická. Normální holčina. Žádná velká sexbomba, nebo prsatá blondýna s prázdnou hlavou, bohatá fuchtle, zlá mrcha, která se najednou stane hodnou. Tohle byla prostě milá, sympatická, citlivá, vtipná holka.
Archer se mi hned líbil. Tajemný, tichý, ale taky silný a citlivý, dokáže ženě naslouchat a stát při ní. Taky mě překvapilo, že autorka udělala hlavního hrdinu takového, že byl plachý, neměl žádné zkušenosti se ženami. Byla to opravdu příjemná změna, protože skoro v každé knize je teď nějaký playboy, děvkař.

21.04.2018 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Skvělé pokračování. Lepší než první díl. Skvěle popsané prostředí hudby, kapely. V příběhu ani nechybí momenty překvapení, ale ani zvrat. Čte se to rychle, skvělá oddychovka a dost jsem se zasmála. Mal a ten jeho smysl pro humor. V knize opět nechybí láska, romantika, překvapení, zvrat, krásný konec a epilog. Hlavní myšlenka na knihu... nic originálního, navíc mě mrzí, že je kniha tak krátká.
Anne... nevím proč, ale hlavní hrdinka mi opět k srdci moc nepřirostla. Líbila se mi, ale nic extra. Já mám radši hlavní hrdinky, které nejsou tak uťápnuté. Nemám ráda hlavní hrdinky, který se bojí ozvat, když se jim něco nelíbí.
Mal... bubeníci jsou prostě k sežrání! Mala jsem si zamilovala a to hlavně kvůli tomu, že má neskutečný smysl pro humor, ty jeho hlášky byly prostě top. Taky se mi na něm líbilo, jak se dokázal odvázat, jak do všeho šel s chutí. Mal byl vtipný, sexy, starostlivý. A na konci opravdu člověk chápe, proč se tolik opíjel. Sice tu situaci neřešil úplně dobře, ale je to pochopitelný. Přijít o tak důležitého člověka ve vašem životě.

31.03.2018 5 z 5

Rodinná msta Rodinná msta Jayne Ann Krentz

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi prostředí malého městečka. Pak se mi líbilo, že v knize byly znepřátelené rodiny... trochu mi to připomínalo Romea a Julii. Zápletka mi přišla slabší, nějaké překvapení se objevilo, ale že bych si na konci sedla na zadek... to rozhodně ne. Ale moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny. Do dalších dílů rozhodně půjdu, protože jsem na ně zvědavá.

30.03.2018 3 z 5

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

Byla zvědavá, jak to všechno dopadne a na příběh jsem se hodně těšila. Líbí se mi, že do svých knih dává chrliče, upíry, vlkodlaky, prorokové, temný skřítci, čarodějnice, lovkyně, džiny... V každé její knize byla erotika, láska, romantika, akce, napětí, nebezpečí. Líbilo se mi, jak se v tomhle díle všichni spojili. A to i velcí nepřátelé. Líbilo se mi, že jsme se v tomhle díle setkali se všemi minulými hrdiny a vedlejšími postavami. Ale nemohla jsem dít plný počet kvůli hlavním hrdinům... moc mi nesedli.
Jediný, co mě mrzí je, že je tohle poslední díl, který byl přeložen do češtiny. Ráda bych si přečetla další díly, ale na ty se asi budu muset vrhnout v angličtině.
Cassandra... ta se mi ze všech sester líbila asi nejmíň. Nepřišla mi jako vlkodlačice. Byla hodná, milá, upřímná a dokázala se postavit za člověka, kterého miluje, ale chyběla mi u ní taková ta divokost... prostě pravý čistokrevný vlkodlak. Nejvíc ze všech sester se mi líbila Regan, ale jsem ráda, že se našly všechny sestry.
Caine se mi ze všech hlavních hrdinů líbil nejmíň. Asi to bylo kvůli tomu, že v šestém díle mi sympatický nebyl. Arogantní, namyšlený, myslí si, že může všechno... V tomhle díle se ukázal jinak, ale že bych si ho zamilovala to ne. Ale líbilo se mi, jak ochraňoval Cassandru.

10.03.2018 4 z 5