Když je láska slepá

Když je láska slepá

Aliu a Leandera všichni vnímají jako pár snů a poté, co se jim narodí dcera, se idylka zdá být dokonalá. Půvabně chaotická Alia i lidé kolem ní věří, že její vztah je zcela mimořádný. O to překvapivější je pak Leanderovo náhlé přiznání: „Musím ti něco říct. Mám jinou.“ Situaci, kterou Alia zná jen z laciných romantických knih, o nichž píše diplomovou práci, najednou zažívá na vlastní kůži. Zhroutí se jí svět. Jak se smířit s odchodem životního partnera?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231346/kdyz-je-laska-slepa-wwT-231346.jpg 3.770

Wenn die Liebe hinfällt (2014)

Vydáno:, Host

knihomolka525

knize jsem dala pět protože pobavila.Já vím rozchody mezi lidmi jsou pomalu vždy bolestivé ale autorka se s tím vypořádala s lehkostí.Samozřejmě záleží na překladu a tady mě velmi zaujal.Jakože autorku a i překladatelku práce bavila.Kniha není klasická pilcherovka ale psaná jakoby životem.Do dokonalosti knize ještě něco chybí ale autorka se zase skvěle poprala s myšlenkovými pochody hlavní hrdinky a leckterá z nás čtenářek s ní určitě souhlasila..Pro mě tato kniha byla příjemným vyplněním času

Hanilelai

Oddychovka. Každopádně ukazuje, ze problémy má každý. ..a někdy není co závidět. Hlavní hrdinka nemá jasno,koho chce, ale tento fakt nelze knize vyčítat. Realita taková být může a někdy i je.

hellena1523

Je pravda, že na romantické příběhy nějak extra nejsem, ale občas člověk tu náladu má a chce si něco hezkého přečíst. Přiznám se, že i na mě ona touha s blížícím se svátkem zamilovaných nějak dosedla, tak jsem sáhla po knize, která mě upoutala obálkou (miluju jahody) a názvem (věřím, že láska je JE slepá). Tak neočekávala jsem žádnou přehnaně vysokou literární úroveň, ani to, že budu o knize ještě měsíc nadšeně mluvit a všem ji doporučovat. Nicméně přesto jsem fakt zklamaná. Mám moc ráda nakladatelství HOST a povětšinou je to pro mě záruka alespoň nějaké kvality, ale tentokrát se cítím trochu zrazena vlastní důvěrou.
Což o to...kniha je velmi čtivá. Moc mi vyhovovaly poměrně krátké kapitoly, což bylo super na cesty do MHD, ale to jsou spolu s obálkou jediné plusy...A to je zoufale málo.
Jak už tu mnozí psali, Ali byla neskutečná ženská! Protivná, absolutně egoistická, nevyrovnaná! Vůbec nevěděla, co chce! Možná šovinisticky tvrdím, že každý normální chlap by si našel jinou, kdyby měl doma takovouhle hysterku, která furt jenom zveličuje, že píše diplomku (takových přeci je a nedělají kvůli tomu takové haló)! S příchodem Kolji to šlo ještě o stupeň níž. Z lásky, která bezpochyby může být velmi komplikovaná, ale autorka vytvořila jen frašku.
Takže se autorkou cítím tak trochu uražena jako žena (vím, co chci!!!), ale i jako člověk, který miluje a v lásku, byť třeba komplikovanou nebo nešťastnou, věří.
Jak jsem řekla, četla se snadno, ale to i bulvár a všichni známe jeho hodnotu...

lumul

hodnotím podle toho, jak mně se knížka četla, že jsem jí neodkládala a nekoukala se radši na televizi. někdo píše, že se Ali chovala jako kráva. To nepopírám, šla hodně do extrémů, ale ruku na srdce, většina z nás se občas chová částečně jako ona. Neschopnost smířit se s rozchodem, vnitřní rozpolcenost, samy sobě bráníme v možnosti nového štěstí.. Já to o sobě rozhodně vím a přesto se občas chovám jako husa... :D

SheisShee
23.11.2016

Když bych to měla vzít ze svého názoru, tak mi byl Leander sympatičtější než Alia. Rozhodně. Ano, podvedl svou přitelkyni, ale co dělala ona pro to, aby to nedělal? Házela na zem lazaně a po něm skleničku. Byla hysterická. Ale z realistického pohledu ji nemůžu soudit, protože pokud ji to velmi ublížilo, což bylo zjevné, člověk dokáže dělat věci, o kterých sám nemá ani ponětí. Nejlepší na celým příběhu je ale bezkonkurenčně Majken, tu sem si ihned zamilovala a nikdy mě nezklamala. Knížka jako taková není nic extra, ale líbila se mi právě pro její lehkost.

