Velitelovo děvče

Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56775/big_velitelovo-devce-gO3-56775.jpg 4267

Marta Nedermanová 1.

Vydáno: , Víkend

The Kommandant's Girl, 2007

Kniha Velitelovo děvče

Szilvia1

Knížka byla pěkná,tá doba byla moc zlá(hlavně pro ženy,protože museli udělat také věci,které v té době bylo dost nemyslitelné),ale byly i dost odvážné,aby se postavili těm vojákum.Autorka píše pěkně,přečtu i druhou část knížky a když od ní vyjde i jiná,tak určitě si přečtu i jiné.

tinka1974

Zajímavý příběh z druhé světové. Mám je ráda. Sice to bylo spíš love story, někdy až neuvěřitelné, než fakta, ale i tak. Každý jsme hrdinou svého života a každý pro přežití a záchranu svých blízkých jsme ochotni zajít až tam, kam jsme si nikdy nemysleli. A tak je to i v dnešní době. Je snadné druhé odsuzovat, ale jak bychom se zachovali my, kdybychom v té situaci byli?

KlarisK

Klenot mé červené knihovny. Více na IG: klara.booklover

helena842

Pěkný román pro ženy, moc hezky se mi to četlo. Jak už to bývá u tohoto žánru, tak některé příchody byly méně uvěřitelné. Ale nevadilo mi to, byla to pro mě odpočinková četba. Jen mě trochu zklamal konec, přišel mi takový krátký a od některých postav bych takové jednání nečekala. Celkově se mi ale kniha moc líbila, asi zkusím nějakou další od této autorky.

VenPokorna

Z knihy jsem příjemně překvapená. Pokud nemůžete knihu sehnat v češtině, krásně se čte i v angličtině. Vysoké ceny, za které se někdo snaží i opotřebovanou knihu prodat jen proto, že už není k sehnání jsou mimo.

ivousekk

Zajimava valecna romance, kdy rozum a cit jdou zcela proti sobe.
Vim, ze kniha je fikce, jen by me zajimalo, jak moc odrazelo realitu to, ze Emma byla naprosto nevzdelana co se tyce sexu a otehotneni. Nebo jeji pristup k jine vire - viz navsteva kostela. Nejspis dost. O to je to ve srovnani s dnesni dobou, pristupem a informacemi naprosto nepredstavitelne a az absurdni. Kazdopadne kniha se mi libila a jsem zvedava na pokracovani.

nikola3345

Kniha byla poutavá, ale místy trochu "přiřazena za vlasy". Nevěřím, že by židovská dívka šla jen tak okolo gettha atd. Každopádně napínavé lovestory, kdy rozum a čest nejdou vždy ruku v ruce, nýbrž chtíč přežít. Není to špatné čtení. Vůbec ne.

zimolka

Kniha mě bavila od začátku do konce, určitě si zase ráda někdy přečtu.