TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to opravdu ráda. Kniha je skvělá. Je to zase něco nového, originálního. Ještě jsem nečetla knihu, kde by nevěsta proskočila oknem! Moc se mi líbilo, jaký vztah spolu Wolf a Gen měli. Od začátku bylo jasné, jak to mezi nimi dopadne, ale než se k tomu dopracovali, tak jsem se dost pobavila.

04.01.2018 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Nejdřív jsem viděla film, který se mi moc líbil. Až později jsem zjistila, že je i kniha a chtěla jsem si ji přečíst, protože jsme byla zvědavá, jak to bude v ní. A upřímně se mi víc líbil film. Kniha nebyla špatná, ale nebavila mě, nenadchla mě. Možná to bylo kvůli tomu, že už jsem příběh znala, takže jsem věděla, jak dopadne. Ale kniha taky nebyla špatná. Pěkná knížka o střední škole, vztazích, budoucnosti, životě, lásce, přátelství a rodině.
Mia se mi hned líbila. Líbí se mi, že to není taková ta nejoblíbenější holka na škole, roztleskávačka, že je to holka, co nevybočuje moc z davu, má ráda svoje soukromí a klid a hlavně svůj hudební nástroj, přátelé a rodinu.
A Adama... ten se mi hned líbil. Hlavně to, že to není ten kluk, co jede jenom po těch oblíbených. A i když byli úplný protiklady, tak je to k sobě táhlo, jak se říká... Protiklady se někdy přitahují.

24.12.2017 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Popis knihy mě zaujal a na knihu jsem se těšila, ale když jsem ji začala číst, tak mě nadšení opustilo. Kniha mě moc nenadchla, ale ani nezklamala. Nebylo to moc napínavé, moc originální, ale jednoduché a prosté. Nebylo to ani moc romantické, prostě se tam řešilo jenom vyrovnání se s minulostí a noční můry. Žádná velká zápletka a napětí. Když už tam byla, tak za moc nestála. A konec mi přišel trošku otevřený, čekala bych alespoň nějaký epilog.
Na hlavním hrdinovi mi strašně vadilo a za co bych mu dala pěstí bylo to, jak se vyspal se svojí bývalou jenom proto, že mohl, i když byl s Harper.
A Paige... ta mi pila krev už od začátku. Nenávidím takovéhle holky, co se snaží vyspat s každým na potkání.

22.04.2018 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Moc se mi líbí prostředí vysoké školy. Sice je to zase klišé děvkař a panna, ale autorka to napsala dobře a chytlavě. Nechybí momenty překvapení, ani zvrat. Ale musím říct, že jsem se hlavní hrdince občas divila, že Travisovi jednu nevrazila. Navíc to oslovení holoubku... jak pro ptáka. Strašný.

24.02.2018 4 z 5

Rodinná msta Rodinná msta Jayne Ann Krentz

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi prostředí malého městečka. Pak se mi líbilo, že v knize byly znepřátelené rodiny... trochu mi to připomínalo Romea a Julii. Zápletka mi přišla slabší, nějaké překvapení se objevilo, ale že bych si na konci sedla na zadek... to rozhodně ne. Ale moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny. Do dalších dílů rozhodně půjdu, protože jsem na ně zvědavá.

30.03.2018 3 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Nikdy jsem moc nefandila knihám s vlkodlaky, upíry, ale tahle kniha mě zaujala popisem, tak jsem si řekla, že to zkusím. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh jsem si užila. Nechybělo napětí, akce, nebezpečí, erotika, láska, překvapení, ale i zápletka. Nechybělo jiskření mezi hlavními hrdiny. Během knihy jsem se taky dost zasmála. Když se hádali, provokovali. Těšila jsem na to, co dalšího si provedou, jaké budou jejich reakce. Taky jsem ráda, že jsem se v tomhle díle seznámili se Shay a Viperem, tak se na jejich příběh moc těším.
Abby se mi jako hlavní hrdinka líbila. Byla to žena, která měla strašné dětství a jediné o co jí šlo bylo, aby přežila. Ale pak se všechno změní a ona se ocitla ve světě, o kterém si myslela, že dosud byl jen vymyšlený. Ocitla se ve světě plných vlkodlaků, upírů, černokněžníků, čarodějnic, zombie, víl a dalších podivných bytostí. Ale celkově byla Abby milá, upřímná, sympatická, odvážná.
Danteho jsem si zamilovala. Asi hlavně proto, že to byl krásný, vzrušující, sexy upír, který byl podobný temnému pirátovi. Myslím, že měla Abby štěstí, že při ní stál zrovna Dante.

