Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Láska a válka, nebezpečí a pohoda, rodina a samota, důvěra a nevěra.... Pro mě jeden z lepších románů od Jojo...Ostatně zrovna tahle kombinace asi ani nemohla zklamat.

22.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Na Jussiho další knížku už jsem se pořádně těšila a netrvalo ani pár dní a už byla zase pěkně založená v knihovně vedle svých kolegyň. I když je aktuální Carlův případ poněkud jednoduchý (stará a nová vražda - jedna rodina), tak vzhledem k vývoji u Rose a na úřadu práce, se z něj stává neskutečně zamotaná a napínavá detektivka, kterou i přes mnoho stránek a relativně těžké provedení (výjimečně jsem si koupila pevnou vazbu) člověk přečte jedních dechem...

22.01.2018 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Jako vždycky relativně kratší detektivka plná zvratů, detailů (které nenudí), pohledů i životních příběhů.... A Hercule...ať čtu jakoukoliv jeho "vraždu", tak stejně vždycky vidím Davida Sucheta...P

22.01.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nějak si nemůžu pomoci, ale přečíst obě varianty a nenudit se, je podle mě těžké... Vzhledem k tomu, že se jedná o částečně to samé, tak jsem se bohužel začala trochu nudit, a tím pádem i přeskakovat řádky. Pěkné čtení, které ozvláštní dny strávené u knihy, ale pro mě asi první a poslední dílo tohoto autora.

22.01.2018 3 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak nějak nevím, jak tuhle knížku ohodnit...Na jednu stranu to bylo relativně poutavé, zajímavě napsané a na svou dobu asi hodně otevřené, ale na stranu druhou to bylo celé nějaké až moc jednoduché a podivně ujeté. Ale je asi fakt, že bych si ji asi přečetla ještě jednou :)

04.11.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Jsou knihy, které by měly zůstat u prvního, (maximálně) druhého dílu.

Muži, kteří mě zkazili Muži, kteří mě zkazili Klára Staňková

Ani nevím, co jsem čekala.... Obyčejný seznam známostí, o kterých se nakonec stejně nedozvíme ani nic zajímavého, sexuálního, vtipného či jinak originálního.

27.10.2017 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Knihu jsem si kupovala jako audioknihu. Bylo pozdě večer, já neměla brýle, tak to bylo nejjednodušší. Možná mi to měl prozradit název (ale ten dneska dost často nic neznamená) nebo jsem si možná měla přečíst více než první větu v popisku (První noc ve fantastickém novém bytě v San Francisku Caroline začíná tušit, že za chvíli bude znát - ehm - milostný život svého tajemného souseda lépe než vlastní… boty.), protože pak bych věděla, že ten sexy soused není jenom novinka, která po usazení se v novém bytě ustane, ale láska a sex až do konce knihy. Každopádně knížka dobrá, příběh poutavý a ve verzi "audio" možná vtipnější než v papírově podobě.

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Nelze říct, že by druhý díl byl o tolik horší než první, ale tím, jak člověk už ví, co se autorovi nelíbí a na co nejspíš bude dělat vtípky a poukazovat, tak to trochu ztrácí na originalitě.

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Kladné hodnocení mě donutilo si knížku koupit. A ano, i když jsou některé vtípky otřelé a někdy se i opakují, tak stejně to byla super četba. Podle mě je ale nejlepší vzít si knížku někam do zahraničí - pak v tom člověk najde i sám sebe :).

27.10.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ve škole nám paní učitelka říkala, že žádná kniha/hra/poezie/apod. není špatná - nejspíš jsme ji jenom nepochopili, a tudíž nemůžeme hodnotit její krásu. A to přesně se nejspíš stalo mně. Podle mě je knížka strašné nudná a doufám, že až "mentálně dospěju" na takovou úroveň, abych ji pochopila (a shledala krásnou), tak budu nekonečný boj starce s mořem opravdu vnímat jinak :D

27.10.2017 2 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

V meziobdobí (chápejte jako dobu, kdy mí oblíbení severští autoři píší) jsem se rozhodla, že by nebylo na škodu vytáhnout taky něco z 'povinné četby'. Z tohoto odvětví jsem knížek moc nepřečetla, a ty, co jsem dočetla se vždy dělily na dvě kategorie - nádhera a oblíbená kniha nebo hrůza a nenuťte mě to číst znova. A ani tentorkát to není jiné - nádherná knížka, s krásným příběhem (ano, i člověka milujícího detektivky to zaujme) a ... prostě perfektní.

