tabaluga tabaluga komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak tento díl se mi líbil. Vraha jsem opět neobjevila. Prislo mi, že se i Mia trochu vzpamatovává jen mne trochu rozčiloval pan Munch.. Uvidime, jestli se příběh Mii nějakým způsobem ve třetím díle uzavře..

16.07.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Bohužel jsem nejdříve viděla film, který se mi zdal napínavý, ale ubral mi na zážitku z knihy, jelikož už jsem měla nějaké očekávání. Musím říci, že příběh byl opravdu napínavý, od popisu života alkoholika až po relativně spokojenou rodinku. Kdybych film neznala, myslím, že bych ani do poslední chvíle netušila Tomovu proměnu. Jen těch psychopatů v té knize na mne bylo trochu moc, v podstatě tam nebyla žádná normální osobnost až na malou Evie:-D všichni byli něčím poznamenaní:-D podruhé ji nejspíše číst nebudu.

14.11.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Psané formou deníku. U některých části jsem se opravdu zasmála, jen mi připadalo, že jediná normální tam byla jenom ta dcera. Jsem zvědavá na další části.

13.07.2020 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Silný emotivní příběh, který stojí za přečtení. Velmi jsem fandila Rill a všem jejím sourozencům, aby se shledali. O této aféře jsem neměla ani tušení a nedokáži si vůbec predstavit, že bych se ocitla na místě rodičů nebo samotných dětí. To co museli prožívat se snad ani slovy popsat nedá....

01.06.2019 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Silný příběh z dob druhé světové války, který zasahuje do životů i pár let po válce. Příběh vyprávěn třemi vypravěči, ale stálo by za to číst příběh i z pohledu samotné Lovkyně. Dokonalá přetvářka a zajímalo by mne, jestli přišel den, kdy litovala nebo těchto citů nebyla schopná. Každopádně doporučuji, i přes velké množství stránek přečteno do dvou dnů a to jsem si myslela, že mam tu takzvanou čtecí krizi:-D holt zajímavé knihy mne stále ještě dokáží ke čtení přitáhnout:-)

28.10.2023 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Těžké čtení, ale mně to bavilo. Nevěděla jsem, že v Americe jsou také takové rozdily, co se týká potratů. Otázkou opravdu je, kdy začíná právo na život dítěte a konci právo matky. Nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlela. Naštěstí jsem se nikdy v této situaci ani neocitla i když kdo ví, co by se dělo, kdyby člověk otěhotněl třeba v šestnácti. Bez milující rodiny by to nejspíš byla katastrofa. Jedno vím jistě, že pokud by se to v budoucnu stalo mým dětem, tu pomocnou ruku jim podám, ale rozhodnout se musí sami. A to je to nejtěžší.

06.04.2023 4 z 5

Krásný příběh, který mne vtáhl a přečetla jsem jej za jedno odpoledne. Tolik jsem Eugenii fandila, byla to silná žena. Trochu jsem doufala, že v manželství bude trochu spokojenější. Přeci jenom jsem z knihy chápala, že Emanuel ji miloval, ale ji to prostě dusilo. Vztah k dětem byl taky takový povrchní nebo alespoň tak byl vykreslený, přeci jenom bylo to její pouto k bývalým konvencím. Ale hotel Continental v Plzni bych chtěla za dob první republiky navštívit, muselo to být krásné místo. Otázka jestli si něco z prvotního kouzla ponechalo i do dnešní doby.

06.01.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Po dlouhé době taková oddychovka a jako bonus navíc písničky. Ridge byl vtipný, zásadový, férový i přes svůj handicap,v knize jsem si ho oblíbila. Chápu Sydney, že se do něj zamilovala. Jen by mne zajímalo jestli takové postavy můžou být vůbec reálné, jelikož všechny vlastnosti, které jim byly připisovány, byly samá ctnost. Pro mne v tomto směru trochu pohádka. :-D

08.09.2022 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Poslední díl o Mikaleovi a Lisbeth, nevím asi jsem čekala něco víc.. Lisbeth působila jako Superman a takove knihy nemám moc ráda.. Ale aspoň nemám pocit, že by mi unikal nějaký dílek skládačky. Za mne je původní trilogie od Larssona ukončena, byť na o něco slabší vypravěčské úrovni...

