Tělo a krev

Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu a obemyká bezmála celé 20. století. Na první pohled se zdá, že rodina zpodobňuje typický americký sen. Nebyl by to ale Cunningham, aby v jeho příběhu nehrály roli uplně jiné věci: menšinová sexuální orientace či transvestitismus. Nicméně vše objímá láska v nejrůznějších podobách, ať už milenecká nebo rodičovská....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195798/big_telo-a-krev-Zfj-195798.jpg 4.5268

Vydáno: , Odeon

Flesh and Blood, 1995

Kniha Tělo a krev

aralka
30.05.2022

Cunningham má styl, jeho knihy mají hloubku a lidský rozměr, nimrá se ve zdánlivých maličkostech, ale právě ty tvoří mozaiku, ve které je možné spatřit celý lidský život, smekám ! parádně napsáno! Ačkoli to byla jedna z vedlejších postav - transvestita Cassandra - tak tu jsem si nejvíc oblíbila, celé knize dávala svůj osobitý šarm a vtip :-) Prostě pecka!

"Ale hodně bílá pleť bývá krásná. Jakou rtěnku používáte, růžovou s perletí?"
"Víte, když to s perleťovou růžovou přeženu, tak vypadám jako by mě po několika týdnech vyplavilo moře. Možná vás to šokuje, ale začala jsem experimentovat s červenou. Ale hodně červenou. Šarlatovou."
"Opravdu?"
"Nedá se samozřejmě nosit všude, ale víte tady v New Yorku je občas lepší šokovat ostatní dřív, než oni šokují vás."

alibaba72
28.04.2022

Naprosto skvělé čtení :-) Proč jsem tu knihu tak dlouho odkládal? Má jen jedinou drobnou vadu na kráse, je příliš krátká :-)

ivibery
28.02.2022

Mimořádně krásný příběh. Knížku jsem nemohla odložit, a když jsem dočetla, užila jsem si asi půl hodinku o samotě v tichu, abych zážitek z knihy v sobě usadila. Rodinné vztahy, spletité osudy, skvěle vyprávěný příběh.

karol.cadex
17.10.2021

Po "Za soumraku" jsem ho už ani nechtěla vidět, ale měla jsem z knihovny ještě tuto a bylo mi líto do ní alespoň nenahlédnout. A teda dostal mě!
Cunningham je strašně specifický autor, až mi to možná i chvílemi není příjemné. V ději a postavách jde až na dřeň. Nevadí mi kontroverzní témata, ale on tak pomalu vše posunuje až do krajnosti a občas i dál.
Tohle bylo hodně silný čtení, fandila jsem všem, aby se našli a byli spokojení a ono to nebylo jen tak... Hodně mě potěšilo shrnutí na konci, jak kdo dopadl. Kdyby nechal konec otevřený, tak bych mu to asi neodpustila.

Tess.96
13.09.2021

Od Michaela Cunninghama jsem doposud četla jen Hodiny, které patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Trochu jsem se bála, že kniha Tělo a krev nebude tak dobrá, ale nakonec jsem opravdu příjemně překvapená, jak moc se mi nakonec kniha líbila. Ze začátku jsem měla trochu problémy se začíst a naladit se na vlnu příběhu, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Je to pozoruhodný příběh sourozenců a rodičů, který mi v mysli zůstane opravdu dlouho.

momo01
24.08.2021

Tělo a krev je jeden z těch příběhů, o kterém jsem si neuvědomila, že ho hledám, dokud jsem ho nepřečetla. Je krásný ve své lidskosti, v tom, jak se postavy vůbec nesnaží být něčím hrdinským nebo čímkoli jiným, než čím jsou. Cunninghamovo vyprávění je pozoruhodně živé, intimní a s citem pro detail. Zamilovala jsem si každou stránku.

„Na okamžik pocítil nehezkou osamělost, která na každého čeká. Tu malou tašku potravin, dlouhou cestu do schodů.“

MagdaFish
23.07.2021

Krásné ... smutné ... . Jak je u Cunninghama zvykem, spousta věcí, dějů a událostí je jen naznačena a dále už nerozvedena. Možná právě v tom je největší síla téhle knížky. Že každý v ní může nalézt to svoje.

bekule
25.06.2021

Musím přiznat že mě opravdu chytla až druhá polovina knihy,vlastně až od chvíle kdy do příběhu zasáhla nemoc. Je to jedna z těch knih které se trochu tížeji čtou ale o to víc čtenáře zasáhnou a ulpí v paměti.