Diplomatova žena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94625/big_diplomatova-zena-zjK-94625.jpg 4141
Série:

Marta Nedermanová 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Víkend
Originální název:

The Diplomat's wife, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Diplomatova žena

Morana107
19.02.2022

(+ SPOILER) Po dočtení předchozího dílu Velitelovo děvče jsem pociťovala podivnou pachuť a rozmrzelost jako při kocovině a druhý díl byl vyprošťovák, kyselá okurka a česnečka v jednom - zkrátka zpravil chuť. Marta byla sympatická dívka, která se nepovažovala za velkou krásku, ale v nejtežší chvíli poznala člověka, s kterým chtěla jít cestu životem. S Paulem smíte prožít románek v Salzburku a následně při dalším setkání v malebné Paříži, městě všech milenců. Budete smět pro Paula truchlit společně s Martou a hledat si nový smysl života. Cesta nás zavede až do naší známé Prahy a Marta nachází staré známé a postupně odhaluje síť politických intrik a zjišťuje, že ne každý její blízký je skutečně přítelem. A při znovuobjevení staré lásky bude muset Marta volit mezi povinností a citem. Dozví se Paul, že před lety zanechal v Paříži společně s Martou ještě někoho třetího nebo se pro něj písek času dosype při záchraně Marty příliš brzy? Je možné se dočkat společného osudu, když i smrt je proti vám? Tak co, také už máte chuť pustit se do víru dobrodružství společně s Martou?
No tak, Paul vám podává ruku, vy ji nepřijmete?;)

Szilvia1
29.09.2021

Knížka byla napínavější jak první část,byla o životě po válce,jak se lidi začali zotavovat ale začínala zase strašnější doba,ale se muselo žít dál,jak to bylo i u hrdinky Marty.Určitě si přečtu i jiné knížky od téhle autorky,jakmile vyjdou,protože píše pěkně.


vlkove
25.07.2021

Moje druhá a zároveň i poslední kniha této autorky. Slabé, neuvěřitelné, plné náhod a strašně předvídatelné. Nejvíce mi vadí styl psaní autorky, který je velice zjednodušený a válku odsouvá na druhou kolej a využívá ji spíše jako kulisu.
Veřím, že každá kniha má svého čtenáře ale já se této autorce příště obloukem vyhnu.

ivousekk
06.05.2021

Dobre to bylo, napinave. Sice v nekterych vecech a nahodach az pohadkove, ale co, je to fikce, tak se to tak musi brat. Libilo se mi to.

zimolka
22.04.2021

První díl jsem si že začátku myslela, že je lepší ale pak nešlo od příběhu odtrhnout.

Katynka01
03.02.2021

Musím říct že kniha mě překvapila. Byla opět krásně napsaná.. A konec naprosto šokující ale doporučuji přečíst

Klára90
19.01.2021

(+ SPOILER) Začátek knihy byl sladký jak růžový marshmallone, po odjezdu Marty do Anglie to bylo trochu lepší, ale odjezdem z Anglie nastoupila řada naprostých náhod a marshmallone ještě o něco více zrůžověl.
Nemůžu si pomoct, ale pro mě tento příběh byl fakt blbost. Od začátku do konce.
První díl byl též už dost na hraně, ale ještě se to dalo, proto jsem byla zvědavá i na díl druhý a trochu lituji, že jsem vůbec věnovala čas dočtení. !!!SPOILER !!! Příběh byl v některých věcech předvídatelný (Simon), naopak u nesmrtelnosti Paula jsem se ke konci už snad jen pousmála...co je moc, to je prostě moc. Nicméně musím přiznat, že chvilkami byl děj i napínavý a zajímalo mě, jak to dopadne dál (i když v tomto případě mě asi víc zajímalo, jak daleko ještě dojde autorčina fantazie, než děj samotný), proto dávám 1*. Dát knížce “odpad” bych si nedovolila, přeci jen jejímu napsání někdo věnoval dost času a knihy jsou prostě otázkou vkusu. Tahle mi bohužel vůbec nesedla.

Xaveza
21.12.2020

Vážím si každého kdo dokáže napsat knihu. A určitě si každá kniha najde někoho, kdo jí bude mít rád a bude ji vychvalovat...takže se omlouvám předem za hodnocení. Ale tohle byla vážně jízda. Po přečtení prvního dílu se mi do druhého dílu už nechtělo...ale přišlo mi to škoda, knihu zaříznout aniž bych jí dala šanci. Opět oceňuji nápad...tohle mohlo být vážně dobré, jelikož se ke mě ještě nedostala kniha o osudu lidí po válce. Statečně jsem bojovala a odmítala to vzdát...po 200sté stránce...jsem hrubě zaklela, s tím, že si už dělá p...l. (Nechci prozrazovat, kdo četl pochopí). Knihu jsem hodinku nechala odležet...buď končím nebo se bičnu...bičla jsem se. Náhoda sem, náhoda tam. Prostě absolutně neuvěřitelné. A jestli bude třetí díl...tak tipuju, že se v Americe náhodou potká s Emmou, která bude spokojeně žít s německým velitelem...kterého Marta vlastně vůbec nezabila...protože měl velitel náhodou v kapse tabatěrku, která zastavila kulku...a kulka náhodou mířila přesně do místa, kde měl tu tabatěrku....

1