Syma149 Syma149 komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Knihu jsem četla už několikrát a myslím, že ještě několikrát budu. Patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších. Pokud máte rádi pomalý a klidný vývoj vztahů, tak vřele doporučuji. Zapata je prostě jednička.

24.03.2024 5 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Další moc pěkné počtení od Ali Hazelwood. Tentokrát jsou hrdinové Mallory a Nolan o trochu mladší než obvykle, osmnáct a dvacet let. Nolan byl miláček, Mallory úžasná, obětavá a dříč. Měla pocit, že její vinou se rozpadla jejich rodina a snažila se to všem vynahradit, až tak trochu zapomněla na sebe. Neměla čas na šachy a ani na lásku. Všechno se otočilo, když vyhrála na jednom turnaji právě nad Nolanem...
Ali prostě umí a dnes jsem málem nedovařila oběd, protože jsem se nemohla odtrhnout od čtení, ale přece jenom mi tam trochu chyběla ta žhavost, kterou umí tak dobře popsat. Doporučuji, ale za mě Hypotéza o dost lepší.

10.03.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Neuměla jsem si představit, že by mě mohla bavit kniha, kde má hlavní hrdinka přítele a začne pálit za jeho otcem. Teď už ano, vůbec jsem se jí totiž nedivila. Opravdu povedený příběh.

28.03.2024 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Zapata opět nezklamala, miluji všechny její knihy..
Kniha je hodně volné pokračování Srdcem proti zdi - hlavní hrdinové se nám tam i mihnou, takže se dozvíme, jak s nimi šel čas. Dokonce se v knize i velmi krátce objeví Lukovovi.
Ale zpátky k Dvojitému zásahu, Zapata se opět drží osvědčeného scénáře, kdy se jejich city postupně vyvíjí a rostou. Mně tento druh psaní vyhovuje, je to přesně to, co se mi líbí. Nemusí na sebe skočit hned na první stránce a musím říct, že i přes ty pomalé začátky je tam to napětí a vůbec se nenudím.
Jediné co bych já osobně vytkla jsou ty legrácky kolem prdů, to není moc můj šálek kávy. Ale jinak opět super

10.11.2023 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Konečně jsem narazila na knihu, kterou jsem si s chutí přečetla. Jack a Rose byli skvělí, on bručoun a ona sluníčko, nemohla jsem se první polovinu knihy odtrhnout od čtení. Trochu to pro mě začalo být slabší v druhé polovině, obzvlášť po její operaci. Potom si, myslím, mohla autorka trochu víc zapracovat na zápletce. Možná jsem čekala, že tam půjde o nějakou pomstu týkající se rodiny Rose, takže mě dost udivilo, že Jackovi důvody sňatku byly dost zvláštní a nepravděpodobné. Ale i tak parádní kniha, rozhodně se k ní ještě vrátím.

03.02.2024 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Knihu jsem přečetla podruhé a nějak nevím, co k ní napsat. Dobře se čte, to autorka umí. Bohužel, někdy mi její knížky přijdou už dost za hranou. První hříšníci se mi libili víc. Ale čtivé to rozhodně je.

25.04.2024 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knihu už jsem četla před delší dobou, ale včera jsem opět viděla film a mám chuť po ní sáhnout znovu. Je skvělá, ale film se mi líbil o trošku víc, přidali do něj totiž pár věcí, které by se mi v knize moc líbily.

06.04.2024 5 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Ze začátku mi kniha přišla vtipná a pěkně se četla, ke konci už jsem se trošku nudila a přišla mi až moc přeslazená. Ale pokud se chcete zasmát a nevěřícně zírat, kolik trapných situaci může někdo zažít, vřele doporučuji.

12.02.2024 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Moc povedená mafiánská kniha. Děj se odehrává v Rusku, takže ta mafie a její praktiky byly i dost uvěřitelné.
Hlavní hrdina Ronan byl sice drsoň, ale dlouho mu to nevydrželo a Mila byla jemná, trochu praštěná a naivní duše.
Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a určitě jsem ji nečetla naposledy.

21.11.2023 5 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Tento příběh se mi líbil víc, jak první díl série. Ona naivní princeznička, on raněný, citově mrtvý s hlavou plnou pomsty. Brzo se ukázalo, že ona není až tak naivní a on zase až tak mrtvý..

