snowpinkee snowpinkee komentáře u knih

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Dětské čtení... za tuhle knihu se žádný dospělý člověk nemusí stydět...
Je moc hezky napsána.. Opět vykresluje neskutečnou dětskou sílu, lásku a odhodlání... Vždy když tyhle knihy čtu, ať už dětské nebo pro dospělé, říkám si, jak by to všechno bylo v dnešní době...
Tehdejší doba byla težká, bolestná, smutná, chudá... ale převážila to síla, odhodlání, motivovanost a hlavně láska..
Odpovězme si každý za sebe co máme dnes...
90%

Akvárium Akvárium David Vann

Tuhle knihu jsem si vzala na silvestra, protože se mi zdála být menší a bude se dobře číst...
Dopadlo to tak, že jsem ji dala přes noc na jeden zátah...
A co ke knize říct?
Poprvé nějak nevím (tohle se mi nestává) co o knize říct.
Tohle byl ten okamžik, kdy dočtete knížku, položíte ji, a řeknete si: \"Cože??\"
Nějakou dobu jsem nebyla schopná se zapojit do běžného myšlení... pořád jsem byla upoutána uvnitř toho děje a nemohla jsem vystoupit...
Nebudu říkat nic k příběhu, kdo s kým a proč...
TOHLE SI MUSÍTE PŘEČÍST!!!!
95%

31.01.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

ATTICUS... je třeba více slov.. dokonalost
100%

Jsem číslo 17.100 Jsem číslo 17.100 Mirko Matyáš

O této knize není moc co říct. Všechno co v ní je řečeno je jedna obří hrůza.
V životě nikdy neskousnu nespravedlnost, která je touhle dobou protkaná.
Jediné co mohu je říct:\"KLOBOUK DOLŮ VŠEM, KTEŘÍ TOHLE PŘEŽILI.\"

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Moje druhá kniha paní autorky a opět velké nadšení. Vždy rozebírá hodně závažné téma.
V této knize se setkáváme s prostitucí. Chudá čtvrť, prostitutky, mafie.
Hlavní hrdinka to v životě neměla vůbec jednoduché a moc jsem jí fandila, aby dokázala to po čem touží. Záviděla jsem jí tu sílu, kterou měla i po tom všem.
Nicméně jsem si na konci i poplakala. 95%

31.01.2020 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Ač je tahle kniha určená mladším čtenářům, myslím, že i pro dospěláka není k zahození. Já jsem si ji užila.
Tím že je psána hodně jednoduchým stylem, bylo to po pracovním vypětí v práci příjemné odpočinutí. Téma je vážné, ale tím, že je to prezentováno pro děti, tak ty detaily nejsou nijak hrozivé, ale při představě a vědomostech dospělých jsem si to \"hrozné, mrazivé, nehezké\" domyslela a rázem kniha získala mnohem větší rozsah.
Prožíváme několik měsíců z pohledu malého chlapce Alexe. Je až neuvěřitelné, co je dítě schopno vymyslet a udělat pro záchranu svého života a co je ochotno udělat pro svou zbylou rodinu.
Knihu rozhodně doporučuji jak dětem tak i starším. Každý si v ní najde to své. A napadá mě otazka:\"Byly by toho dnešní děti schopny?\"
75%

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Moje první kniha paní autorky. Moje očekávání nebyla nijak vysoká. Po knize jsem původně sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě a byla jsem hodně mile překvapena.
V tomto díle se setkáváme s psychickou nemocí - deprese a zároveň se sebepoškozováním. O těchto tématech by se rozhodně nemělo mlčet.
Jen co mi vadilo, bylo, že děj - průběh nemoci- plynul na mě až moc rychle.. jeden den je to hodně špatný a najednou se probudím a jsem úplně vyléčená. To mi ten požitek z knihy mírně kazilo. Každopádně na další díly se těším. 75%

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Druhý díl. Nechci srovnávat s prvním. Jsou to dvě samostatné knihy, pouze některé postavy se prolínají.
Tohle byla pohádka/červená knihovna. Dostáváme se do období po 2. světové válce.
Hlavní hrdinové mají více štěstí než rozumu. Asi by se tohle nikdy nestalo, ale proč si občas nezasnít. Kniha se četla moc hezky, stránky ubíhaly a děj příjemně plynul.
Kdyby měl být díl třetí, zase si ho přečtu. :) 65%

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Temnota.
Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Na každé další stránce jsem čekala, kdy se Lucas objeví. Mezitím jsme se propadali stále do větší temnoty.Ale přece jen je možnost, že příjdeme až k úsvitu.
Musím si dát den dva oddych a vrhnu se na druhý díl. To mě zajímá jak tohle dopadne.
Každopádně doporučuji. 90%

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Není úniku za mě bylo lepší.
V tomto příběhu jsem se čas od času ztratila. Vadily mi i občasné chyby. Ale přečteno a nelituji. Když bude další kniha od pana autora, určitě si ji přečtu.

