Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Mlčenlivé hlasy Mlčenlivé hlasy Ann Cleeves

Asi nejlepší dílo Ann Cleevesové, které jsem četla... Až do konce jsem nevěděla, kdo byl vrahem a rozhodně jsem po celou dobu čtení neměla náladu chodit do nějakého plaveckého/saunového klubu :D.

12.05.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro mě úplně nový Adler-Olsen.... Ve všech předchozích knihách jsem cítila stejného autora, ale tady...jakoby to psal někdo jiný...Nebyl to klasický Carl a nebyla to klasická detektivka z pera Jussiho... Skvělé čtení, ale za mě rozhodně ne jeho nejlepší.

12.05.2015 5 z 5

Medová past Medová past Unni Lindell

Zprvu jsem se ve všech těch detektivech ztrácela (přece jenom je dneska moderní mít 1-2 vyšetřovatele), ale nakonec jsem si udělala obrázek a hned se pokračovalo lépe. Zajímavý příběh, pro mě velmi překvapivé a nápadité rozuzlení.... ale i zde se občas našly hluché části, které bych klidně vyškrtla.

V lesích V lesích Tana French

Výborná detektivka se zajímavým rozuzlením, ale také z doprovodnou linií příběhů ze soukromí či vzpomínek detektiva Ryana... Rozhodně už se těším až se dostanu k dalšímu dílu....už jenom proto, že doufám, že se o detektivech dozvím něco víc a také kvůli naději, že dávný nevyřešený případ ztracených kamarádů bude konečně vyřešen....Naděje umírá poslední.

16.03.2015 4 z 5

Skryté hlubiny Skryté hlubiny Ann Cleeves

Naaranžovanost obětí a ornitologické zájmy podezřelých jsou velmi zajímavé. Pro mě však detektivce chybělo něco, co by mě donutilo ji přečíst na jeden nádech.... Z počátku jsem se musela přemáhat a hlavně komlikovanost vztahů je občas až neuvěřitelná.

Past na vránu Past na vránu Ann Cleeves

Knížka, která mě nejvíce zaujala tím, že je vyprávěna z více pohledů, což ale není jako předešlé dvě knihy Cleevesové. Nápad není špatný, ale na mě trochu podivně zamotané (přechody zaměstnanců od firmy k firmě, propojení dívek).

Stíny vzpomínek Stíny vzpomínek Ann Cleeves

Od Ann Cleevesové nejlepší detektivka. Zajímavý příběh, který je nápaditý. Detaily a části s líčením jsou psány velmi čtivě. Rozuzlení je překvapující, ale mi chybí závěrečné zatýkání....

16.03.2015 4 z 5

Království nevinnosti Království nevinnosti Rebecca Coleman

Knihu jsem zakoupila na doporučení.... Není špatná, není dobrá... Nevím, jak to popsat... Zajímavý příběh, s (pro mě) zvláštním koncem, který se čte velmi rychle. Vzpomínky a přítomnost jsou dobře promíchané a hlavně můžeme na děj pohlížet nejenom ze strany hlavní postavy, což velmi ulehčuje střídaní "ich" a "er" formy.

26.01.2015 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika v podobě stále aktuálnějšího příběhu. Povinnost přečíst :)

Proces Proces Franz Kafka

Kniha v mé TOP 5!

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Rozhodně nejlepší zápletka celé série. Vražda, personální problémy, vztahy na pracovišti... Doporučuju přečíst!

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Zvláštní styl zamotání děje rozhodl o rychlosti mého čtení. Bylo to něco, co jsem nečekala. I když jsem si byla od začátku jistá vrahem, tak jsem po každých pár stránkách měnila stanovisko (proč, jak, kdy)... Super čtení :)

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Občas trochu zdlouhavé, ale nejspíš proto, že se jedná o první knihu.

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Pro mě nejlepší kniha autorky. Asi i proto, že děj je zasazen do jiného prostředí než jsme ze severské krimi zvyklí. Něco nového, něco výborně napsaného, něco co stojí za to číst.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První kniha s Carlem je trochu jiná než všechny následující. Asi proto, že co se oddělení Q týče, tak se s ním teprve seznamujeme. Každopádně nečekané vyústění zápletky je důvodem číst až do konce a plynule navázat na další díly :D.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Zasadit vraha do vyšší třídy je vždy zárukou úspěchu. Ani zde to nebylo jinak a Adler-Olsen předvedl další výborný počin.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Paní prodavačka tvrdila, že je jedno, kterou knihou začnu, jelikož tam není dáno pořadí - ano, změnila jsem knihkupectví :D. Moje prvotina mě ovšem upoutala natolik, že jsem přečetla téměř jedním dechem. Zasazení děje do sekt bylo exceletní a pro mě je tohle nejlepší knížka celé série (Marco jsem ještě nečetla :D)

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jak jinak než skvělý čtvrtý díl z rukou Jussiho, který brilantně zabředává do vod případu, který se Carlovi stal. Jedinou výtkou je občasné opakování informací, které máme již z předchozích tří dílů.

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Erotický román...Možné v roce 1928, ale dneska rozhodně spíše lehce lehtivé :). Knížka, která není nejlepší ze všech, ale každý by si ji měl přečíst. Každopádně z mého pohledu doporučuji pevnou vazbu nakladatelství Odeon, překladatelky Petry Martínkové. Četla jsem obě verze a občas se nestačím divit, jak rozdílný je pohled překladatele a překladatelky, a také jak jim v tom čeština krásně napomáhá :D.

13.01.2015 3 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Super děj, zápletka i rozřešení. Za mě tři hvězdičky, jelikož to není bomba, ale rozhodně se výborně čte a doporučuju pro dlouhé cestování :).

13.01.2015 3 z 5