10.03.2018 5 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Další úžasné pokračování. V knize nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, akce, erotika, láska, překvapivý konec, zvrat. Myslím, že oni dva se k sobě skvěle hodili. Líbilo se mi, jak se hádali, protože jsem se u toho opravdu zasmála, líbilo se mi, jak se provokovali, ignorovali, ale přitom se pořád chránili a byla mezi nimi přitažlivost, jiskřilo to mezi nimi za každé situace. Moc se těším na příběh Jagra.
Anna mi byla od začátku sympatická. Asi hlavně proto, že Cezarovi hodně dlouho odolávala. Nechtěla opakovat chybu, kterou kdysi udělala. Anna byla chytrá, odvážná, milá.
Cezar nebyl špatný, ale můj nejoblíbenější je stejně pořád Styx. Líbilo se mi, že byl Cezar majetnický, odhodlaný Annu chránit. Taky když ho autorka popisovala, jak vypadá, tak to byl další krásný, sexy, vzrušující, hříšný upír.

08.03.2018 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Další skvělá kniha. Líbí se mi, že kniha není nějaká romantická slaďárna a nebo to známé klišé. V tomhle směru vás Mona opravdu umí překvapit. Autorka skvěle propojila prostředí vysoké školy, lásky a vážnějších témat. Třeba nevěra, která by se neměla brát na lehkou váhu, nebo špatný vztah s rodičem.
Kniha vás okamžitě vtáhne do děje, všechno prožíváte dost intenzivně, až to i mě občas překvapilo. Během knihy jsem se smála, brečela, tlouklo mi srdce jako o závod, jak jsem byla zvědavá, co bude na další stránce. Všechno skvěle popsané. V knize nechybí opravdové přátelství, opravdová láska, překvapivý zvrat, romantika, humor, slzy dojetí, úžasný epilog, ale ani zklamání, bolest a naděje.
Samozřejmě se i v tomhle díle objevila celá parta přátel. Mě osobně by bylo líto, kdyby se v tomhle díle neobjevil drsňák Kaden a dobře střelená Allie, pak Monica a Ethan, zlatíčko Scoot. Taky musím říct, že jsem si opravdu oblíbila Oliviu. Taky se mi moc líbil táta Dawn. Nate... stačilo si přečíst to jméno a měla jsem vztek, protože mi připomněl moje bývalé. Nate mi připomněl důvod, proč se od kluků držím takový odstup! Ale dost mě překvapila Sawyer. Asi je pravda, co se říká. Za drsnou slupkou se skrývá dobré jádro. Nechyběl ani Isacc. Moc se těším na díl Cítit znovu, protože si Sawyer a Isacca nedokážu moc představit.
Spencer byl úžasný už v předchozím díle a Dawn se mi taky moc líbila. Hned se mi líbila ta jiskra, která mezi nimi byla. To jak se laškovali, provokovali... Dost mě překvapilo, co v sobě oba hlavní hrdinové tak dlouhou dobu drželi. Opravdu každý člověk má v sobě nějaký příběh, nějakou bolestnou vzpomínku, se kterou musí žít.

