snowpinkee snowpinkee komentáře u knih

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Když jsi odešel (Brooke Harris)
Nádherný příběh. Opět se setkáváme se dvěma generacemi a prolínajícíse příběhy. Více se mi líbil ten z minulosti, kdy se seznámíme s Annie A skicákem. Krásný příběh o neskutečné lásce mezi dvěma rozdílnými světy. Kolik toho je člověk ochoten udělat a jak dokáže být láska nehynoucí i po mnoha letech. V současnostisočasnosti se potkáváme s Holly a jejím snoubencem a Hollyinou rodinou. Holly zjistí, že je těhotná ale její těhotenství se nevyvíjí tak jak by mělo. Annie (Holly babička) je hodně nemocná a umírá. Annie chce po Holly aby nahlédla do její minulosti a snaží se jí tím otevřít oči a najít i v jejím srdci lásku. Podaří se jí to?
Kniha byla neskutečně čtivá. I přesto, že jsem už od poloviny tušila jak to všechno dopadne nijak to knize neubralo na kouzlu. Je to krásná oddechová kniha se silným příběhem.

20.05.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Moje první a ne poslední od B.A. Paris. Konec mě trošinku zklamal. Sice jsem to nepředvídala, ale čekala jsem kousíček jiný závěr. Na celkový prožitek to extrémní vliv nemělo.

19.05.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nesnáším tě (Vi Keeland)
Hodně hezká a příjemná oddechovka. Nic mi na ni nevadilo. Dostala jsem přesně to co jsem čekala od knihy tohoto žánru. Holky to prostě umí.

19.05.2020 5 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

Příběh Alie a Leandera. Kdy se pokládá, že jsou párem snů a všichni si myslí, že jsou nerozlučná dvojka. Že si jsou souzeni.
Hlavní hrdinka mi na svůj věk přišla hodně nevyspělá a na to že byla vysokoškolačka, tak i trochu hloupá. Doslova mi vadila.
Kniha má mnoho kratoučkých kapitol. Četla se rychle, ale tím, že mi hlavní postava nebyla sympatická nečetlo se mi to snadno.

18.05.2020 3 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Moc hezky zpracovaný příběh Mariky, která měla sen cestovat a 6tileté Violky, která při nehodě přišla o rodiče.
Jak se Marika vypořádává s péči o dítě, na které nebyla připravena a které vůbec nechtěla.
Jediná věc, která mi trochu vadila, byla, že Marika byla v podstatě taková superžena. Ale čtivé to bylo a to je hlavní.

Zapletený Zapletený Emma Chase

První díl ze čtyř. Klasická šablonovitá eroticko-romantická slaďárna. Kdo nemá rád ať dál ani nečte. ????
Kate a Drew. Ona krásná. On vysportovaný svalnatý krasavec. Nejlepší bylo jak Kate dobíval.
Kniha byla čtivá, vtipná. Nic navíc a nic nescházelo. Určitě chci číst i další díly.

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Příběh Rút a Ervína za 2. Světové války.
Kniha je rozdělena na dva příběhy. Z pohledu Rút a Ervína. Každý je ale trochu z jiné doby. Ale tyhle dvě postavy se setkají. Ervín na můj vkus moc prostoru nedostal a zrovna jeho část pro mě byla zajímavější.
Kniha měla spád. Četla se mi dobře i když jak už jsme zvyklí, některé scény nebylo příjemné číst.
Pokud se o tuhle tematiku zajímáte, určitě doporučuji přečíst.

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Touto knihou se dostáváme do Amsterdamu roku 1943. Hlavní hrdinka Hanneke je prostředníkem při nákupu na černém trhu. Jedna její zákaznice ji ale požádá o něco neobvyklého. Má najít ztracenou židovskou dívku.
Podaří se jí to? Kam až se dostane a jaká na ni čekají nebezpečí...
kniha je čtivá. Příběh pro mě byl možná lehce předvídatelný. Ale nijak zvlášť mi to v tomhle případě nevadilo.

