Velitelovo děvče

Velitelovo děvče https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56775/bmid_velitelovo-devce-gO3-56775.jpg 4 327 103

Marta Nedermanová série

Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Kommandant's Girl , 2007

Kerberos
22.07.2017 3 z 5

Kniha mě překvapila,zklamala.Čekala jsem historický román o vztazích židů s němci v Polsku,dostalo se mi slabé červené knihovny.

Anett2000
02.06.2017 4 z 5

Dojemný příběh, který vypráví o životě za druhé světové války. Celkově byla kniha velmi dobře napsaná a určitě se k ní jednou vrátím....

niknikita
01.06.2017 5 z 5

Četla jsem Velitelovo děvče už před časem, ale je to jedna z knih, které si přečtu ráda znovu.

prochajda
25.03.2017 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, nečekala jsem tak dobře, napínavě i dojemně napsaný příběh o vztahu židovské dívky a německého velitele. Žádná červená knihovna, vřele doporučuji.

Pedruska01
09.01.2017 5 z 5

Četlo se to rychle a poměrně dobře. Nikdy jsem netíhla k příběhům z války, měla jsem za to, že tam prostě bude moc té politické scény a já se v tom budu ztrácet, ale tohle je již několikátá kniha, co mám za sebou z tohoto období a ani jedna mě nezklamala. Několik komentářů níže si lehce stěžuje, že autorka vyzvedla osobní život Emmy/Anny nad fakta pravdy, krutosti, nenávisti a hyenismu války - nacisti proti Židům. Mě to nevadilo. Je to romantický příběh mladé dívky, která je mezi dvěma muži na pozadí války. Kdyby to bylo naopak, nemuselo by to čtenáře, pro které to bylo napsáno bavit.
Každopádně, já jsem byla spokojená, proto také plný počet hvězd a jasné doporučení. Hlavní hrdinka mi nevadila, i když občas se nezachovala správně či její rozhodnutí bylo "šílené". Přesto nebylo jí co závidět, ono ze dne na den být někým jiným s minulostí, o které si můžete nechat leda tak zdát anebo je mnohem lepší než ta vaše, případně se i pohybovat a zaplést na "nepřátelském" území není nic jednoduchého. Navíc, když jste odloučeni od vlastní rodiny a i manžela, který se snaží o nemožné. I když byl Velitel nacista a byl představitel zla, toho chlapa jsem si opravdu oblíbila, i když mě zpočátku zarazil jeho věk. Bylo mi ho hrozně líto. Uvnitř musel být hrozně laskavým a hodným člověkem, který určitými událostmi byl roztrhán ve skrytu duše, jelikož pro Annu, do které se zamiloval chtěl snést modré z nebe. Tedy až do doby, co zjistil, kým doopravdy je. V tu chvíli mu přes oči sjely rolety a opět najel na mód toho zlého nacisty. Jeho konec byl překvapivý. A nejen jeho, ale celé knihy.
Autorka mě mile překvapila a nejen, že tuto knihu ráda doporučím, ale dokonce se těším i na její druhou knihu ze "série". :)

helenkan
29.12.2016 3 z 5

Láska si prostě nevybírá,ať je doba jakákoli. Knížka stojí za přečtení.

adriane9
28.12.2016 4 z 5

Neříkám, že kniha bude mít místo v mojí knihovně, ale bylo to slušné čtení, neotřelý příběh zasazen do velmi smutné doby. Ovšem spisovatelka ji nijak nezesměšňuje, pouze se vyhýbá těm nejhorším faktům, aby dodala na síle románu, to je přece omluvitelné. Do řad červené knihovny bych ji rozhodně nedávala, dle mého měla vysší cíl. Třeba já o příběhu Georga přemýšlím víc než je u těchto lehčích knih obvyklé.

Edona
04.12.2016 5 z 5

Velitelovo děvče je nenáročné poutavé čtení. Je to historické romance,
tudíž je kniha historií pouze inspirována, nehledejme zde přesné historické události. Je to román o hrůze války a zároveň o lásce, pro kterou jsme schopni obětovat téměř cokoliv. Knížka si určitě zaslouží místo v mojí knihovně, a také jsem ji určitě nečetla naposledy. Doporučuji! Byla bych ráda, kdyby u nás vyšla i novela, která dějově předchází této knize, pojednává o Georgovi a Margot, a to bych si moc ráda přečetla.