14.01.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nikdy dřív jsem si nepřečetla žádnou knihu od Penelope Ward ani od Vi Keeland a to je obrovská chyba! Taky myslím, že to hodně brzo napravím. Kniha je naprosto úžasná. Má chytlavý název, obálku, popis. Je moc dobře, že se spojily zrovna tyhle dvě spisovatelky.
V knize nechybělo spousta originálních nápadů, romantika, láska, překvapení, humor. Ale ani přátelství, zklamní, bolest, naděje a jiskření mezi hlavními hrdiny. Kniha byla i hodně emotivní, ukáplo spoustu slz. Moc se mi líbí, že to není zase to klišé, žádná pohádka, zkreslené představy. Příběh není jen o sexu. Z nenávisti se stalo přátelství a z přátelství se stala láska na celý život. Taky bylo úžasný, že se celá kniha vyprávěla z pohledů obou hlavních hrdinů.
Nápad se seznamem Jebat-na-to... Úžasný! Po přečtení knihy jsem si sama taková seznam napsala. Je opravdu dlouhý, ani jsem si neuvědomila, co všechno chci v životě zažít a vidět. Seznam přání je nekonečný. Pořád ho rozšiřujeme, protože každý den přináší něco nového, něco nad čím žasneme. Stejně tak úžasný byl ten nápad s tím vzkazem v šatech. A ta žádost o ruku byla opravdu bombová! Ta byla romantická, dojemná, vtipná, originální. Prostě úžasná! I epilog byl originální. Epilog byl originální, krásný, dojemný, ale i trochu smutný. Ale jsem ráda, že to autorky udělaly zrovna takhle, protože jsme aspoň dozvěděli, kam až to Reed a Charlotta dotáhli. Ale babička Iris... to jsem si zamilovala hned. Vtipná, chytrá, sympatická.
Některé věci, které nás v životě potkají jsou opravdu strašné a nikdy na ně nezapomeneme, takže nám zůstanou dost bolestivé vzpomínky. Ale v téhle knize jsem si přečetla jednu větu, která mi v hlavě zůstala a myslím, že i hodně dlouho zůstane...
Charlotte se mi hned líbila. Líbí se mi, že to byla opravdu střelená holka, ale taky byla hodná, milá, sympatická, upřímná, šla za tím, co chce. Ale bylo mi jí i trošku líto... kvůli tomu všemu, co se jí dělo.
Reed se mi taky líbil. Nepřišel mi jako děvkař, alfa samec, který musí dostat každou. Ale chlap, který zažil zklamání v lásce. Všechny odhání a plně se věnuje svojí práci. Reed byl věrný, hodný, citlivý, upřímný, nesobecký chlap. Opravdu mě překvapilo tajemství Reeda. Bylo mi ho líto, ale říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. U něho to tak bylo. Kdyby se mu tohle nestalo, tak by si vzal Allison a nikdy by nepoznal svou pravou životní lásku.
P.S. Je lepší v sobě roky nést vzpomínku, která možná jednoho dne zabolí, než nikdy žádnou nemít!

06.01.2020 5 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Na Viperův příběh jsem se hodně těšila a kniha mě opět nezklamala. Autorka knihu zbytečně neprotahovala, ale dokázala udržet čtenáře v napětí, jak všechno dopadne. Nechybí láska, erotika, napětí, nebezpečí, překvapení, dokonalá zápletka, akce a nechyběl ani skvělý humor. U něčeho jsem se opravdu zasmála. Když se hlavní hrdinové hádali, provokovali. Taky se mi líbilo to jiskření. To tam bylo celou knihu a díky tomu mě příběh víc bavil.
Shay se mi jako hlavní hrdinka líbila. Asi proto, že si vůbec nestěžovala. Shay byla odvážná, sympatická a inteligentní. Líbilo se mi, že toho měla za sebou opravdu hodně, ale nesložila se. A nemyslela jenom na sebe. Když byl někdo v nebezpečí, neváhala a okamžitě šla pomoct.
Vipera jsem si zamilovala už v předchozím díle. Líbilo se mi, jak Shay ochraňoval. Klidně se nechal mučit jenom proto, aby Shay nedostali. Viper byl ochranitelský, starostlivý, sexy, majetnický. Myslím, že se k sobě Viper a Shay skvěle hodili.

10.03.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

To si snad děláte srandu?! Takový konec jsem opravdu nečekala! Po tom, co se stalo to končí takhle! Po tom všem čím si prošli on udělá tohle! Nečekala jsem to! Už aby vyšel další díl, abych věděla, jak to všechno dopadne! Dobrá kniha. Jediný, co mi trochu vadí je asi ten konec, ale je to jasný, když má být další díl. Musím říct, že hlavní hrdina na mě působil docela dospěle a rozumně, ale hlavní hrdinka mi přišla jako neskutečná žárlivka. A navíc nejsem fanoušek nevěr, takže to taky ubralo na bodech. Bylo mi hodně líto Deana. Nezasloužil si to.

02.02.2018 3 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Kniha je skvělá. Mám moc ráda historické romány. Nejvíc mě bavil asi konec. Tam to bylo hodně napínavý a zajímavý. I ta slza ukápla. U této knihy nechybělo vůbec nic. Láska, nebezpečí, dobrodružství, romantika, napětí... Rozhodně jdu do dalšího dílu.