02.04.2024 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Tak tady dávám plný počet, opravdu jsem byla nadšená. Mizera se mi líbil o dost víc, než Lovec. Příběh byl zajímavý a Cillianův problém nevšední. Za mě paráda.

24.03.2024 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Anglický princ? No nevím, jsem romantická duše a co si budeme, většinou jsou romantické knihy dost nereálné a mně to vůbec nevadí, spíš naopak, ale tohle už bylo dost mimo. Přečíst se to dalo, ale nenadchlo..

14.11.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Nějakou dobu jsem se nutila do četby a vůbec nechápu proč..byla to paráda. Autorka mi stylem psaní trochu připomíná Marianu Zapatu, takže super. Hlavní hrdinové velcí sympaťáci, .navíc zajímavé vědecké prostředí, se kterým si autorka opravdu dobře poradila. Byla jsem nadšená a Ali se řadí mezi mé nejoblíbenější autory.

11.11.2023

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Při čtení prvního dílu jsem si nadávala, že jsem koupila i druhý a teď jsem docela ráda. Napsáno mnohem lépe. Bridget i Rhys mi přišli milí a královská zápletka sice trochu ohraná, ale u mě dobrý.
Jen v první půlce knihy utíkaly roky a nic se tam nedělo. Druhá půlka o dost lepší.

08.03.2024 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Od Shen mám asi raději hříšníky, obzvlášť Defy, ale ani Sparrow nebyla marná. Troy byl sice takový mafián nemafián, ale líbilo se mi, jak ho Zrzka pomalu ale jistě mění a obrušuje ostré hrany. Zápletka nebyla špatná, i když bylo od začátku jasné, kdo je padouch. V každém případě se kniha pěkně četla.

19.02.2024 4 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Musím říct, že její rockové knihy se mi líbily o dost víc. Téma falešné přítelkyně pro filmovou hvězdu se neobjevuje v knihách poprvé a musím říct, že jsem četla lepší. A už mi trochu vadí, jak je sice hlavní hrdinka skromná, ale od začátku se nechá oblékat do nejdražších značek. Dobře, na červený koberec prosím, ale musí si nechat kupovat i na doma teplákovku? Asi bych uvítala, kdyby byla o něco skromnější.
Kniha se přečíst dá, chvílemi mě i bavila, ale mohlo to být lepší.

21.11.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Opravdu nechápu, jak může tak pěkná, něžná kniha mít tak málo.procent a být v modrých číslech.
Ruby si díky nadaci Pomoc vojákům začne dopisovat s Aaronem, kterého ji náhodně vybrali. Napřed si vyměňují pár zdvořilostních dopisů a postupně si začnou rozumět víc a víc.
Aaron Ruby přemluví, aby se s ním osobně sešla. Ruby, která nikdy neudělala nic nerozvážného, dlouho hledá odvahu, ale strašně moc chce poznat kluka, který ji okouzlil a tak se vydá na cestu..

10.11.2023 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Na začátku Hunter trochu šokuje, ale kdo zná styl autorky, tak je zvyklý. Hunter je prostě kanec a rozum dostane, až si ho Sailor vezme do parády.
Kniha se četla dobře, jen ta zápletka mi přišla trochu překombinovaná. Zajímavé bylo setkání s hrdiny z minulých knih, obzvlášť Sparrow.

19.02.2024

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Moc nemusím knihy, kde se hlavní hrdinové milují už jako hodně mladí a potom, díky nedorozumění a těžkému osudu se několik let odcizí. Většinou mě příběh začne bavit až od současnosti. Proto jsem s četbou váhala. Tenhle příběh mě však bavil od začátku až do konce. Ta láska mezi nimi byla opravdu silná a dojemná. Můžu jen doporučit

25.11.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Kniha se mi líbila, autorka nezklamala, opět z vědeckého prostředí, hlavní hrdinové žádná ucha, což jsem ocenila. Hlavní hrdina Leví byl opět, jako hlavní hrdina v Hypotéze velký sympaťák a neměl chybu. Což, bohužel, nemůžu úplně říct o Bee, byla taky super, ale něco mi na ní nesedělo. Možná trochu přecitlivělá na vědkyni.
Musím říct, že Hypotéza lásky mi přišla něžnější a líbila se mi víc.
Ale rozhodně opět pohlazení na duši

14.11.2023 5 z 5