Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nemůžu hodnotit, nedočetla jsem. Asi v půlce jsem to vzdala, nevim, jestli na ni jen nemám náladu, nebo to přeskakování myšlenek je fakt moc. Paní autorka se snaží až moc, asi. Třeba ji někdy dám další šanci (knize, autorce určitě :)).

17.02.2021

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ale jo, taková jednohubka, co neurazí, nenadchne. Možná jen trochu nadchne, protože zajímavý námět, jen to mohlo bejt líp tak nějak ,,vyšperkovaný", ten příběh. Mohlo to být mrazivější a taky víc dotažený ten konec. Dle mýho.

05.02.2021 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Po spoustě skvěle napsaných a výstižných komentářů přede mnou, si tady jen rychle shrnu své pocity: naprosto pohlcující druhý díl, u kterého jsem už od poloviny knihy pořád převracela strany, které mi zbývají a odměřovala a loučila se s každou další přečtenou. Už se vážně těším, až se třetím dílem zase přenesu do horkých ulic drsného Neapole :)

05.02.2021

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Super útlá, super čtivá knížka, u které nemusím přemýšlet nad hodnocením :) Taková ta ze života, občas mrazivá...

25.01.2021 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Oddechovečka, rozhodně příjemná. A s tím uprděným Normanem vlastně i vtipná :)

17.01.2021

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Musím říct, že mě samotnou překvapuje (a tak do půlky knihy bych to vůbec neřekla), že nakonec dávám pět hvězd hodnocení. Je pravda, že začátek je trošku pomalejší, ale zase to vyvažuje zajímavé neapolské prostředí a doba. Pak od půlky mě to však dost ztrhlo a já to najednou dočetla a hned si půjčuju další díl. Protože prostě chci vědět, jak to dopadne - hlavně s Lilou, tu jsem si docela oblíbila. Je také pravda, že celá kniha je vlastně o nicotném soupeření dvou holek, ale je to pak nějak poutavý a už to jede no :)

17.01.2021 5 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Moje první kniha od autora a po přečtení jsem si ihned objednala z knihovny (lockdown) další kousek, tak doufám, že to bude stejně poutavě psáno. Zajímavé právnické prostředí mě bavilo.

17.01.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tady opravdu váhám s hodnocením, protože jsem ji přečetla už asi před měsícem, tak nemám nejčerstvější dojmy, ale co se mi tak vybavuje - na to, jaká to je bichle, tak se četla vcelku rychle (tyjo, to se rýmuje:D) a nutilo to jako tak člověka číst pořád dál. I když ve finále pro mě v knize nebylo moc překvapivých momentů. Musím také říct, že jsem měla strašně obří očekávání od tohoto autora(ů) a Hypnotizér byl má prvotina a možná jsem to čekala ještě o ždibec lepší no, až váhám, jestli vůbec budu číst další díly. Četlo se to dobře, ale velká očekávání jsou velká očekávání holt a já asi nebudu největší fanynka :)

09.01.2021 3 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Tuto knihu nehodnotím, protože jsem nedočetla ani do půlky, nějak mi nesedla, ač jsem měla chuť na lehčí žánr...

09.01.2021

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha má to téma, které by se mělo tisknout ve velkém a také číst ve velkém. Konkrétně V šedých tónech bych všem doporučila - má svěží, krátké kapitoly, je velmi poutavě napsaná a přečíst se dá za dva dny, i když to je ,,těžké" čtení (co se obsahu týče) a zanechá dojem na dost dlouho...

09.01.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Když to opravdu shrnu - začátek zvláštní, prostředek se táhl, konec vcelku dobrý. Nebyl to pro mě nějak extra dobrý čtenářský zážitek, i když námět zajímavý.

03.01.2021 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Taková typická průměrná kniha, která se dobře čte, ale ničím nijak extra neoslní... Hlavní postavy jsou vesměs sympatické, osud řádně zamotaný, jen ten konec mi přišel už tak nějak vydřený, aby to co nejvíc,,zasáhlo srdíčko'' :D

18.12.2020 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Nějak mi bohužel nesedl styl psaní, ač cejtim v kostech, že to je moc dobrá kniha. :)
Asi teď na ní nemám jen období a někdy se k ní určitě vrátím.

17.12.2020

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Moc dobrá kniha. Nevím nakolik pravdivá, ale hned mě to ponouklo si něco vyhledat o hlavních aktérech (a to se mi stává jen u knih, které mě opravdu zaujmou) a dle všeho tam ten základ pravdivý je... Takže o to lepší zážitek. Láska v pekle? Je to možné...

20.11.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Ne, tak tohle se nedalo... I když jsou zavřené knihovny (Covid), tak tohle jsem se stejně nedonutila číst. A že jsem se snažila a několikrát se k ní vracela! Pro mě ještě horší než Tatér, oboje hrozný pohádky. Už nikdy víc.
Přitom jsem po této knize přečetla jedním dechem Černá a purpurová. To je jiný kafe. Člověk by řekl, že si budou podobný (s tím Tatérem), ale ne, takový zromantizovaný bláboly, to se fakt nedá.

20.11.2020 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha. Moc ráda jsem si přečetla knihu z tohoto období. Dávám 5*, protože je opravdu čtivá.

20.11.2020 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Tak s Katkou jsem se setkala již dříve (hned jak vyšel dokument o ní) a musím říct, že toto bylo zajímavé doplnění informací. Není to rozhodně ta nejobsáhlejší kniha na toto téma, ale nějak mi to u téhle knihy nevadilo. Ještě bych nakonec ráda vyzdvihla fotky T. Třeštíka a jeho doslov. Jak říkám - zajímavé.

02.11.2020 4 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Opravdu silný příběh... Pro mě taková ,,srdcovka", tahle kniha. Co drogy dělají s rodinou feťáka? Toto.

02.11.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Velmi zajímavě zpracovaný osud jedné známé vily. Známé už od jejího prvopočátku. Kniha mě bavila už od začátku, jen ten konec se mi trochu vlekl, ale jinak příjemný zážitek.

02.11.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslela jsem, že se nepřidám k této naprosté většině, která tak vyzdvihuje tuto knihu (protože většinou to mám spíše naopak), ale tady nejde být jinak než naprosto nadšená a pohlcená příběhem. Je to napsané tak neuvěřitelně čtivě a zajímavě, že fakt nelze jinak :) Toto byl prostě úžasný zážitek a tato autorka tímhle dílem si u mě naprosto zpečetila velkou čtenářskou náklonost k ní. Když budete mít někdy nějakou ,,čtecí pauzu", sáhněte po jejích knihách, opravdu, to vás rozečte jedna báseň. Tady nejde dát jinak než plný počet hvězd.

02.11.2020 5 z 5