26.05.2019 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Osvětimský příběh, který nás zavede do romského tábora. Já se už v jiných románech setkala se zmínkou tohoto tábora, ale tentokrát jsme přímo uprostřed.
Hlavní hrdinka je matkou 5-ti romských dětí a je ochotná pro ně udělat cokoliv. Kam až spolu dojdou??
Strhující příběh o odhodlanosti, víře a neskutečné lásce. Ostatně jako všechny příběhy z tohoto období.

20.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihy Aleny Mornštajnové mám ráda. Líbí se mi jak klidně plynou. V tomto románu jsem zase více nahlédla do doby komunismu a zase se mi spojilo pár historických okamžiků.
Svatopluk a Bohdanka. Dva lidé jedné krve a taková propast mezi nimi. Hodně se mě tohle dotýkalo a byly situace kdy i slza ukápla.
Možná mi maličko vadilo u konce, kdy už příběh nabíral obrátky, mírná rozvleklost. Tam už bych naopak přivítala spád. Ale i tak kniha splnila očekávání a získává čestné místo u mě v knihovně.

02.05.2019 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Jednodenní počteníčko. Krásně zpracované rodinné téma. Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala a mohla nahlédnout do běžné rodiny, která má autisticky nemocného syna.
Kdo tohle nezažil, ten asi nemůže jakkoliv posuzovat jaký život rodina může mít. Jak je to pro všechny náročné.
Po přečtení si říkám, že mám obří dar. Zdravé dítě. Sice trošku neposlušné, ale ZDRAVÉ.
Klobouk dolů před každým, kdo tohle zvládá a zažívá. Máte mou hlubokou úctu.

30.04.2019 5 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Ach jo. Příběh je čtivý. Jako kniha a příběh by o bylo super na 4* určitě, ale když si vezmu že to bylo psáno podle skutečného příběhu tak je mi ouzko.
Jsem matka a asi si to mnohem více zabírám, ale i kdybych se zamilovala do pána boha, nikdy bych své dítě neopustila. Snižuji na 3*. Nelíbilo se mi chování hlavní hrdinky.
Snad je šťastná. Já bych bez dítěte už nikdy nebyla....

30.04.2019 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

2.světová válka. Jak by se dalo říct už vcelku ohrané téma. Chyba lávky, přátelé. Příběhů může být tisíce a stále jde napsat něco, co je jiné a krásné.
V tomto případě je to příběh Magdy. Koukáme se na válku z úplně jiné strany a tento pohled se mi hodně líbil. Opět jsem se hledáním a ověřováním informací dostala do úplně jiných končin.
Koncentrační tábory mají své, ale jsem ráda, když se můžeme chvíli zabývat i jinou válečnou tematikou.
Hodnotím 5* a přidala bych za originální nápad a pojetí.

30.04.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Několikrát jsem knihu odložila že si ji přečtu jindy. Nikdy jsem nepřečetla ani řádek. A pak přišel víkend, kdy jsem si řekla:" No tak jo, přečtu ji."
A prosím? Tohle byla za mě opravdu s citem psaná kniha. Konečně jsem se dostala do fáze, kdy můžu říct, že znám dva případy, krom Oskara Schindlera, kdy u mě vítězí německý nacista. Elsi byla silná žena, Matilda byla dítě, které si "vyžralo" všechny zla války. A Willem? Hrdina.
Nechci spoilerovat, ale to co dělal, tomu věřil. A to co dělat musel, to ho ničilo. Jeho životní úloha byla nejtěžší.
Knížku hodnotím 5*.

29.04.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tahle kniha se mi četla hodně těžko. Mám za sebou podobný "teror" a o to více jsem se byla schopná do hlavní hrdinky vcítit. Ano není to jen tak udělat nějaké rozhodnutí.

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Krásný příběh. Koukáme na válku zase z jiného úhlu než jsme zvyklí. Otevřený konec nás krásně vlákal do druhého dílu, kdy bychom se měli dovědět jak to s některými hrdiny dopadlo. Dám si pauzičku a vrhnu se na něj.
U paní spisovatelky je znát, že je vzdělaná a hodně si o této době načetla, když pracovala v Polsku. V návaznosti jsem četla knihu Chlapec na dřevěné bedně, která je zasazena na stejném místě v Krakově a je fajn vědět, že se ty zásadní informace shodují. Jedno je podle skutečných událostí a jedno je smyšlený příběh. Klobouk dolů před paní autorkou.

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Silný příběh. Vždy hledám slovo které vystihne knížku. Tady těch slov bude více. Neskutečná odvaha malého chlapce a soudržnost rodiny je nekonečná. Tohle je jedna z těch nej knížek z 2. světové války. Bezkonkurenčně.

23.04.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Erotický román, kde se konečně aspoň část vymyká tomu stereotypu. Zlý muž-naivní dívka.
Za mě to bylo čtivé, napínavé a sladké.