25.11.2017 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Bomba! S čistým svědomím můžu říct, že kniha je nádherná! Za mě v knize nic nechybělo... překvapení, napětí, zvrat, pravé přátelství, nechyběly dojemné chvíle, u kterých tekla slza. Nechyběla ani láska, bolest, zklamání, důvěra a naděje.
Ta touha a chtíč mezi hlavními hrdiny byl neuvěřitelný. Napjatě jsem čekala, co se mezi nimi stane a kdy. Dokonce jsem byla tak nedočkavá, že jsem taky měla chuť zakřičet "tak už na to konečně vlítněte". Ale zároveň to i oceňuji, protože kniha takhle nebyla jenom o sexu, ale i o přátelství, sbližování, budování důvěry. O tom, jak těžké pro někoho je pustit si toho druhého do života.
Ani tentokrát (díky bohu) autorka nevynechala svůj úžasný smysl pro humor. Od začátku, až do konce knihy jsem měla na tváři úsměv... vlastně jsem se smála jako měsíček na hnoji. Jsem neskutečně ráda, že i v tomhle díle jsme se setkali s celou kapelou a přáteli, bez kterých by ten příběh nebyl tak zábavný a záživný.
Sophie mi okamžitě přirostla k srdci. I když moc nemusím ukecané lidi, tak Sophie byla úžasná. Líbilo se mi, jak měla na všechno odpověď, nebála se projevit, co si myslí, co cítí, každému pomohla. Navíc to byla taková bláznivka, která se radovala z každé maličkosti.
Scottie... do toho jsem se asi zamilovala. I když to byl úplný protiklad Sophie, tak mi k sobě skvěle pasovali, doplňovali se. Ale jak se říká... protiklady se přitahují. Ale když se pak začal projevovat, ukazoval jaký pod tou slupkou chladnosti a odtažitosti je, tak můžu upřímně říct, že jsem hlavní hrdince záviděla. Pod vší tou slupkou byl citlivý, bolavý, upřímný, ochranitelský... svým způsobem i zábavný. Měl své bolístky, kvůli kterým se bál si někoho pustit k tělu, i když šlo o lidi, které miloval. Ale co mě mrzí je, že v knize nebyla více popsaná minulost hlavního hrdiny.
P.S. Láska je ten, komu se v životě věnujete!

05.06.2022 5 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Byla jsem hodně zvědavá na trauma z minulosti, které má Brynne a když jsem se ho konečně dozvěděla, tak jsem byla v šoku. Dokonce i Ethana doběhla jeho minulost, takže se těším. Ale ani v tomhle díle nechybělo překvapení, napětí, láska, sex... V téhle knize svůj vztah už brali vážně. Společně strávené dny, noci, seznámení s rodinou, s kamarády, společné výlety. Ale co jsem hodně ocenila bylo, že se celý příběh vyprávěl z pohledu Ethana. Příjemná změna. Lépe ho tak poznáme a pochopíme jeho chování, pocity a názory.
Jediné, co v tomhle díle vadí je, že Ethan myslí skoro furt na sex. Chápu, že na začátku vztahu je to normální, ale v tomhle dílu toho sexu bylo opravdu moc. A ona po něm touží, proto ho nikdy neodmítne a řešení problémů přijde až po sexu. To mi opravdu trošku vadilo.

24.02.2018 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Opět... film byl mnohem lepší. I když v tomhle díle nějaké překvapení bylo, ale kniha byla zase zbytečně zdlouhavá. Sexuální scény jsem opět přeskakovala. Sérii určitě znovu číst nebudu.

21.01.2018 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Doufala jsem, že poslední díl bude skvělý a jsem moc ráda, že jsem nebyla zklamaná. Opět nechybělo nebezpečí, napětí, dobrodružství, láska, přátelství, romantika, drama. I slza ukápla. Na konci a i u epilogu, který byl krásný a dojemný. Mrzí mě, že je konec celé série. Ale jak se říká... všechno hezké jednou končí.