27.10.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Naprosto bezmyšlenkovitě jsem si knihu zakoupila - jedná se přece jenom o LK a tedy také o Joonu Linnu...Až po otevření jsem zjistila, že tohle není další díl detektivky s oblíbeným Joonou, ale úplně něco jiného. A když mě takové příběhy normálně nelákají - tak musím uznat, že jsem knihu přečetla relativně rychle (ano, chvílemi se dá přeskakovat mei řádky) a pocit jsem měla velmi spokojený. Prostě a jednoduše - něco úplně jiného.

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Dlouho jsem sbírku Agathy Christie odkládala - přece jenom mezi začátkem a koncem (čtení jejich děl) vyjde další 20 dílů Harryho Hole :D, ale stejně jsem se do toho vrhla. A je rozhodnuto....špičkové detektivky, které se čtou v podstatě samy.

19.09.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Detektivní příběh opět není špatný, ale jakoby mu chybělo něco, co je u špičkových severských autorů normálně v 'základním balíčku'. Každopádně jsem se celou dobu těšila z vývoje vztahu mezi Robin a Cormoranem... I když ten 'svatebně-nesvatební' konec se mi až tak nelíbil...

19.09.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nikdo neumřel....Ani nevím, jestli jsem knížku tak moc hltala, protože jsem chtěla co nejdřív vědět, která z postav umře tentokrát...nebo spíše, která postava se mi začne tak moc líbit, až bude zabita :), nebo protože jsem se prostě nemohla odtrhnout od dokonalého příběhu plného zvratů, napětí, lásky, inteligence a intrik. Každopádně dočteno. Kdy bude další?!

19.09.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Musím uznat, že vzhledem k tomu, že si Joona Linna dával poněkud na čas (stihla jsem mezitím přečíst poměrně hodně jiných, přdevším Nesboovských detektivek), jsem byla minimálně půlku knížky naprosto zmatená. Samotný příběh s tím ale neměl vůbec nic společného...Ten byl jako obvykle úžasný - nepředvítalný, nápaditý a tak trochu i strašidelný. Spíše mě celkem mátlo, kdo vlastně Joona momentálně je a co se naposled s ním stalo, že se najedou vrací z vězení. Ale i přesto jsem se do něj opět zamilovala a knihu přečetla na jeden nádech, skoro :D.

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Zkusila jsem si na chvilku odskočit od mých milovaných detektivek a musím uznat, že když jsem uvažovala 'koho si přečíst', tak Michael byl jasná volba. Skvělá knížka se zajímavě propletenými životy několika generací.

Syn Syn Jo Nesbø

Zvláštní.... Když jsem knihu kupovala, očekávala jsem typický "Nesbøho" styl... Ale musím uznat, že kdybych asi měla hádat, tak by moje první volba rozhodně nemířila k němu. Zajímavý příběh, šílená zápletka, která v podstatě do konce není rozpletena, pro mě sympatický Sonny a vrchní komisař, kterého i přesto, co všechno provedl, považuji za lepšího člověka než samotného HH :).

28.05.2017 3 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Projít kolem knihkupectví a nic si nekoupit? To by prostě nešlo.... Tentokrát jsem naprostou náhodou narazila na tuto detektivku. Musím uznat, že jsem se na začátku trochu bála, jestli se mi to bude líbit...přece jenom jsem trochu rozmlsaná. Každopádně musím uznat, že knížka je naprosto perfektní. Líbí se mi jak děj, tak zápletka, postavy i to, že se od ostatních detektivek odlišuje - žádný kolega není brutálně zavraždeň, Frank má sice své mouchy, ale nebojí se říct věci na plnou pusu (myslím, že sem tam nějaká ta nadávka je přirozená), a skoro úplně zde chybí hluché popisové pasáže... Už se těším na další.

19.05.2017 4 z 5