17.05.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností.... To je hlavní moto této knihy. A jak už nám na počátku je všem jasné tak to dopadne. Ve finále se všechno dovíme...
Postavy byly příjemné. Oblíbila jsem si je. Vcelku jsem jim to i věřila. Ale od Collen jsem četla novější knihy a maličko mi tady chyběl ten hlubší podtext příběhu. Spíše mi to přišlo jako romanticko-erotický příběh. Ale dobře napsaný.

Stella Stella Takis Würger

Zase jednou kniha, která se mi nečetla příjemně. Příběh mě zajímal, ale hlavní postavy jsem si nijak neoblíbila, popis všeho mi chyběl. Příběh mi přišel tak nějak zvláštně nakouskován. Neměla jsem pocit plynulosti a k postavám mi chyběla nějaká ta cesta jak se jim dostat blíž.
Možná to bylo i tím, že jsem knihu často odkládala proto, že mě příběh nedokázal vtáhnout.

05.05.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Vcelku dlouho mi trvalo, než jsem se z této knihy vzpamatovala.

Tohle je top trop příběh. Autorce jsem věřila všechno do poslední věty. Linka matky Báry a Kačenky byla tak uvěřitelná, že jsem měla špatný pocit z toho, že tohle se opravdu děje a mnohdy tak blízko kolem nás.

Kniha je neskutečně ponurá. Pokud hledáte něco nad čím si odpočinete, tak asi Vrány úplně nebudou tou pravou volbou. tohle si nechejte na takový čas nečas. V tu chvíli asi plně poslouží. Určitě se ke knize chci vrátit.

05.05.2020 5 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Pokračování příběhu Nejjasnější úsvit. První díl mě asi nadchnul o něco více. Druhý díl se četl stejně dobře, ale tak nějak jsem už tušila jak to dopadne a možná mi maličko chybělo to napětí. Každopádně hlavní hrdiny jsem si oblíbila a chápala jsem jejich jednání a reakce.

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Ach joooo... Doris jsem si zamilovala. Byla to krásná inspirativní žena. Často jsem ji porovnávala se svojí vlastní babičkou. Pokud hledáte něco u čeho si popláčete, něco kde bude láska a zase jen láska jděte do toho. Kniha je plná romantiky. A mě se to dost líbilo. :)

Vzpomínky Hitlerovy pokojské Vzpomínky Hitlerovy pokojské Anna Plaim

Tahla kniha se mi nečetla úplně lehce. Je psána formou rozhovoru. Nezískala jsem žádné nové informace. Kniha není špatná, ale určitě se najdou lepší, které jsou mi větším přínosem. Adolf Hitler je zde vykreslován jako príma chlapík. :/ Na druhou stranu, hlavní hrdinka (jestli ji tak mohu nazvat) je již dáma v letech a vcelku chápu, že spoustu špatných vzpomínek mohla vytěsnit. Z té dané doby. Těžko říct.

05.05.2020 3 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Vzhledem k tomu, že jsem již knih z této doby přečetla více, tak vždy očekávám něco více. Něco co jsem ještě nedostala. Do nevěstince jsem se podívala poprvé takže mise byla splněna. Trošku mi "vadil" ten začátek, kdy jsem se úplně nedokázala ponořit do děje. Postupně to začalo nabírat na ději a kniha mě moc bavila. Takže vydržet začátek a pak už dobrý.