1casper
21.11.2016

Po knize jsem sáhla v knihovně, líbila se mi anotace. Byla jsem zklamaná, měla jsem co dělat, abych ji dočetla. Styl psaní se mi vůbec nelíbil. Některá místa jsem i přeskakovala. Nelíbilo se mi přeskakování v ději. Tři hvězdy dávám za humorné pasáže.

popeluška
10.11.2016

Kniha se mi líbila......takové pohodové čtení ze života.

Maanna
04.11.2016

Komentář obsahuje SPOILER. Mohla to být nenáročná kniha, občas trochu naivní, ale postava Kolji mě poměrně silně vytáčela. Ve chvíli, kdy mezi ním a Aliou vzniklo erotické napětí, měl pouze dvě polohy: buď se mračil a mlčel, nebo se pokoušel Aliu téměř znásilnit. Nevím, jestli to je úplně ten pravý pro život, asi preferuji variabilnější chlapy.

Anna 13
01.09.2016

Zajímavý styl psaní, vtipné situace, zábavné dialogy, skvělý děj...

Knížka je jednoduchá, bude vás bavit, ale nehledejte v ní nic extra. Žádnou bombu.
Já jsem měla problém knihu brát vážně, protože na mne působila nerealisticky a úsměvně. Ale vtáhla mě do děje a přečtená byla za den. :)

Vlastina67
20.07.2016

Knížka mě vůbec nebavila - hlavní hrdinka vůbec nevěděla co chce a strašně mě tím vytáčela :-)

perpe2a
14.07.2016

knížka byla super, ukazuje, jak jsme my ženy naivní, když nás ovládá láska...i k nevěrnému manželovi..doporučuju

JaKa1974
04.07.2016

Knihu jsem přečetla, ale už jsem se těšila na konec. Hlavní hrdinka nevěděla, co od života chce, asi to tak některé ženy mají. Tento životní styl moc nechápu. Přesto díky za knihu.

oolinkaa
30.06.2016

tak moc jsem se na tu knížku těšila, a četla jsem ji z donucení. nějak mě neuchvátila.. navíc nechápu, co teda Alia chtěla.. nejdřiv nechtěla Leandra, odmítala ho, pak když ji opustil, chce ho zpátky, a ve finále, když se k ní chce vrátit, tak s ním nedokáže ani mluvit a stýká se a spí s jinými?? :/ měla by si udělat v hlavě jasno..vím, že když se člověk rozejde, už to nikdy nebude takové, ale tak proč svolila, a vzala ho zpět, když se ho štítí a nedokáže s ním opět nic mít?? a ten konec? to to nemohla autorka napsat nějak lépe, a né s otevřeným koncem? :/ za mě teda nic moc

DominaCZ
24.03.2016odpad!

Z týhle knížky se mi chce blít!
Alia ja neskutečná BROSKEV.
Zasloužila by jednu přesdržku. Pořád fňuká, jak ho žere a potřebuje, a když ho mít může, je na něj odporná. Tak dlouho, až si logicky najde jinou. Její reakce je prostě otravná - milion stránek řve, válí se po zemi, chová se prostě jako nezralej, psychoidní debil.
Být tím sousedem, tak jí ještě nakopu, a ne že jí budu pomáhat.
Panebože jak ta mě s....
Už od začátku mě ta kniha vytáčela. Jejím znuděným, bezcitným přístupem alá JO, MÁM
CHLAPA, CO JE NA MĚ HODNEJ, ALE JE MI TO JEDNO, PÁČ JÁÁÁÁ DĚLÁM DIPLOMKU !!!!!
Prej Alio prosím tě ... NEŘÍKEJ MI ALO! - Ali, pochop přece... - NEJSEM ŽÁDNÁ TVOJE ALI !!!
Že je lidská a nádherně měnivá? Ne, je odporná !!!!!
Taky bych ji okamžitě vyměnila bez ohledu na to, jestli s ní děcko mám nebo nemám.

