Diplomatova žena

Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94625/diplomatova-zena-zjK-94625.jpg 4.196

Marta Nedermanová 2.

Vydáno, Víkend

The Diplomat´s wife, 2009

Kniha Diplomatova žena

Darleen

Předchozí díl jsem přečetla, ale Diplomatovu žen jsem bohužel asi po třetině odložila. Tohle už na mě prostě byla až moc velká červená knihovna, a jestli mi u Velitelova děvče vadila neuvěřitelnost zápletky a nelogické chování postav, tak tady to bylo ještě mnohem horší.

mira399

Četlo se to dobře. Příběh opravdu hodně o náhodách, ale kdo z nás ví, co život přinese. Kolikrát si v běhu života člověk říká, že tohle by nevymyslel.

haski

Po prvním díle jsem trochu zklamaná. Začátek dobrý, ale ke konci náhoda střídala náhodu a všechno se mi zdálo trochu moc neuvěřitelné. Napínavý děj poválečného období v Anglii a v Evropě je popsán dramaticky, ale trochu moc románově. Přesto si ráda přečtu další knihu od autorky, ze zvědavosti.

broskev28

Komentáře autorů orinka3 nebo Lena63 mluví za mě. První díl jsem nečetla, ale soudím, že jsem o moc nepřišla. Příliš mnoho náhod, nepravděpodobný mi připadal i způsob, jakým se Marta stala diplomatovou ženou.
Tak jen doufám, že další kniha této autorky, kterou jsem si půjčila z knihovny, Světla zimní noci, bude podstatně lepší.

Ála41
16.12.2018

Také se mi líbila tato kniha, ale Velitelovo děvče se mi líbilo trochu více... Místy takové naivní a moc náhod dohromady... Ale příjemné čtení... Samozřejmě v rámci tematiky..

klara1550
17.07.2018

První polovina super - dobře se četla, dýchla na mě atmosférou a nemohla jsem přestat číst. Byla plná pocitů z poválečného světa.
Druhá polovina a hlavně rozuzlení se mi zdálo dost přitažené za vlasy a dost mi to zkazilo dojem z knihy. Bylo to jak nepovedená bondovka. Taky jsem vnímala, že se opakuje hromada témat z prvního dílu.

alexis818
14.07.2018

Krásná kniha,stejně jako první díl.Moc se mi líbí styl psaní,je čtivý,záživný a přehledný.Příběh je moc zajímavý a napínavý.Mohu jen doporučit.

bábuška
23.06.2018

V této knize začínáme na železničním mostě, kde takové bezvýrazné a nerozhodné děvče pomůže k útěku své přítelkyni Emmě. Na mostě zůstane mrtvý šéf Gestapa a těžce zraněná Marta. Po mnoha krutých výsleších ji skoro mrtvou najde americký voják a následuje dlouhé léčení a Martina náhle vzplanuvší láska ke svému osvoboditeli. Jenže Evropa je po válce chaotická, jeden druhému mizí z očí a to se opakuje několikrát. Osud Martu zavede do Anglie, kde začíná novou etapu života s novým mužem a jako sekretářka na ministerstvu zahraničí. Nečekaně je vtažena do dobrodružné akce přes Prahu,rozdělený Berlín, píše se rok 1947. Plná obav, ale odvaha splnit svůj úkol, zažívá mnoho nebezpečných situací, ale setkávává se svou láskou jako svým andělem strážným a plní svůj prvotní sen začít společný nový život za mořem.

Pam Jenoff
americká