Diplomatova žena

Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94625/diplomatova-zena-zjK-94625.jpg 4.180

Marta Nedermanová (2.)

The Diplomat´s wife (2009)

Vydáno:, Víkend

klara1550

První polovina super - dobře se četla, dýchla na mě atmosférou a nemohla jsem přestat číst. Byla plná pocitů z poválečného světa.
Druhá polovina a hlavně rozuzlení se mi zdálo dost přitažené za vlasy a dost mi to zkazilo dojem z knihy. Bylo to jak nepovedená bondovka. Taky jsem vnímala, že se opakuje hromada témat z prvního dílu.

alexis818

Krásná kniha,stejně jako první díl.Moc se mi líbí styl psaní,je čtivý,záživný a přehledný.Příběh je moc zajímavý a napínavý.Mohu jen doporučit.

bábuška

V této knize začínáme na železničním mostě, kde takové bezvýrazné a nerozhodné děvče pomůže k útěku své přítelkyni Emmě. Na mostě zůstane mrtvý šéf Gestapa a těžce zraněná Marta. Po mnoha krutých výsleších ji skoro mrtvou najde americký voják a následuje dlouhé léčení a Martina náhle vzplanuvší láska ke svému osvoboditeli. Jenže Evropa je po válce chaotická, jeden druhému mizí z očí a to se opakuje několikrát. Osud Martu zavede do Anglie, kde začíná novou etapu života s novým mužem a jako sekretářka na ministerstvu zahraničí. Nečekaně je vtažena do dobrodružné akce přes Prahu,rozdělený Berlín, píše se rok 1947. Plná obav, ale odvaha splnit svůj úkol, zažívá mnoho nebezpečných situací, ale setkávává se svou láskou jako svým andělem strážným a plní svůj prvotní sen začít společný nový život za mořem.

Ainslee

Tahle knížka mi padla do oka v knihovně náhodou, ani jsem nevěděla že je i první díl, který mě mimochodem bavil víc. Ze začátku to bylo zajímavé, postupem času mi to přišlo takové málo pravděpodobné, ale dobře se to četlo.

prochajda

Po přečtení prvního dílu "Velitelovo děvče" jsem si chtěla přečíst i pokračování....a nezklamalo :)
Čtivá kniha, nechybělo napětí i romantika, hlavně pak překvapivý konec.

Babo

Stejně jako Velitelovo děvče , tak i pokračování se četlo dobře . Byla to taková "limonáda" , jak by řekla moje mamka, šmrncnutá špionážně dobrodružným románem.

Kerberos
28.07.2017

Ještě slabší než první díl,velmi nepravděpodobné.

adriane9
31.12.2016

Po přečtení Velitelova děvčete jsem s Martou měla problém si ji oblíbit, protože tam byla uvedena spíše jako protivné dítě se silnou krátkozrakostí. Polovina knihy pro mě byla nudná, neustálé opakování jak se Marta "třese" z dotyků muže mi celkový dojem ještě více rušilo a osobně jsem tak více tíhla k Emě. Druhá část knihy to ale vyvážila díky nečekanému rozuzlení. Pokud jste četli první díl doporučuji i tento, je tam zmínka i o osudu postav z předešlé knihy.

Edona
10.12.2016

Nejprve jsem se bála, že druhý díl nebude tak dobrý jako ten první, ale byla jsem mile překvapena. Příběh Marty se mi líbil možná i více než příběh Emmy. Byla to napínavá četba, příběh byl určitě promyšlenější, než první díl. Líbila se mi i místa, kde se příběh odehrával, například Praha. Na závěr musím říct, že jsem z obou dílů této série velmi nadšená a doufám, že u nás vydají od Pam Jenoff ještě další knihy.

Princezna22
28.09.2016

Diplomatova žena byla ze začátku výborná, táhlo se to stejným duchem jako velitelovo děvče..ale zase tu pro mě přišel nějaký zlom a dej se vlekl a nebavil mě moc...

kenedu
14.08.2016

Trochu naivní a nepravděpodobné, ale celkem poutavé a čtivé.

waw-waw
10.07.2016

Diplomatovu ženu jsem přečetla velmi rychle, ale Velitelovo děvče mě bavilo více. Ale líbila se mi taky :)

Lena63
28.04.2016

Stejně nereálné jako Velitelovo děvče. Dívka z polské vsi se na první dobrou vyzná v londýnském metru. Opět červená knihovna. Knihy ke kterým už se nikdy nemusím vracet.

