stanza stanza komentáře u knih

Mé první setkaní s autorem mé vůbec nezklamalo , ba naopak jsem potěšena a už se těším na další jeho knihy. Šest příběhů žen v rozhovorech které jsou vedeny naprosto přirozeně a nenuceně. Každá je jiná, každá má jiné trápení a každá mě něčím oslovila. Moc jsem si čtení užívala.

28.10.2021 5 z 5

Alaska JOE Alaska JOE Benoni Jassik

Audiokniha se dobře poslouchala a pobavila mě.

28.10.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechové, odlehčené čtení, nic těžkého na uvolnění super, bylo to fajn a bylo to třeba.

28.10.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Opravdu velmi silné, dojemné osobní vyprávění o neskutečné hrůze koncentračních táborů, kterému se ani nechcete věřit a přesto je to hrozivá, bolestná pravda. Jedna z nejlepších knih na toto téma. Doporučuji všem.

28.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bravurně a lehce napsaný příběh z pera paní spisovatelky Aleny Mornštajnové která prostě psát umí a nepřestane mě překvapovat. Byla to prostě nádhera, krásný, silný,
chvílemi doslova mrazicí příběh, se pro mé stal uvěřitelný a četla jsem ho téměř bez dechu. A jsem opravdu ráda že se historie u nás vyvíjela jinak. Doporučuji a to nejen mladší generaci.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dokonalá detektivka pro mě první ze série a tak se určitě podívám po další "Dokonalé".
A opět audio v dokonalém podaní Jana Šťastného které dovede knihu k naprosté dokonalosti.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný romantický příběh odehrávající se v mimořádných přírodních podmínkách. Přesto mu neubírá dobrodružnost, odhodlaní, naději, hloubku a víru. A ten nečekaný závěr. Posloucháno jako audio nebylo vůbec špatné a podaní pro mě neznámého Marka Holého příjemným překvapením a velkým plusem.

25.07.2021 5 z 5

A zalévej kytky - Příběh uprchlíka A zalévej kytky - Příběh uprchlíka Jiří Boudník

Dobrodružný výlet puberťáka, občas nudný a zbytečně natáhnutý, popravdě asi jsem čekala víc.

25.07.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavé prostředí tetovacího salonu a další z mnoha detektivek které prostě přečtete.

24.07.2021 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Také jsem poslouchala v podání skvělého Ivana Trojana. A byla to dobrá volba. Svéhlavý Emil z Kopřivnice dokázal to co se nepodařilo žádnému jinému sportovci a už asi ani nepodaří. Jeho pile, odhodlanost, vytrvalost , skromnost, lidovost mě nepřestává udivovat. Životopisy Pavla Kosatíka mám ráda vždy objevím nové informace a nemohu nikdy zapomenout kolika lidem bývalý režim ublížil a zneužil je ke svému prospěchu.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Příjemný, ale ne ohromující poslech, stejně jako Harry Hole.

24.07.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Prostě krásný příběh o přátelství, lásce, partnerství, nelehkém životě v zapadlých kentuckých horách, o síle žen na počátku 20. století které propojí koňská pojízdná knihovna. Téma založené na skutečných událostech a bravurně zpracované Jojo se mě moc líbilo.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika kterou jsem léta obcházela, asi proto že filmové zpracovaní jsem viděla několikrát. Teď jsem si ji dopřála jak v knižní tak audio verzi a parádně si to užila. Úžasný humor a laskavost si budu v budoucnu určitě ráda dopřávat opakovaně.

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krásné, milé, emotivní, láskové povídaní o cestovaní s Terezou. O ní a pro její fandy ty potěší, mě teda potěšila a moc.

22.07.2021 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Milá až pohádkově oddychová kniha ideální třeba na letní dovolenou.

22.07.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi poutavý příběh, navíc v podaní skvělé Vilmy Cibulkové a její procítěná intepretace mě nutila poslouchat téměř nepřetržitě. Moc jsem si poslech užila a už se těším na druhý díl. Doporučuji.

22.07.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak toto jsem opravdu nečekala, krásný a velmi čtivý příběh silné a odvážné ženy, vzpominajici na své dětství a život se zajímavě vyvíjel a mě se moc líbil. Doporučují.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pro mě prvni Brynza a bylo to suoer. V podání Martina Stránského posloucháno jako audio nemělo chybu .

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po čase opět skvělý a strhující Nesbo.

Hospoda Hospoda Jan Paulas

Kaleidoskop vzpomínek obyčejného lidského života.

16.05.2021 3 z 5