29.04.2020 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Po téhle knize jsem sáhla prvoplánově jako po odpočinkové knize. Před ní jsem četla emočně náročnou knihu a chtěla jsem vážně něco, kde ten děj bude klidně plynout a bude tam všechno jen ne vypjaté emoční vztahy a situace.
Vzala jsem si "erotický" román. Popravdě nevím proč je tahle kniha zařazena mezi erotické romány, ono té erotiky, mezi náma, moc nebylo. spíše mi to přijde jako romantická kniha. To je ale jen detail. Od začátku kniha příjemně probíhá. Děj je zajímavý, lehce předvídatelný, opět je šablonovitě stejný jako u jiných knih tohoto žánru. Tohle všechno bylo to co jsem chtěla a očekávala. Celá jedna polovina knihy byla jak říkám klasika eroticko-romantická. Ale to co příšlo v druhé polovině? Popravdě jsem si neodpočinula, to vůbec, měla jsem silné emoční prožitky, proplakala jsem mnoho stran a zoufale ale opravdu zoufale potřebuju další díl.
To jak si autorka dokáže hrát s city čtenáře je až neuvěřitelné. Dokázala to co se stává u vážnějších knih, kdy proslzím kus knihy a příjde mi to správně. Opravdu klobouk dolů. Myslela jsem si, že tohle se mi u tohoto žánru nemůže stát a jsem ráda, že jsem byla překvapena. To by mělo být cílem každé knihy. Zaujmout - překvapit -sejmout. Ne nutně v tomto pořadí.
Příběh vypráví o nadřízeném a jeho asistentce, kteří spolu sepíší kontrakt. Myslím, že není třeba něco více k ději psát.

18.02.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

V knize se prolíná minulost se současností. Z roku 2011 se vracíme do roku 1943. Hlavní postavou v minulosti je Dan s Stella a v současnosti to jsou Will a Jess. Jak už je asi všem jasno dochází ke dvěma milostným příběhům. Celá doba se propojuje dopisy.
Knížku jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem od příběhu odběhnout. Pohltilo mě to opravdu naplno. V některých místech jsem ale získávala pocit mírné "nudy". Pasáže některých popisů byly možná trošku rozvleklejší. Ale nemělo to na hodnocení vliv. Postavu Jess jsem si hodně oblíbila a držela jsem ji palce v její misi.
Konec nebyl ničím překvapivý, ale i přesto jsem musela sáhnout po kapesníčkách. :)
Hodnocení: 80%

14.02.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Na tyhle knihy je zřejmě nějaká šablona, podle které je vždy vystavěn příběh, jen omáčka je vždy jiná. Ale já to mám svým způsobem ráda. Je to pro mě změna po přečtení náročnější knížky a naladění se opět na vážnější četbu.
Tentokrát se dostáváme do bohaté rodiny, a zároveň s námi do ní vstupuje i krásná Ella. Ostatně všichni jsou krásní. :) Ella zůstala po smrti své matky sama ale tuhle skutečnost tají. Nicméně se dostane do opatrovnictví Callumovi Royalovi, který má 5 synů. Doplňuji krásných synů. A tady už se dostáváme do toho zaběhnutého režimu, kdy on ji nechce ona jeho ano a nebo naopak??
Vzhledem k tomu, že tohle je série, tak na konci tohoto dílu není vše zalité sluncem, ale příběh nás nechává napnuté jak to bude dál.
Hele napsáno je to moc dobře. Má to spád, má to šmrnc. Za den nemáte co dělat. :)
Pokud hledáte knihu, která ve Vás má něco zanechat tak Vás zklame. Pokud si chcete odpočinout a pokochat se, tak směle do ní.
65%

10.02.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Román z 2. světové války. Dalo by se říci, že takových románů je dneska spousta. S tím bych i souhlasila, ale tento je úplně jiná liga.
Dostáváme se do Francie. Do rodiny dvou sester, kdy se na první pohled zdá, že jsou každá úplně jiná. Starší Vianne a mladší Isabella. Obě válku těžce prožívají, ale přece jen každá úplně jinak.
O téhle knize se dá mluvit hodiny, ale nikdy to nedá tolik, jako když si knihu člověk přečte sám. Tohle je skvost.
Řadí se mezi top 10. 100%

10.02.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha se mi moc líbila.. Příběh poutavý...
Ale.. při čtení této knihy jsem se dostala do čtecí krize.. a nevím jestli to bylo knihou a nebo celková krize, která by přišla i tak..
Po delší době jsem dočetla..
Místy mi děj přišel hodně táhlý.. hlavně ve vzpomínkách a vyprávění.. Ale celkový dojem z příběhu a závěru byl vysoký. Autor napsal další knihu na kterou se moc těším. :) 75%

31.01.2020 4 z 5