Past na vránu

V Baikie´s Cottage, izolovaném statku uprostřed odlehlého severoanglického pohoří, se sejde trojice žen, aby dokončily environmentální průzkum. Pro ornitoložku Rachael Lambertovou je projekt dokonalou příležitostí znovunalézt sebevědomí poté, co ji opustil a zradil její šéf a milenec v jedné osobě. Botanička Anne Preeceová v něm vidí šanci na chvíli utéct před sebou samou. A pak je tu Grace Fulwellová, uzavřená, nekomunikativní dívka, jež ve svém nitru ukrývá nejedno tajemství… Rachael přijíždí na statek, místo vysněného klidu a pohody tam však nalézá tělo své přítelkyně Belly Furnessové. Všem kromě Rachael připadá možné, že Bella spáchala sebevraždu. Až když je nalezena další oběť, vstupuje na scénu nekonvenční inspektorka Vera Stanhopeová......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/131019/past-na-vranu-131019.jpg 3.536

Vera Stanhopeová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

The Crow Trap, 1999

Kniha Past na vránu

dizzy02
17.10.2018

Už dlouho jsem nečetla nic tak poutavého. Skvělá kniha, moje první od této autorky, takže se co nejdříve chystám do knihovny půjčit si další její knihy :-). Anglické detektivky mám moc ráda a tato rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

Peršanka
27.05.2018

Zmatené, zdlouhavé, nevěrohodné.

Merlinit
05.12.2017

Vazby mezi hlavními postavami byly poněkud překombinované, přesto se mi kniha líbila.

eiramka
04.09.2016

Tahle detektivka nezklame milovníky typických britských detektivek - tři ženy odjíždějí do odlehlého domku v horách , kde mají spolupracovat na výzkumném projektu . Příběh začíná sebevraždou (ale je to sebevražda? :) a je postupně vypravován jednotlivými protagonisty - takže na děj postupně nahlížíte optikou hlavních hrdinů - a podezřelých :) A pak samozřejmě Vera - ta se spisovatelce moc povedla - je nekonvenční, trochu bláznivá, nevrlá a servítky si zrovna nebere - ale je inteligentní a její uvažování ji vede správným směrem až k vrahovi. Dobré čtení.

ritz
17.02.2016

Tohle není úplně můj šálek čaje...

Space.Junkienka
16.03.2015

Knížka, která mě nejvíce zaujala tím, že je vyprávěna z více pohledů, což ale není jako předešlé dvě knihy Cleevesové. Nápad není špatný, ale na mě trochu podivně zamotané (přechody zaměstnanců od firmy k firmě, propojení dívek).

Xterka
04.01.2015

Řekla bych, že jedna ze slabších knih této autorky.

baida
06.09.2014

Trvalo mi 3 týdny,než jsem se tím prokousala...atmosféra dobrá,závěr překvapivý,v podstatě docela hezká poklidná detektivka...v duchu vražd z Midsommeru...splnila to,co jsem od této knihy očekávala..