16.11.2017 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se kniha odehrávala. Příběh mě zaujal hned na začátku. Příběh byl sice občas předvídatelný, ale moc mi to nevadilo. Zajímavý byl i ten milostný trojúhelník, i když bylo hned jasné koho si Luce vybere. Daniel byl tichý, uzavřený, krásný romantik. Mě se ale víc líbil Cam... drzý, společenský, sebevědomý kluk. Já mám radši hajzlíky. Oblíbila jsem si i ostatní postavy.

30.07.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Úplnou náhodou jsem narazila na ukázku z knihy a ta mě tak zaujala, že jsem si knihu musela přečíst. Kniha je nádherná. Je úleva se přesunout od témat dnešních knih, kde je samý sex, podvádění, kluk, který si užívá s každou, holka, která neví, co chce. Je to příjemná změna. Kniha ukazuje na krásný příběh dvou zamilovaných lidí za první světové války. Od knihy jsem s nemohla odtrhnout. Dojemné, krásné, překvapivé, oddychové, můžete si u toho odpočinout, moc nepřemýšlet a jen si užívat příběh dvou lidí, kterým jde jen o to, aby byli spolu. Lidi, co se do sebe zamilují i přesto, že je mezi nimi sociální rozdíl, že je první světová válka a všude je samé utrpení a násilí. Čtete to, protože si myslíte, že víte, jak to dopadne, ale na konci knihy vám tečou slzy, protože konec je tak dojemný, krásný a romantický... tragický, ale teď si ten konec ani jinak představit neumím. Kniha podle mě nemá chybu.

06.04.2019 5 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Kniha mě zaujala naprosto dokonalou obálkou, která skvěle podtrhuje příběh. Ta kombinace černé, bílé, fialové, ten obrázek... je to opravdu nádhera.
Musím říct, že mě překvapilo, jak vlastně napadla autorku myšlenka napsat tuhle knihu. Opravdu mě to zaujalo a líbilo se mi to. Taky se mi opravdu líbilo to prostředí Londýna. Do tohohle města jsem se zamilovala už jenom z popisu.
Je to opravu krátká knížka, ale zase je to pochopitelné, když je více dílů. Příběh jde klidně, pomalu, ale přesto v knize je láska, sex, trauma z minulosti, emoce, překvapení, vášeň mezi hlavními hrdiny a zápletka. Pak si rovnou musíte koupit druhý díl, takže kniha působí spíše jako taková oddychovka o mladých lidech, který si užívají pobláznění a okouzlení vášně na začátku vztahu. Ale... mě přijde, že kniha není jenom o tomhle. Nedokážu to přesně popsat, ale něco na té knize prostě je... něco mě ke knize táhne.
Brynne se mi líbila. Citlivá, inteligentní, vzdělaná žena, která má zálibu v umění. Je krásná na povrchu, ale i uvnitř. Ale bohužel má tragickou minulost, která ji hodně poznamenala. Jsem na její příběh hodně zvědavá.
Ethana... do toho jsem se zamilovala! To je chlap snů každé ženy. Majetnický, dominantní, ochranitelský, sexy. Ale opravdu se mi líbilo, jak se choval k Brynne. Sice byl trošku více majetnický. Bral to tak, že je Brynne jeho, ale taky tím, že byla jeho, byl odhodlaný Brynne bránit do posledního dechu. Dobře se o ni staral. Chtěl, aby ji nic nechybělo. Nechtěl, aby se trápila.

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Na třetí díl jsem se hodně těšila a nezklamal mě. V tomhle dílu se toho dělo opravdu hodně a ani na chvíli jsem se nenudila. Příběh byl napínavý a překvapivý. Nečekané těhotenství, ztráta otce, manželství, Ethanova minulost. A to, že se Brynne svému pronásledovateli a vrahovi ocitla tváří v tvář. A nakonec ta svatba...
V tomhle dílu nechybělo překvapení, napětí, emoce, sex, láska, řešení společné budoucnosti. U toho jak jí umřel otec jsem i pár slzy neudržela. Nebo to, jak Ethan požádal Brynne o ruku... to byla krása! Nenudila jsem se ani na chvíli a moc jsem jim fandila. Taky se mi líbilo, že se střídal pohled hlavních hrdinů. Taky jsem se u knihy dost nasmála. A co jsem hodně, ale hodně ocenila a co se mi nejvíc na téhle autorce líbí je to, jak dokáže svoje knihy propojit. Autorka má prostě všechny svoje knihy tak výborně vymyšlené, že mě to ohromuje.