Papírová srdce

Ztratil jsem ji. Ne, neztratil. Odehnal jsem ji. Odjakživa byla moje nejlepší kamarádka. Neměl jsem se do ní zamilovat. Choval jsem se lehkovážně a jí to zlomilo srdce. Myslel jsem, že jsem se zachoval správně. Uběhly roky a teď se mnou musí pracovat. Připomíná mi, proč jsem se do ní zamiloval. Ale tentokrát udělám všechno, co bude v mých silách, abych ji už nikdy nenechal odejít. Kniha obsahuje i novelu Rozdělená srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297404/big_papirova-srdce-dTd-297404.jpg 4.2236

Srdce 2.

Vydáno: , Baronet

Paper Hearts, 2015

Kniha Papírová srdce

Nikaa1

(+ SPOILER) Nádech výdech. Jak mám tohle sakra napsat?

Ráda bych začala tím, že v poslední době nemám štěstí na kvalitní příběhy, kde je hlavní tématikou romantika. Colleen Hoover je vždycky jistota, ale v posledních letech na nikoho jiného, kdo píše příběhy, co dávají hlavu a patu, nejsem schopná narazit.

A tak, když jsem viděla tolik kladných hodnocení, jsem si řekla, že téhle knize dám šanci. Že mě třeba překvapí. Opak byl pravdou a já jsem zase zklamaná.

Kniha má obrovský potenciál - druhá šance, odpuštění. Líbil se mi rozdíl mezi hlavními postavami, kdy jednoho opustila matka a druhá měla normální rodinu. Z tohohle mohla autorka vytěžit víc a hlavně na konci, kdy Jensena neustále opouštěla Mia.

To, co mě však nejvíc štve a mrzí, je neustále střídání vlastností postav. V knihách, které v poslední době vychází, je to čím dál častější. A tím nemyslím pouze romantiku! Chování postav se bezdůvodně měnilo jako roční období a bylo to čím dál více chaotické. Když by se mě někdo nyní zeptal, jak bych charakterizovala postavy, tak bych pravděpodobně říkala, co mě napadne, protože bych absolutně nevěděla.

Mia se jednu chvíli vztekala a po jediném jeho pohledu Jensena veškerý její vztek záhadně zmizel. Ten se následně objevil o něco později, kde není on, ale celou knihu se lituje, nadává a tak dokola. A pak, když na něj ,,vyjede", tak začne slibovat, jak vše bude v pořádku a ona ihned obměkne. Trošičku mi to přijde humorné, neboť na začátku knihy mi přišlo, že Mia věděla, co chce a nechce. Stála si skálopevně za svým. Vlastně na to autorka poměrně jasně ukazovala.

Jak jsem zmínila před chvílí: Kniha má obrovský potenciál. Obrovský. Autorka by se klidně mohla rovnat Colleen Hoover. Ale nestalo se tak. Nevadí.

Dávám dvě hvězdičky - a to díky krásné obálce a stránkám ,,Svět podle Jensena". Ty mě ze všeho nejvíc bavily.

Pralinka1910
30.12.2020

Moc pěkný příběh o odpuštění a druhé šanci. Skvělým odlehčením byly sloupky “Svět podle Jensena”, psané jiným stylem než zbytek příběhu.

NewKiddo
21.10.2020

Hodnotím pěti hvězdičkami, protože se mi tento díl líbí o něco víc než ten předchozí. Je to krásný příběh o druhé šanci... novela Rozdělená srdce by mohla být trochu delší, protože jsem chtěla více nahlédnou do té jejich první lásky, ale i tak se mi příběh moc líbil a zařadím ho mezí své oblíbence.

tynka65
13.10.2020

Krásný příběh, moc hezky napsaný plný myšlenek, které vám v mysli zůstanou... Se sympatickými hlavními hrdiny. Ale občas jsem jejich chování prostě nechápala. Místy mi to přišlo jako hra na kočku a myš, kdy naháněli jeden druhého, přestože věděli, že spolu zůstanou ... Ale pokud hledáte něco, co vám zlepší den i náladu a po dotčení chcete mít úsměv na rtech, sáhněte po Papírových srdcích, myslím že zklamaní nebudete... Protože, "příběhy opravdové lásky nikdy nekončí."

Haňulec
18.09.2020

Po první knize, bylo nad slunce jasné, jak dopadne i tato knihy, byla velice předvídatelná, ale vůbec to nevadilo. Kniha se četla naprosto sama, a na konci mi slzička ukápla :-D. Mohu jen doporučit.

Ivet1990
12.08.2020

Tak musím říct, že tento díl byl o hodně lepší než ten první. Je pravda, že místy se to táhlo a kniha celkově mohla mít o pár stran míň, ale i tak to byla příjemná oddychvka

Myška43
05.08.2020

Tento díl je ještě lepší, než první, tedy aspoň pro mne. Moc krásný příběh o druhé šanci, který mě chytnul za srdce. Škoda , že nejsou přeložené další knihy od autorky, ráda bych si je přečetla.

petulkapeta
31.07.2020

I kdyz by jsem to udelala naopak nez Mia v nekterych pripadech byla jsem rada ze nakonec se rozjela jet za Jensenem do New Yorku a vse dopadlo jak melo