Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

I když se v knize nic tak závratného neděje, tak je i přesto hodně čtivá a zajímavá (psát o x generacích žen) . Člověk pak trochu pochopí smýšlení a situaci ,,žen doma od plotny". To přeskakování období mě v knize vůbec nevadilo, myslím, že to vždycky bylo dostatečně vysvětleno, z jakého období je aktuální děj. Začátek knihy mě bavil úplně nejvíc, pak to šlo trochu z kopce, ale furt nadprůměrná kniha.

15.10.2019 3 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Knihu hodnotím lepším průměrem. Téma opravdu moc zajímavé, jen to šlo uchopit trochu obšírněji :)

15.10.2019 3 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Tuhle knížku bych doporučila asi všem, koho zajímá toto téma - koncentračních táborů, ale nechce s tou knihou trávit x hodin.

07.10.2019 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Takovej lehčí psychothriller, posledních asi 10 stran dost překvapujících.

03.10.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dávám o hvězdu navíc za skvělý nápad psát knihu ze dvou stran. Originální nápad napsat to ze dvou pohledů, mužského a ženského. Kniha je, podle mě, lehce nadprůměrná. Nic extra zajímavého se tam asi neodehrává, ale opět se čte dobře. Takové ze života, myslím. ( I když někomu tady přišlo, že osud Veroniky je až moc krutý či co, ale to tak bohužel opravdu bývá;)

(Jinak musím dodat, že jsem tady v komentářích pořád četla, jak je autor sympatický a vtipný člověk, tak jsem shlédla díly, kdy byl jako host u J. Krause a musím se všemi souhlasit-p. Hartl má opravdu super smysl pro humor, že mě až překvapuje, že to v knihách není vůbec odražené)

02.10.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Doteď nejsem úplně přesvědčená, jestli si kniha ode mě zasluhuje opravdu 4*, ale jelikož se mi četla dobře a hlavně vyhledávám knihy spojené se sv. válkami, tak je asi nechám. Ta část odehrávající se za války mě ale bavila o mnohem, mnohem víc. Část s Liv je místy trochu otravná, zdlouhavá a někdy neuvěřitelná. Ke konci knihy toho bylo pak už moc, nechybělo ani : ,,...ALE PAK NÁHLE" a to se dle mýho hodí opravdu tak jen do tý červený knihovny. To konečný rozuzlení. Ale jinak celkový dojem dobrý, možná ji ještě někdy přečtu.

18.09.2019 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Mám moc ráda knihy podle skutečných událostí. Tuhle bych řadila mezi ten lepší průměr - dobře se četla, pasáže mi nepřišly nijak dlouhé či nudné, hlavní hrdinové mě nějak zvlášť neprudili:D, téma moc zajímavé.

11.09.2019 3 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Taková roztomilá kniha. Po téhle knížce chovám k autorovi hluboké sympatie :)

05.09.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha je rozhodně dobře napsána, čte se lehce, i když příběh zas tak odlehčený nebyl. Ač se jednalo o červenou knihovnu, tím, že do příběhu bylo zahrnut vozíčkář, tak to dostalo úplně jiný rozměr a člověk se leckdy i zamyslel nad vlastním životem... Není to kniha, kterou bych si v brzké době musela přečíst znovu, ale rozhodně čas strávený nad ní nepovažuju za promarněný. Vcelku dobrá kniha.

05.09.2019 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Dost nudná kniha. Nudný děj, nudně napsáno ( prý vtipně?? asi mám jiný smysl pro humor, tenhle ,vydřený´ mě moc nebere), nudné postavy, dokonce i rozuzlení mě nezaujmulo. K této knize se určitě nikdy nevrátím.

28.08.2019 2 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Kniha (spíš knížka) mě bavila. Je to má první od této autorky a už teď mě je jasný, že ne poslední. Jediný co mě maličko mrzelo, bylo její tloušťka, respektive hubenost :D Mám radši knihy, do kterých se můžu pořádně začíst, ale ani to ji neubralo na ryze kladným hodnocení, pač byla psaná dost svižně a docela vtipně. A to, že mě skoro (vlastně všechny) postavy štvaly? To už je věc jiná, to pro mě s hodnocením knížky nemá co dělat :) Tahle knížka rozhodně neurazí.

28.08.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha psaná stylem, který ,,odsýpá", čte se to dobře, avšak si myslím, že si na tuto knihu už třeba za týden nevzpomenu. Jako vlastně každá od tohoto autora. Přečteno hned, ale žádný větší dojem to na mě neudělalo. Dávám 4* jen kvůli tomu, že jsem to četla zrovna v období, kdy jsem uvítala takový hodně lehčí žánr :)

20.08.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Pro mě tedy opravdu hodně podobná knize Za zavřenými dveřmi - ikdyž tato za mě ,,méně drsná", ale za to poutavěji psaná... Navíc mám ráda v knihách tohle snobské prostředí a v této ho bylo požehnaně... Taková oddechovka s docela zajímavým vyústěním.

30.07.2019 4 z 5