Stíny vzpomínek

Před deseti lety byla Jeanie Longová odsouzena za vraždu patnáctileté Abigail Mantelové. Nyní se objevily nové důkazy a ty svědčí o její nevině, Jeanie však mezitím spáchá sebevraždu. Emma Bennettová, kdysi nejlepší Abigailina přítelkyně, má strach – sužují ji vzpomínky a také vědomí, že vrah je stále na svobodě. Inspektorka Vera Stanhopeová se vydává do Elvetu, malé vesnice v East Yorkshire, kde obě dívky vyrůstaly. Místní obyvatelé jsou podráždění, nejistí, někteří cítí vinu. A poté co je nalezena další oběť, vyšetřování nabere děsivé obrátky… Druhý detektivní příběh Very Stanhopeové, jehož adaptaci natočila britská ITV, proslavená především televizním zpracováním Midsomerských vražd....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131017/big_stiny-vzpominek-XmC-131017.jpg 449

Vera Stanhopeová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Telling Tales, 2005

Kniha Stíny vzpomínek

Awča

TV sérii ráda sleduji, představitelka Very je skvělá.
Líbí se mi i v knize, beru její osobnost, soustředí se na případ, a ostatní běžné věci jako úpravu a zevnějšek možná trochu zanedbává.
Samotná kniha mě až tak úplně neoslovila hlavně díky postavě Emmy, která nás uvádí do děje. Je velmi pasivní, taková panenka v koutě, až mi to lezlo na nervy.
Jinak je případ zajímavý a bavil mě popis městečka, obyvatel, života lodivodů.
Kdo za tím vším stojí, to jsem tedy neuhádla!

Liduka
19.08.2018

Kniha mě trochu zklamala. Do půlky jsem se nějak nemohla začíst, protože to byla nuda. Autorka tam hlavně popisovala život několika klíčových postav, ale dozvěděli jste se zatím jenom to, že Abigail byla zavražděná a že žena co za tu vraždu seděla byla navinná a spáchala sebevraždu. Vyšetřovat se začalo až v druhé půlce knihy a to konečně bylo zajímavé. Tehdy jsem se nemohla odtrhnout, protože důkazy stále ukazovaly k někomu jinému a já si říkala, tak kdo to doprčic nakonec teda udělal. Nicméně díky tomu zdlouhavému začátku nemohu dát více než tři a půl hvězdičky.

Peršanka
24.05.2018

Poněkud zdlouhavé.

Merlinit
05.12.2017

U žádné z detektivek řady Very Stanhopeové jsem dosud neodhadla osobu pachatele, což je zábavné!

Space.Junkienka
16.03.2015

Od Ann Cleevesové nejlepší detektivka. Zajímavý příběh, který je nápaditý. Detaily a části s líčením jsou psány velmi čtivě. Rozuzlení je překvapující, ale mi chybí závěrečné zatýkání....

tanika
03.05.2014

výborná detektivka s atmosférou,kniha se četla moc dobře, zajímavé rozuzlení, Vera mi vůbec nevadila,naopak (možná je to tím,že jsem neměla dojem ovlivněný seriálem),

muzka
01.04.2014

Líbí se mně, prostředí ze kterého jsou detektivky Ann Cleeves, také jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrah, velmi překvapující konec. Vera Stanhopeová mě nijak nevadí, každý detektiv je něčím specifický, některý rád růže, některý chilli, apod. ona je prostě tak trochu šmudla. Není hloupá a to je pro mě důležité. :-)

vikikl
20.11.2013

Ano, i mě Vera lezla dost na nervy, hlavně její "milánku", ktarým oslovovala každého. Příběh se mi ale líbil...