JulietRocks
07.03.2016

Hodnotím o stupeň lépe, než Velitelovo děvče. Sedla mi více doba i postavy, o kterých autorka píše, a ve kterých tolik nevadí nereálné situace. Navíc se dořešil (nebo spíše více osvětlil) i osud hlavní hrdinky Emmy z první knihy, což jsem taky vřela uvítala. Postava Marty mi ovšem přišla o dost jiná, než v knize první, a na můj názor se až příliš připodobnila Emmě.

jluky
24.01.2016

Pre mńa bola Diplomatova žena lepšia ako Velitelovo děvče, naviac som rada, že som sa dozvedela aj o tom, čo sa stalo s postavami z prvej časti.....

Barbra06
03.12.2015

Po dočtení Velitelovo děvčete jsem se na další knížku moc těšila. A musím uznat, že Diplomatova žena byla naprosto neskutečná a první knížku u mě totálně zastínila. Příběh Marty byl krásný, ač jsem jí v první knize neměla v oblibě. Možná za to může i fakt, že tady se mi odhalil otevřený konec Emmy. A stoprocentně i strhující závěr. I když podle mě, ani jedna knížka se nedá číst bez té druhé. Dobře se doplňují. Autorka si u mě ale oběma knihami zasloužila velké uznání, protože umí psát skvěle a má úžasný cit pro vymýšlení zajímavých příběhů.

VladkaBU
25.08.2015

... moc hezké. Posledních 50 stránek jsem doslova dohltala, už téměř ospalá. Prostě jsem musela vědět, jak tohle dopadne. Neměla jsem ani v plánu tuhle ani předchozí díl číst, ale jsem za ně moc ráda. Zase něco, co se mi fakt líbilo.

Ewik
01.06.2015

Velmi čtivá kniha, i když musím přiznat, že kniha Velitelovo děvče se mi líbila mnohem víc. Přesto příběhu nechyběl spád, napětí a samozřejmě dobrý konec.

ivakola
24.01.2015

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem i první díl Velitelovo děvče. Diplomatova žena je však pro mě daleko lepší. Má spád, je romantická a moc dobře se četla.

1v8na
01.12.2014

Příběh byl velmi napínavý. Paula mi bylo neskutečně líto, protrpěl si toho strašně moc. Simon i Dava byly solidní hajzlíci a zrádci. Jen by mne ohromně zajímalo, jak dopadla Emma, Marek a Jana a děti Lukáš a Jakub.

v.e.v.er.ka
17.10.2014

Super knížka, líbilo se mi že se odehravala castecne v Praze a taky nečekaně čekaný konec :-) ale za mě Velitelovo děvče bylo lepší :-)

Xterka
24.08.2014

Pěkný, čtivý příběh. Určitě se mi líbila více než Velitelovo děvče.

alnahu
15.06.2014

Velitelovo děvče jsem nečetla-nemohu posoudit, která kniha je lepší. Tato se mě líbila nechybí v ní romantika i napětí. Pěkné čtení.

orinka3
19.03.2014

Druhý díl už jsem jen prolistovala. Je to bohužel opět pouhé čtení pro paní a dívky, historie je tam jen malounko. Takže doporučuju pouze těm, kdo jinou knihu na čtení nemají.

Šárka_D
12.10.2013

Příjemný románek, ale nic na víceré počtení.

rtesarova88
23.08.2013

Nebyla to špatná kniha, ale než nějaká historie, tak je to průměrný milostný román. Rozhodně se k ní už nevrátím..

Marika Vanova
19.07.2013

Ani jsem nevěděla, že to navazuje na Velitelovo děvče. Ale bylo to příjemné čtení, ta část o špionáži dobrá. Třetí knihu bych už možná nedala.

pavlinda
17.07.2013

Čtivá-navazuje na Velitelovo děvče od Pam Jenoff.

kam-pak
02.05.2013

Na základě anotace i kladných hodnocení musím bohužel říct, že jsem čekala něco jiného. Zařadila bych knihu spíš do "románů pro ženy": "...Najednou zvedl hlavu a podíval se mým směrem. Naše oči se na zlomek vteřiny setkaly. Teplo v břiše zesílilo, dál jsem na sobě cítila jeho pohled. Tváře mi zčervenaly. ......" Takže pravděpodobně by nebylo fér knihu hodnotit? V každém případě ale podotýkám, že děj rychle odsýpal,předvídatelné.

bookcase
20.03.2013

Přečteno jedním dechem - trnula jsem hrůzou i napětím, jak se bude děj vyvíjet. Velitelovo děvče je výborné a toto je ještě lepší!!!

Pam Jenoff

Pam Jenoff