Černý krkavec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na malém ostrůvku v souostroví Shetlandy zná každý každého, a když je za chladného lednového dne nalezena uškrcená mladá dívka, rázem je všem jasné, že vrahem nemůže být nikdo jiný než starý podivín Magnus. Už jednou na něj padlo podezření, poté co pár let předtím zmizela jiná malá dívenka, jejíž tělo zmizelo. Nic jim neříkej, poradila tehdy Magnusovi jeho matka; zdá se ale, jako by se její rady drželi všichni obyvatelé ostrova. Pravda o skutečném vrahovi tak vychází najevo ztěžka a pomalu, o to je však v závěru překvapivější. Za kriminální román Černý krkavec obdržela Ann Cleevesová (autorka série Vera) celosvětově nejprestižnější žánrové ocenění Duncan Lawrie Dagger Award....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145245/cerny-krkavec-145245.jpg 486
Série:

Shetlandský kvartet 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Raven Black, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Černý krkavec

Marcela52
02.11.2020

Výborně napsaný kriminální román, který mě zaujal především dobrou psychologií jednotlivých postav a také působivým vylíčením života obyvatel v souostroví Shetlandy. Autorka si určitě celosvětové nejprestižnější žánrové ocenění Duncan Lawrie Dagger Award zaslouží, a právem je přirovnávána k takovým mistrům tohoto žánru, jakými jsou Dick Francis, Ian Rankin aj. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi chytré kriminální romány s překvapivou zápletkou. Moc jsem si početla...

Pajakub47
13.05.2020

Docela mě bavila.....


evickakyticka
11.12.2019

Kniha se přesně trefila do mého vkusu a momentální chutě. Líbilo se mi prostředí ostrovů, postava Magnuse i celkové pátrání. Bylo to napínavé, dobře se mi četlo a určitě se podívám i na další knihy autorky.

Simstr
02.05.2019

Velice dobře se četlo. Jsem fanoušek seriálu, takže jsem musela. Ale hodně příjemné čtení, doporučuju :-)

Peršanka
14.12.2017

Příjemné provinční počtení.

Urbana
29.10.2017

Dobrá detektivka, napínavá od začátku do konce, konec určitě překvapil.

orinka3
16.09.2017

Solidní detektivka s dobrými ostrovními kulisami. Psychologie postav taky na jedničku. Přiznám se, že ač jsem od začátku tušila, kdo NENÍ vrahem, pravého vraha jsem neodhadla. A dověděla jsem se něco o Shetlandských ostrovech. Čtivá knížka, můžu doporučit.

3nitka
16.07.2016

Priznávam, že kniha ma dosť nudila. Detektívku zvyčajne prečítam za dva dni, ale táto mi trvala dlhšie. Tiež som vraha vôbec nepodozrievala, ale chýbalo mi tam napätie. Ešte skúsim Mlčenlivé hlasy a uvidím.

1