26.07.2021 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ale jo, líbilo se mi to. Myslím, že by byla ztráta času srovnávat vyprávění Larssona s panem Lagercrantzem, oba mají své kouzlo. Lisbeth a Mikael jsou absolutně nesourodá dvojka a jsem zvědavá, kam nás zavede další pokračování série Milénium. Musím tedy uznat, že pan Larsson to měl jistě lépe promyšlené.

24.06.2021 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Tak další díl této série, kde se dozvídáme o životě Lisbeth Salanderove.. Lisbeth je svým způsobem zvláštní, ale oblíbila jsem si ji i tak:-) a ten konec, už teď se těším na další díl...

11.06.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha by byla opravdu moc pěkná, jen kdyby pan Jurek Walter nebyl vylicen jako nadprirozena bytost. Už se to pomalu začíná zvrhávat, zde Jurek v dalším díle Joona.. No nevím jestli najdu v budoucnu odvahu číst další díl. Nicméně otevřený konec naznačuje, že ani Zrcadlový muž není poslední díl série a já jen doufám, ze se trochu polepší a s tou neskutecnosti to nebudou přehánět. V ostatních aspektech se mi kniha líbila, byla opravdu napínavá.

03.06.2021 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

No tak to byla jízda... Napínavé od začátku do konce, vůbec jsem nevedela, kdo je vrah. A samozřejmě Joona Linna je nejlepší.:-D a vzápětí se vrham na další díl, jelikož konec mne opravdu navnadil. Uvidíme co Keplerovci Joonovi připravili..

31.05.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásné romantické čtení, dvě dějové linky, které se navzájem prolínají. Minulost střídá přítomnost. Taková velká láska..trochu mi tam chyběl popis životu hlavních hrdinů v době, kdy nebyli spolu... Ale jinak pro mne oddechové čtení.

25.05.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Po dlouhé době opět kniha s Joonou Linou. Kniha měla velký potenciál, námět zajímavý, ale v momentu, kdy začal Joona schytavat rány že všech stran a všechno přežil, bylo na mne už moc. Takové knihy nemám moc ráda, kdy hlavní postava je jak nedotknutelný. Doufám, že v příštím díle z toho Joona Lina nevyleze již jako Superman s Batmanem dohromady. Z tohoto důvodu ubiram hvězdu. Chci hrdinu z masa a kostí.. Jinak jsem knihu četla téměř jedním dechem a představa, co vše musela děvčata zažívat, z toho se mi ježí vlasy na hlavě..

10.03.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Opravdu moc hezky psaná knížka, hlavní představitele jsem si oblíbila. Jáchym na mne působil jako silná osobnost. Veronika měla nejspíš pocit, ze musí nahradit rodiče a působila na mne křehce. Přesto toho spoustu dokázali, za to jsem je obdivovala. Ne každý si dokáže představit takovou tragédii, kterou oni zažili....Překvapil mne i způsob vydání této knihy. Bylo to neotřelé.

30.06.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Strhující dej, z popisu pana Jureka Waltera mi běhal mráz po zádech. Většinou se u knih nebojím, ale tady jsem se bála hned od začátku, protože představit si takovou osobu, jakou byl on, to dost dobře nešlo...ke konci nesla kniha vůbec odložit, tak teď už se snad dostanu k tomu prvnímu dílu a zase poznám pana Linu o něco více. Ještě by mne zajímalo, zda tento sériový vrah skutečně existoval nebo to bylo opravdu jen smyšlené...

27.01.2020 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kniha nebyla špatná, jen to na mne působilo trochu moc akčně... Ještě, že hlavní hrdinka měla průpravu z armády:-D

09.12.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Hlavní hrdinka mi přišla taková rozpolcená, sama sebou nejistá a v podstatě si chtěla něco dokázat...líbil se mi styl psaní, kdy autorka popisuje i myšlenkové pochody osob...musím říct, že u knížky jsem se zasmála, ale i zároveň jsem pociťovala sklíčenost. Měli bychom být schopni pokládat otázky a žít přítomnosti, jelikož minulost se změnit nedá a do budoucnosti nevidíme...

27.07.2019 4 z 5

Některé části knihy byly opravdu zajímavé a ráda bych je vzala za své...Predevsim mne zaujal postoj, že je vlastně jedno, co si o nás lidé v okolí mysli a naše osobnost je ovlivněna strachem, abychom byli prijmuti... vlastně asi ano, je nám to vstepovano již od narození.. myslím, že kniha dokáže ovlivnit opravdu otevřenou mysl..

02.07.2019 4 z 5