Papírová srdce

Papírová srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297404/bmid_papirova-srdce-dTd-297404.jpg 4 247 48

Srdce série

< 2. díl

Ztratil jsem ji. Ne, neztratil. Odehnal jsem ji. Odjakživa byla moje nejlepší kamarádka. Neměl jsem se do ní zamilovat. Choval jsem se lehkovážně a jí to zlomilo srdce. Myslel jsem, že jsem se zachoval správně. Uběhly roky a teď se mnou musí pracovat. Připomíná mi, proč jsem se do ní zamiloval. Ale tentokrát udělám všechno, co bude v mých silách, abych ji už nikdy nenechal odejít. Kniha obsahuje i novelu Rozdělená srdce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Hearts , 2015

inuska6280
14.09.2018 5 z 5

Mia byla trošku hloupá, ale jinak moc dobrá kniha :) celou dobu me bolelo bricho a nemohla jsem se od ni odtrhnout ???? doporucuji :)

LilianaFalcon
10.07.2018 2 z 5

Mia opravdu nebyla hrdinka pro mě. Zahleděná sama do sebe, neochotná poslouchat, s klapkama na očích...

TerezaMondeková
05.03.2018 3 z 5

Od začátku bylo jasné, jak kniha dopadne. Kniha byla i často předvídatelná. Ale zase musím říct, že na konci knihy překvapení bylo. Je dobře, že autorka knihu zbytečně neprotahovala. U knihy se dá dobře vypnout a nepřemýšlet, protože některé názory a postoje hlavních hrdinů jsem nechápala, takže myslet u téhle knihy by bylo úplně zbytečné. Ale hlavní hrdina mi sympatický nebyl. Udělal takovou hroznou věc a pak řekne, že čekal, že při něm bude hlavní hrdinka stát, že chtěl, aby byla po jeho bok. U toho si člověk jenom řekne "To myslí vážně?". A hlavní hrdinka mu odpustí, i když kdyby to neudělala, tak o čem by kniha vlastně byla.

kacaaba
25.02.2018 5 z 5

Tak druhý díl se mi líbil mnohem víc. Je to taková sladká romantika, ale mě se to líbí. Ráda utíkám k takovým příběhům od reality.

Evka3814
01.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Krásný ,smutný a přitom šťastný příběh o lásce. Čtivá pohádka:) úplně mě vtáhla,musím říct že jsem to přečetla jedním dechem. Škoda ze nemá pokračování:((((

Litocha
01.11.2017 1 z 5

Celé mi to připadalo tak nějak pitomoučké. Sentimentální a plné vzletných frází, přitom schizofrenní (tak stála Mia při Jensenovi, nebo ho opustila?), hrdinka chovající se jako puberťačka (tady musím souhlasit s ardeas), k tomu naprosto nevěrohodný hrdina - který chlap by si s takovou oblibou skoro dennodenně vylíval veřejně srdce? A ty jeho výlevy odpovídající zápisům do deníčku třináctileté žáby by mu opravdu někdo tiskl jako sloupky v novinách? Navíc jdu asi proti proudu, ale na potetovaných chlapech nic přitažlivého nevidím - pokud ale ze sebe někdo nechá udělat omalovánku třeba mistrovkým dílem: lebkou a slovy "svou . bolest . dávám . do . svých . knih" na prstech, nezbývá mi, než si ťukat na čelo.
První díl taky nebyl žádná velká sláva, ale celkem se mi líbil (nebo jsem byla v lepším rozpoložení). Tenhle u mě zastání nenajde.

ardeas
25.09.2017 2 z 5

Prvú knihu som nečítala, takže nemám to s čím zrovnávať. Ale, Bože!, nikdy, a to fakt NIKDY! som nemala taký problém s hlavnou zápletkou.

Jensen, nech mu je zem ľahká, je super chlapík, má svoje pre i proti, o tom niet čo povedať. So životom sa pobil, nemal to ľahké, no zvládol to. Ale Mia...

Rozmaznaná, ufňukaná, sebecká, absolútne bez empatie. Ženská, ktorá chce ukázať svetu čo je "zle" a hrá sa na veľkú umelkyňu, sa nevie rozhodnúť, či odpustiť mužovi, ktorého tak veľmi ľúbila a mala v ňom spriaznenú dušu, kde si slovami nemuseli nič povedať, že spravil chybu, ona sa zodvihne a otočí sa mu chrbtom, keď jeho to skutočne mrzí....

