Velitelovo děvče

Velitelovo děvče https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56775/bmid_velitelovo-devce-gO3-56775.jpg 4 327 103

Marta Nedermanová série

Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Kommandant's Girl , 2007

Zlá-Ňufie
06.11.2019 3 z 5

Kniha byla čtivá, bavila mě, romantika zasazená do téhle doby pro mě bylo zase něco nového.. Ke konci už mě hlavní postava trochu více rozčilovala a bylo to trochu přitažené za vlasy.. Vlastně celý ten konec mě uplně nenadchnul a nveím, jestli se pustím do druhého dílu.

denisa7430
04.10.2019 3 z 5

Ne špatný, ale ani ne fascinující příběh z období 2. světové války. První polovina knihy se četla sama, do té druhé, více naivní a sladké, jsem se musela malinko nutit....

Lofda
12.08.2019 3 z 5

Na tuto knížku jsem se i díky recenzím hodně těšila, ale nakonec jsem docela zklamaná. Hezký příběh, zajímavě napsáno, ale nakonec se začalo vršit na sebe příliš náhod. Připadalo mi to trochu naivní a neuvěřitelné. Škoda.

whiolet
13.06.2019 3 z 5

První polovina knížky mě neskutečně bavila, bohužel druha polovina knihy spadla na úroveň "málo uveritelna červená knihovna" a já občas kroutila hlavou jak naivně, chaoticky a hloupe se postavy chovají.
Je to strašná škoda a z knihy budu mít ještě dlouho zvláštní pocit.

NADEI
01.06.2019 3 z 5

Nebylo to špatný i když trošku na tu hroznou dobu naivní a těžko uvěřitelné.

snowpinkee
23.04.2019 5 z 5

Krásný příběh. Koukáme na válku zase z jiného úhlu než jsme zvyklí. Otevřený konec nás krásně vlákal do druhého dílu, kdy bychom se měli dovědět jak to s některými hrdiny dopadlo. Dám si pauzičku a vrhnu se na něj.
U paní spisovatelky je znát, že je vzdělaná a hodně si o této době načetla, když pracovala v Polsku. V návaznosti jsem četla knihu Chlapec na dřevěné bedně, která je zasazena na stejném místě v Krakově a je fajn vědět, že se ty zásadní informace shodují. Jedno je podle skutečných událostí a jedno je smyšlený příběh. Klobouk dolů před paní autorkou.

Leniiis
20.04.2019 5 z 5

Pěkný příběh, i když smutný. Ocenila bych pokračování.

LivN
22.03.2019 5 z 5

Jsem ráda, že se mi tahle knížka dostala do ruky. O 2. Světové přímo v Polsku jsem ještě nečetla. Děj byl napínavý a nepředvídatelný já osobně jsem si myslela, že to dopadne úplně jinak. Vim, že velitel byl nacista, ale někde uvnitř to byl dobrý člověk a asi ve spouště věci neměl na výběr a kdyby mohl udělal by toho hodně jinak. V jednu chvíli jsem si myslela, že zůstanou s Annou spolu. Přemýšlím o druhém díle snad bude stejně dobrý jako tento...

haski
11.02.2019 4 z 5

Četlo se mi to docela dobře, ale čekala jsem asi trochu víc. Válečné romány mám docela ráda, ale tento mi přišel docela naivní. Všechno vyšlo na první pokus, nebylo to sice zadarmo, ale hlavní hrdinka byla trochu jako supermanka v sukni. Přesto si chci přečíst další díl, protože jsem zvědavá, jak to pokračuje :))

Ála41
16.12.2018 5 z 5

Moc hezká kniha, zvláštní konec.... Sáhla jsem hned na další 2 od této autorky.

Kopretina
11.12.2018 1 z 5

(SPOILER) Nějak si nemůžu pomoct, ale jako by to byla YA kniha, ne, spíš, že ji YA napsala. (Upraveno)

anamor.avonoz
06.10.2018

Nedočteno...Mám ráda (dá-li se to tak říct) knihy o druhé světové válce, holocaustu atd.
Tohle byla červená knihovna a ještě hodně špatná...
Přesto jsem přečetla 90% knížky, ale upřímně - závěr mě vůbec nezajímal a knihu jsem vrátila do knihovny.

astroweb
29.08.2018 3 z 5

Čtivé, ovšem nechápal jsem, proč z Němci okupovaného Polska chtěli utíkat do tehdejšího Československa (!), které ovšem neexistovalo a pochybuji, že by tam bylo bezpečno. Konec mi připadal až příliš operetní, nevím tudíž, jestli se pustím kdy do pokračování.

lucie.8
19.07.2018 3 z 5

Od této knihy jsem čekala něco jiného - více o práci odboje a situaci místních lidí (ať už Poláků nebo Židů) v okupovaném Polsku. Na můj vkus to byla příliš naivní "romanťárna". Na druhou stranu se kniha četla dobře a děj odsýpal.

klara1550
15.06.2018 4 z 5

Mně se to četlo dobře, děj rychle odsýpá, nemohla jsem se odtrhnout. Na druhou stranu ale od knihy nelze čekat nějaké hlubší proniknutí do psychologie postav a jejich pocitů, myšlenek, pozadí.... Což mě mrzí, protože se mi zdálo, že k tomu příběh hodně vybízí. Není to klasická romanťárna, kde je všechno krásný a jednoznačný, což oceňuju. Konec mě naštval, protože to pro mě není ukončené, a to fakt nemám ráda. Zůstává z toho ve mně takový zvláštní smíšený pocit.

bábuška
04.03.2018 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala, podle mě to nebyl žádný slaďák. Osud mladinké Emmy, její "tak trochu láska" ke svému zaměstnavateli, vysokému důstojníku SS, bych vzala pouze jako epizodu ve stavu celé polské společnosti v okupované vlasti. A je to vlastně začátek pogromu na židovské obyvatelstvo, zřízení prvního gheta a úmyslu Židy zcela vyhladit v nově budovaných táborech smrti. Byl to velice smutný příběh.

Ainslee
05.02.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla až po Diplomatově ženě, ale nemyslím, že by to vadilo dala jsem si to vcelku lehce dohromady. Četla se velice dobře a bavila mě víc než druhý díl, zajímavý pro mě byl hlavně románek velitele a Emmy a celkově prostředí druhé světové války.

Babo
01.01.2018 3 z 5

Dala jsem 3 * , dala bych tak 3.5,ale to nejde. Téma je to zajímavé,styl psaní v pohodě ,ale přece jen jsem čekala víc.

Michalka98
29.10.2017 4 z 5

Kniha to byla příjemá, velice dobře se četla. Mrzelo mě však, že atmosféra války zde není přesvědčivě cítit tak, jak bych si představovala a konec této knihy byl na můj vkus příliš otevřený. Jinak se však jednalo o vcelku zajímavý příběh.

Marki87
02.09.2017 4 z 5

Taková příjemná oddechovka, moc hezky se to četlo, nebyl to úplně hloupoučký slaďák. Nicméně mě trochu rušily časové a historické nepřesnosti (nesmysly). Ano, je to fikce a autorka to v knize i uvádí, ale když už jednou zasadí příběh do nějakého historického období, měla by na to trochu brát ohled. Proto dávám jen 4 hvězdy.