*Pájuše*
28.11.2016 4 z 5

Za začátku jsem byla unešená příběhem, ale postupně to opadalo. Příběh je čtivý, poutavý, ale spíš než hrůzy války se tady řeší milostná linka. Byl to slabý odvar války na pozadí, co mě zklamal. Přišlo mi, že hlavní hrdinka je strašně naivní a životem proplouvá velmi lehce na to, v jaké době se děj odehrává. Ano, jsou zde světlé momenty, které ukazují hrůzu války a té doby, ale pokaždé, když už jsem si myslela, že hlavní hrdinka před tím nebude zavírat oči, stala se nějaká hrůza, kdy si opět uvědomila, že žije ve světě války a pak, jako by na to zase na malou chvíli zapomněla. Ačkoliv žila pořád v napětí, co se s ní stane, když pracuje pro nacistu, nepřišlo mi to jako taková hrůza, jako to, co se odehrávalo na pozadí a k čemu se autorka moc nevyjadřovala. Nemůžu říct, že bych byla z knihy zklamaná, ale za neskutečnou zabedněnost hlavní hrdinky (ač je na jednu stranu velmi bystrá), strhávám jednu hvězdu.

LucieAlexandra
19.11.2016 5 z 5

I přes fakt, že se jedná o smyšlený příběh a jsem zvyklá číst na tohle téma drsnější knihy, nechtěla jsem tuhle odložit. Poutavá, čtivá a místy napínavá kniha. Pro čtenáře memoárů z 2.sv. války se může zdát až moc odlehčená a do "červena"

Gi-Gi
16.11.2016 5 z 5

tak tahle byla fakt dobrá, dcera mi jí vytáhla namátkou z hromady v knihovně, dokud jsem nezačala a příběh mě nepohltil, tak jsem se jí vzpírala. hluboký příběh, těžké období ....

NemcovaKN
14.10.2016 4 z 5

Tento příběh mě velmi zaujal. Autorka přišla se zajímavou zápletkou, kterou dokázala výborně zpracovat. Děj byl zajímavý a někdy jsem měla i pocit, že prostě musím číst dál a dál jen abych věděla, co se bude dít.

Princezna22
28.09.2016 5 z 5

Krásná knížka,čtivé, smutné a zároveň romantické
..nedokážu popsat pocity s knihy, jak mě kniha dostala...

waw-waw
10.07.2016 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak ano a překvapil mě závěr...ještě dva dny jsem měla takový zvláštní pocit. Rozhodně má místo v mé knihovně.

lidunka1
14.06.2016 4 z 5

Není to žádná velká literatura, ale mně tato knížka přišla k chuti. Hodně věcí jsem si na ní uvědomila, např. jaké to je pro ŽIdovku chodit do katolického kostela. Dávám 4 hvězdička za čtivost.

Lena63
28.04.2016

Červená knihovna smíchaná s nereálnou historií. Dost hrůza.

JulietRocks
20.02.2016 2 z 5

Myslím, že malé knihy by se o velkých tématech psát prostě neměly... Když jsem asi tak po prvních sto stránkách překonala svou nechuť k tomu, jak "jednoduše" autorka popisuje druhou světovou válku a zabrala se pouze do milostného příběhu, přiznávám se, že mi to přestalo vadit. Kniha se totiž čte opravdu velmi dobře a rychle. Konec byl ale pro mě určitá rána pod pás, jako by autorka teprve v závěru příběhu otevřela oči a uvědomila si, o jaké době to vlastně píše. (Milostnému příběhu bych udělila pět hvězdiček, "válečnému" dvě, ale smícháním dohromady... Zůstávám u dvou.)

jluky
13.01.2016 4 z 5

Knihu som prečítala jedným dychom, nemôžem teda povedať , že by ma nebavila, ale počas čítania som sa nemohla zbaviť pocitu, že toto by sa sotva v reále mohlo stať...Napriek tomu som zvedavá na ďalšie knihy od autorky.

radkamiz
10.11.2015

dočteno..........připomíná mi to 50 odstínů šedi, jen v jiné době, na hrůzném podkladu ...... pěkné, čtivé, napínavé, ikdyž místy nereálné.....

Barbra06
04.11.2015 5 z 5

Váhala jsem s ohodnocením. Ale nakonec pět hvězdiček za příběh, který se opravdu dotkne u srdce. Už jen proto, že většina věcí z děje, se bohužel až moc podobá skutečnostem té doby. Téma války nevyhledávám, ale ta je tam v pozadí a dodává tomu všemu "jen" děsivější světlo. Moc hezky napsané a stálo to za to!