Príde to len mne, že to je na hlavu? Tých tirád je tam hodne, úplne bez nejakej logiky a bez nejakého hlbšieho zmyslu. Jednoducho s takouto hlavnou hrdinkou sa mi nedá stotožniť. A úprimne, ľutujem, že Jensen sa do nej zamiloval, lebo je to krava. Sorry, ale tak to cítim. A nestrieľam len tak od buka, prešla som si to z každej strany a vyšlo mi to isté. Autorka to vystavala tak blbo, že keď si opomeniem ten balast slaďáren, vzíde z toho stále to isté - krava.

Etule
16.09.2017 3 z 5

První díl mě nadchnul, druhý už bohužel méně. Upřímně nevím, co Jensen čekal, že Mia udělá, vzhledem k tomu, že jí stále opakoval, že se na něj vykašlala. Nicméně četba celkem pohodová.

Jolina
23.07.2017 2 z 5

Kniha pro letní čtení. Ale pro mě omílání toho samého, vrátit se, nevrátit, zbytečně moc póz a rozhodování...dialogy stále stejné, podobné, že bych si odnesla nějakou hlubokou myšlenku (no, třeba ani ne hlubokou), to tedy ne...

VerunMik
21.06.2017 2 z 5

úplně normální harlekýnka zabalená do moderního hávu...plná vtipných erotických scén

Kackaa11
14.06.2017 4 z 5

moc milá knížka s poutavým dějem a samozřejmě krásnou romantikou. přečetla jsem ji jedním dechem :)

aknicul
01.06.2017 4 z 5

Milé počtení! Místy sice až moc sladké, ale proč by ne... :-)

Jaruce
21.05.2017 5 z 5

Pokračování Srdce - každý potřebujeme trochu té romantiky a že jí je tu dost :-). V reálném životě to většinou takhle nebývá, ale aspoň si sednout k takovému romantickému příběhu a pořádně se jím nasáknout když už v reálném životě takový příběh nemáme, ale kdo ví?

cukrovka
08.05.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, který se mi velmi dobře četl. Byl o druhých šancích, odpuštění, lásce.

Anka.
16.04.2017 4 z 5

Co k tomu říct. Asi si najdu spisovatele, pokud to všichni takhle umí se slovy! :D Krásná knížka, sladce nereálná ale přesto užitá :)

PetraBery
18.03.2017 4 z 5

Stejně jako předchozí kniha milý romantický příběh o lásce, zklamání, bolesti z odloučení a opětovného shledání. Lepší překlad než u první knihy, v některých okamžicích jsem hlavní hrdinku nechápala, spíš než jako pětadvacetiletá se chovala jako patnáctiletá, ale každý jsme jiný, tak nesoudím... Za mne celkem povedené.

tess.de.veles
29.01.2017 2 z 5

Pro me zklamani....:( Porad se to toci okolo toho sameho....dialogy nic moc :(
Nejhezci z cele knihy je obalka :)
P.s. ....Ktera z nas by si neprala Jensena ?! ;)

Chladnetka
29.01.2017 4 z 5

"Zamilovanost = Jako by vám někdo svíral srdce, ale nechcete, aby ho pustil, protože by to pak bolelo ještě víc."

oolinkaa
29.12.2016 5 z 5

to bylo fakt super, krásně napsaný děj, mělo to smysl, žár, touhu.. těším se na další knihu ;)

Samira
13.12.2016 4 z 5

Papírová srdce jsou oproti Kaleidoskopu výrazně lépe psaná a překlad neobsahuje žádnou z perel dílu předchozího, naopak je velice zdařilý a to i v poetických pasážích a že jich tato zajímavá jiná romantika obsahuje hodně.
Jestli však jako já čekáte, že si odpočinete u příjemné oddechovky budete šokováni už v rozjezdové novele. Po odhalení zápletky mě tak bolelo břicho, že jsem si říkala, je to krásně psané, ale mám to zapotřebí. Pak se ale kniha nádherně rozvine a říkáte si - má.
Bohužel v závěru zcela nepochopitelně hrdinka vytváří problémy, kde nejsou a to poměrně dlouho. Úplné rozuzlení je však velmi pěkné, i když nebudu lhát, zapotila jsem se.
A teď musím zvolit jakoukoli opravdovou oddechovku.
Autorka však potenciál má a já nepochybně zase jednou podlehnu a nějakou její budoucí knihu otevřu.

přátelství láska vyrovnání se s minulostí

2016  83%Papírová srdce
2016  80%Kaleidoskop srdcí