Vždycky, když vyjde nějaká novinka a hlavně debut a už jsou na to oslavný recenze, bývám ve střehu... tady se to ukázalo jako dobrá intuice.

bartosovic00
08.03.2016

Příjemná oddychovka, velmi dobře se četla, ale mně osobně se moc nelíbil konec. Normálně mi otevřené konce nevadí, ale tento se mi zdál až moc zvláštní

jasmína
24.01.2016

Kniha nemá moc skvělé hodnocení, ale mně se rozhodně líbils. Některé věty jakoby mluvily ze mě.

Konec otevřený, snad už Leandrovi dale vale a zůstala s tajemným Koljou.

locin
04.11.2015

Doteď mi úplně nění jasné kdo je TEN důležitý v jejím životě. Velký důkaz toho, že životní rozhodnutí jsou důležitá, ale kolikrát hrozně těžká.
U této knihy bych ocenila i pokračování pokud by se neslo v podobně dobře napsaném duchu. :)

Mišmiš
18.10.2015

Příjemná oddychová kniha.

michaela2523
05.09.2015

Milé, čtivé a oddechové :)

metyna
14.07.2015

Kniha se mi moc líbila, četla se velmi dobře, výstižná a realistická. Bavila mě.

Mikik
01.06.2015

Jako oddechová kniha proč ne. Bylo to místy docela zábavné, ale toho manžela bych na milost už teda nevzala:-)

Terka18
25.05.2015

Nedočetla jsem, nezvládla jsem to. Knížka mi prostě nesedla. Dobrý nápad s příběhem, ale v polovině jsem se zasekla a musela jsem se nutit, aby jsem vůbec ještě četla.Nakonec jsem knížku odložila. Pořád jsem něco čekala, ale nic se nedělo..

anibeni
07.05.2015

Ač jsou zde pouze výborné komentáře, tak já jsem knihou až zas tak unešená nebyla... Ano, je pravda, že tento příběh je "jiný", ano, je pravda, že se nejedná o klasickou slaďárnu a jde vlastně o náhled normální ženský na danou situaci, ale já jsem chvílema měla chuť tu knihu odložit... Nevím, jestli je to tím, že jsem sama zůstala s dětma a tak některé situace znám víc než dobře a rozhodně mi tedy nepřijdou vtipné ani veselé.... Možná je to ale tím, že mám přece jen něco načteno a od výborné knihy čekám něco trochu víc... Ale taky to může být tím, že "co člověk, to jiná chuť" a tohle prostě nebylo nic pro mně....

simlenka
15.03.2015

Velmi pekne cteni pro zeny, rozjezd knihy mi prisel takovej typickej pro zensky roman, ale pak kniha nabira na obratkach. Verohodne napsane, az na ten zacatek (a desnou obalku) zadny kyc...

barahousko
05.03.2015

Knížka se mi naprosto líbila, ať už je to stylem, jakým je napsaná či příběhem. Není to klasický zaláskovaný román, je to čtení, kde si člověk představuje, že se to odehrává jemu. Naprosto normální příběh ze života a nic vymyšleného, žádne ulítlé fantazie ať už se to týká sexu, bohatství, nic takového. Za mě palec nahoru

andream
20.02.2015

Pod komentář JanaDor se můžu podepsat, plně souhlasím.
Příjemná oddychovka, žádná sladárna prostě fakt ze života a za přečtení určitě stojí.

JanaDor
08.02.2015

Román se mi velmi líbil svou zajimavostí. Je tak trochu jiný, ať formou jakou je napsán, dějem či dokonce závěrem. Četlo se to dobře, na román o lásce to není vůbec přeslazené a zamilované scény byly vykresleny jednoduše, ale přitom tak nádherně. Místy byl vtipný, místy byla hlavní hrdinka Alia na facku a místy byla úžasná. Takže vše působilo opravdu reálně.
Příběh byl velmi přirozený, jako bych sledovala co se děje u sousedů. Normální lidé s normálními problémy, kteří se snaží ve svém světě uspět a být šťastní. Kdo má náladu přečíst si oddychový román ze současnosti a odreagovat se, určitě ať po něm sáhne.

Neri
04.02.2015

Kniha o vzestupu a pádu jednoho vztahu, o lásce se vším, co k ní patří - o naději, touze, bolesti i zklamání. Příjemný čtenářský zážitek umocňuje i neformální styl, kterým autorka píše, pocity hlavní hrdinky jsou reálné, měla jsem pocit, že čtu o příběh o lidech, které znám. Na závěr trocha příslibů lepších zítřků ..... v záplavě knih o lásce je autorčina prvotina světlým bodem a určitě stojí za to si ji přečíst.