Mlčenlivé hlasy

Mlčenlivé hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138766/bmid_mlcenlive-hlasy-3gh-138766.jpg 4 51 8

Vera Stanhopeová série

< 4. díl

Inspektorka Vera Stanhopeová navštěvuje potají místní sportovní klub, aby si alespoň plaváním vylepšila nevalnou kondici a postavu. V parní lázni, kam si jde po namáhavém výkonu odpočinout, ji však čeká nepříjemný objev - mrtvá žena. Veru poprvé v životě napadne, že stojí tváří v tvář přirozenému úmrtí, žel opak je pravdou: stopy na krku mrtvoly hovoří jasně o uškrcení. Oběť byla sociální pracovnice - a v tomto zaměstnání není o nepřátele, zhrzené, arogantní, asociální rodiče zanedbávaných či týraných dětí, rozhodně nouze…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Silent Voices , 2010

martin3554
18.06.2020 4 z 5

Vraždy v lázních. Trochu komplikovanější, ale o to napínavější kniha.

Merlinit
05.12.2017 4 z 5

Opravdu zábavné!

Baiba
12.10.2015 4 z 5

K přečtení mě inspiroval velice povedený seriál s Brendou Blethyn a nebyla jsem zklamaná. Sice se jedná o odpočinkovou četbu, nicméně velice dobře zpracovanou. Autorka má "lehkou ruku" a její styl je velice čtivý, postavy plastické, detektivní pátrání poctivě promyšlené bez zbytečných kliček nebo autorské svévůle. Oceňuji, jak se jí skrze protagonisty daří bystře komentovat charakterové vlastnosti ostatních. Hlavní hrdinka - obstarožní, osamělá a protivná policistka - díky své upřimnosti k sobě i k ostatním baví a čtenář ji leccos odpustí. Až si budu chtít odpočinout, vím, po čem sáhnout...

mikika
07.07.2015

po neúspěšném pokusu číst Petera Robinsona je pro mne Cleevesová jak balzám na duši - čtivá, poetická, sympatické postavy.. proč takhle nemůžou psát všichni?

Space.Junkienka
12.05.2015 4 z 5

Asi nejlepší dílo Ann Cleevesové, které jsem četla... Až do konce jsem nevěděla, kdo byl vrahem a rozhodně jsem po celou dobu čtení neměla náladu chodit do nějakého plaveckého/saunového klubu :D.

Xterka
05.11.2014 5 z 5

Stará dobrá anglická detektivka, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Vrhám se na další díl.

muzka
11.05.2014 5 z 5

Knížka se čte moc dobře, líbí se mě prostředí, postavy, dlouhé poutavé vyšetřování a velmi překvapivé rozuzlení.

wooloong
09.10.2013 4 z 5

Překvapivé finále, dobře rozvedená zápletka. Jedna hvězda dolů je za bohorovnou, protivnou, závistivou a nesympatickou Veru Stanhope.

Anglie detektivní a krimi romány zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Ann Cleeves