Terez25 Terez25 komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Fajn čtení, Tim Weaver má veliký potenciál, líbí se mi jeho styl a moc jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Už se moc těším na další díl.

19.07.2018 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Skvělý thriller, který mě moc bavil. Krásné prostředí, sympatické postavy.. ráda si od autorky do budoucna zase něco přečtu.

15.03.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný a dojemný příběh, plný touhy a bolesti. Příběh Sajuri je velmi emocionální a nemůže nikoho nechat chladným. Film jsem viděla několikrát, ale teprve po přečtení knihy mi mnohé věci zapadly. Film končí tím, jak se Předseda vyzná Sajuri ze svých citů a odhalí tak pravou povahu svého jednání a společně pak odchází vstříc šťastné budoucnosti. Kniha konec popisuje trochu jinak. A přišlo mi smutné, že ačkoliv se oba zjevně velmi milovali a Sajuri už nadále nebyla gejšou, nebylo jí dopřáno víc, než být Předsedovou milenkou a prožít tak život vedle něj jen napůl.
Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

05.11.2021 5 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Třetí díl za mnou a já k němu utíkala pokaždé, když byla chvilka, protože já zkrátka tuhle bandičku z Ballybucklebo miluju. Je to milé čtení, plné laskavého humoru a rodinné, hřejivé atmosféry, kterou perfektně doplňuje duo O’Reilly a Laverty. Moc pěknou součástí každého dílu jsou recepisy paní Kincaidové.
Velmi brzy se vrhnu na další díl.

23.10.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Úžasné! Nemám slov... Tak krásnou knihu jsem snad nečetla. Z líčení řádění španělské chřipky, která za sebou nechávala jen zmar a bolest, mi bylo úzko a celou dobu jsem statečné Pie fandila.
Až později jsem si uvědomila, že spisovatelka je i autorkou knihy Tmavé stěny Willardu, která se mi také líbila a velmi mě dojala.
Určitě si tuto knihu přečtěte a nechte se také dojmout k slzám.

25.08.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

My děti je dnes už kultovní dílo, ke kterému jsem se však dostala až před třicítkou, i když ho znám už ze školy.
Filmové zpracování není špatné, i když v něm leccos z knihy chybí, což je pochopitelné, aby měl film únosnou stopáž.
Rozhodně se jedná o zajímavé čtení, které film pěkně doplní, i když tak trochu poplatné době.
Dnes už tento příběh nikoho nešokuje, ale to neznamená, že v sobě nenese poselství.

19.05.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Naprostá bomba! Už dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Úžasně čtivý a promyšlený příběh a tempo, které vás nenechá vydechnout.
Určitě si přečtu i další počiny od tohoto autora.

22.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první kniha od Shari Lapeny a je to velmi zdařilé vztahové drama. Poklidná čtvrť, upravené domy a v nich rodiny, které mají všechny svá tajemství.
Pořádně zamotaný příběh a autorka drží čtenáře napnutého až do poslední stránky.

07.06.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jak už bylo v komentářích několikrát zmíněno... skvělé, dechberoucí čtení. Joona vás opět nenechá ani na chvíli vydechnout. Po Hypnotizérovi moje druhá kniha od dua Kepler a určitě ne poslední.

01.08.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Svižný, promyšlený příběh, který zdánlivě pracuje s velkým množstvím informací, avšak Kim to všechno zase dá dohromady s lehkostí a šarmem, jí vlastním.
Zkrátka Pohřbená pravda je další skvělou knihou Angely Marsons a mě nezbývá, než netrpělivě vyhlížet další díl.

01.01.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tim Weaver je skvělý vypravěč a jeho Davida Rakera si oblíbíte už od prvních vět. Výborná detektivka, v čele s netradičním hlavním hrdinou a zajímavou zápletkou. Ihned sahám po dalším díle.

28.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi velmi líbila. Silný příběh a citlivé téma války a holocaustu, což já můžu a velice mě zajímá. V podstatě nečtu české autory, ale Alena Mornštajnová mi dokázala, že i česká literatura může mít světovou úroveň.
Díky za tuto knihu! Rozhodně doporučuji.

03.03.2018 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moc milé čtení, které vás přenese do smaragdového Irska a vy přímo cítíte tu útulnou atmosféru, která z této knihy sálá. Je to opravdu velmi oddechové čtení, na dovolenou ideální, ale já jsem si ho užila i doma.

18.07.2022 5 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Kniha, kterou hodnotím s pár denním odstupem, protože ve mě ještě doznívá. Krásné čtení, s nádherným prostředím. Prostřednictvím stránek úplně cítíte slunce a všechny vůně, kterými jakoby byla celá kniha protknutá.
Rozhodně doporučuji.

10.07.2022 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Skvělá kniha, která mě nadchla a nešla odložit. Poutavý, velmi čtivý příběh, nečekaný konec a postavy, se kterými jsem soucítila. S Emmou, čím vším si musela projít a s Aidenem, co vše musel vytrpět. Napínavé a dojemné zároveň.

27.05.2021 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Přečteno za pár hodin. Musím se přiznat, že mám pro tento typ knih slabost a jsem schopná je přečíst na jeden zátah. S Drzým bastardem to bylo úplně stejné a přiblblý úsměv mi vydržel až do poslední stránky. :)
Moje druhá kniha od autorek a rozhodně ne poslední.

05.02.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Moc krásná kniha, kterou jsem měla přečtenou za necelé dva dny.
Dojemný a šokující příběh Cilky, odvážné ženy, která i přes všechna utrpení, kterými si musela projít, našla lásku a dokázala se dostat domů.
Pokud se vám líbil Tatér z Osvětimi, Cilčina cesta vás nesmí minout.

08.04.2020 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tuto knihu jsem četla už dávno a od té doby má své neochvějné místo v mé knihovně. Krásný a silný příběh, který si dodnes velmi dobře pamatuji.

04.03.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

V téhle knize se stránky obracejí samy. Nemohla jsem se odtrhnout a kdykoliv jsem musela, nemohla jsem se dočkat, až zase budu moct pokračovat ve čtení. Totální šlupka, která mě úplně dostala. Nezbývá mi, než na ni pět ódy, protože kniha má všechno: nevlídné mafiánské prostředí, drogy, násilí, sex za peníze, ale také okouzlujícího správňáka Leku a křehkou Bitsy, kteří bez sebe nedokážou žít.
Jen Frederick se mi svým stylem psaní perfektně trefila do vkusu. Prostě moc dobré, všemi směry.
Určitě si knihu přečtu znovu.

05.02.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Vzhledem k tomu, že jsou knihy filmům poměrně věrným předobrazem a já filmy znám opravdu dobře, nebylo pro mě překvapením, jak se příběh vyvíjel, ale i tak mě potěšily drobné detaily, díky kterým celý Harry dostal úplně nový rozměr. Takže mám celou sérii za sebou a budu jen doporučovat, protože Harry se musí líbit každému a v jakémkoliv věku.

02.01.2020 5 z 5