Terez25 Terez25 komentáře u knih

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Je vidět, že Graham Masterton se toho opravdu nebojí a čtenáři zcela samozřejmě předhazuje nejen velice kontroverzní téma zneužívání dětí církví, ale také se vyžívá v brutalitě. Na papíře toho snesu hodně, ale občas jsem si říkala, jestli tohle už není trochu moc a jestli autorovi nejde spíše o to čtenáře co nejvíce a za každou cenu šokovat... Jinak ale dávám 4 hvězdy, protože to určitě není špatná detektivka, četla se dobře a komisařka Maguirová je fajn postava.

17.06.2018 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Právě jsem dočetla druhý díl Cizinky. Uf a že mi to dalo... Upřímně řečeno se mi Vážka v jantaru líbila o chlup míň, než Cizinka. Bylo to možná tím, že zde bylo příliš obšírného popisování politické situace a historických faktů (i když to asi do historického románu patří). Postupně jsem se v postavách náčelníků klanů, princů a Jejich Výsostí ztratila. Ovšem napínavý konec ve mě opět rozhořel plamínek zvědavosti a touhy, co bude dál! :-)
Nicméně už na mě čeká Mořeplavec... Plný počet však této překrásné sérii knih prostě patří a Jamieho a Claire prostě nejde nemilovat. :-))

20.04.2018 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skryté obrázky se čtou krásně, děj odsýpá a pomalu odkrývá velmi znepokojivou pravdu o jedné zdánlivě dokonalé rodině.
Konečné odhalení je sice překvapující, nicméně mi tam chybělo to něco "víc", proto nedávám plný počet.

25.04.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Moc milé počtení, krásná skotská scenérie, popisy jídel, při kterých se sbíhají sliny a útulná atmosféra. Tohle všechno a ještě víc Hrad ve Skotsku nabízí. Příjemná kniha, na odreagování ideální.

22.01.2023 5 z 5

Zima nejistých nadějí Zima nejistých nadějí Jenny Bayliss

Krásná kniha, která se četla velmi lehce.
Sice od začátku více méně pravděpodobně uhádnete, jak to asi celé skončí, ale stejně je tento příběh o ženě, která hledá nový začátek příjemným pohlazením po duši.

02.01.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Kniha je super, i když některé pasáže byly možná trochu zdlouhavé. Přesto se ale kniha četla dobře a byla záživná. Belle chvílemi fandíte a pak nechápete, jaká zrůda se z ní stala. Konec je hodně nečekaný. Rozhodně doporučuji.

01.11.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Podle mě jeden z nejlepších dílů celé série duchařských příběhů Darcy Coates.
Zajímavá byla i hlavní postava, že to byl muž a celkově se kniha četla moc dobře.

27.06.2022 5 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Pěkný, emocemi sálající příběh, kde se mísí láska, bolest, zrada i odpuštění.
Tím, že jsem četla tento díl jako první, tak mě to možná tolik nesmetlo, ale hodlám to napravit a přečíst si, co tomu všemu předcházelo.
Pořídila jsem oba díly jako dárek k Vánocům a myslím, že jsem chybu neudělala.

26.11.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ach jo, proč jsou jen všechna díla z per těchto spisovatelek tak skvělá??!
Hříšné dopisy bylo úžasné čtení, obě hlavní postavy neskutečně sympatické a do toho ta jejich láska, která překonala všechno.
Právě jsem dočetla a no, jsem naměkko...
Jsem si jistá, že jsem tuto knihu nečetla naposledy, a že se k ní opět vrátím. Poslední dobou vůbec nemám chuť na nějaké drastické thrillery, i když je to můj oblíbený žánr, ale chci se pouze nechat unášet krásnými příběhy od Vi Keeland a Penelope Ward.

07.02.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Příjemný příběh s nádechem tajemna. Kniha se čte svižně a děj ubíhá hladce, navíc ještě sympatické postavy. Stojí za přečtení.

01.01.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Když mě všechny knihy tohoto typu, které teď vznikají, tak strašně připomínají After...
Ne, že by to bylo nutně špatně, ale motiv mladé, nezkušené studentky a potetovanýho drsoně se prostě často opakuje.
Nicméně je ale “Nedotýkej se mě” fajn kniha, která se dobře četla a druhý díl mě určitě také nemine. Jako milá oddechovka na toto podivné období, kdy je navíc venku i ošklivo, je to ideální.

18.10.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

(SPOILER) Zimní oheň má možná ještě větší drive, než Podzimní případ. Ovšem od obou jsem se nemohla odtrhnout, nechtělo se mi přestávat číst a v jednom kuse jsem hledala volnou chvilku, abych mohla pokračovat.
Jen pár věcí mi na příběhu neseděly... pozor, možný spoiler:
Přijde mi přitažené za vlasy, že by Laura nepoznala ve Steph Iben, i přes to, že mezi tím uběhlo 30 let a jen proto, že měla obarvené vlasy a měla za sebou pár kosmetických operací... no nevím.
A další věc, na zadní straně obálky je úryvek z konce knihy, kde vystupuje Laura i Iben. A po pár kapitolách mi díky tomu došlo, že Iben určitě přežila. Takže takhle propálit klíčovou informaci pro celý příběh...
Ale i přesto se mi kniha četla moc dobře a navíc mám ráda v příbězích dvě časové osy. Těším se na další De La Motteovu knihu.

17.01.2020 5 z 5

Skála Skála Peter May

Plný počet nedám, a to hlavně kvůli první půlce knihy, protože jsem se vůbec nemohla začíst. Retrospektivní pohledy do dětství mě nebavily.
Jinak ale jde o kvalitní čtení s příjemným hlavním hrdinou. Do dalších dílů už ale asi nejspíš nepůjdu.

11.10.2019 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha byla čtivá, bavila mě moc. Sympatické postavy, slušná zápletka. Přesně tenhle typ detektivek mám nejradši. Doporučuji k přečtení.
Těším se na další díly.

18.09.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tohle byla síla. Do After jsem se začetla a nemohla přestat. Kniha se na první pohled tváří jako obyčejná young adult limoška, ale pravda je jinde. Jde o silný příběh nasycený emocemi. I když už pár let nejsem cílová skupina, mě se to líbilo moc.

06.05.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné počtení, příběh silných žen na pozadí války. Knihy s touto tématikou mám ráda a tato mě velice potěšila.

02.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry je skvělé čtení v jakémkoliv věku.

09.01.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Velice pěkné čtení. Příběh dvou žen - mladičké Charlie, která se žene za přízrakem milované sestřenice, jež pohltila válka. A Eve, staré zlomené ženy, kterou pronásledují vlastní démoni.
Knihu doporučuji, čte se lehce a příběh je velice poutavý.

02.12.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělé! Od knihy se nedá odtrhnout. Děsuplná atmosféra, mrazivé popisy... kniha má prostě všechno.

07.11.2018 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Svižné čtení, děj má spád. Ale moc mě nebavily sondy do života na univerzitě. Mnohem víc mě bavily části, které se odehrávaly v přítomnosti.
Vždycky je to manžel je příjemné počtení před spaním, neurazí, ale ani nenadchne. Krásná obálka.

29.10.2018 3 z 5