Velitelovo děvče

Velitelovo děvče https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56775/bmid_velitelovo-devce-gO3-56775.jpg 4 327 103

Marta Nedermanová série

Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Kommandant's Girl , 2007

ivousekk
01.05.2021 4 z 5

Zajimava valecna romance, kdy rozum a cit jdou zcela proti sobe.
Vim, ze kniha je fikce, jen by me zajimalo, jak moc odrazelo realitu to, ze Emma byla naprosto nevzdelana co se tyce sexu a otehotneni. Nebo jeji pristup k jine vire - viz navsteva kostela. Nejspis dost. O to je to ve srovnani s dnesni dobou, pristupem a informacemi naprosto nepredstavitelne a az absurdni. Kazdopadne kniha se mi libila a jsem zvedava na pokracovani.

nikola3345
25.04.2021 4 z 5

Kniha byla poutavá, ale místy trochu "přiřazena za vlasy". Nevěřím, že by židovská dívka šla jen tak okolo gettha atd. Každopádně napínavé lovestory, kdy rozum a čest nejdou vždy ruku v ruce, nýbrž chtíč přežít. Není to špatné čtení. Vůbec ne.

zimolka
22.04.2021 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce, určitě si zase ráda někdy přečtu.

knihovnička007
09.03.2021 4 z 5

Povedená kniha, člověk na ni myslí i po dočtení. Určitě doporučuji ke čtení. Více v mé recenzi nebo na stránce fb Tučňákův knižní svět.

Katynka01
28.01.2021 3 z 5

Příběh se mi líbyl.. Bylo to čtivé od první stránky až na ten konec.. Moc se mi nelibylo jak to dopadlo a vlastně to zůstalo takové otevřené takže nevíme co se s Emmou stalo dál. Ale příběh působivý..

Nymf
25.01.2021 3 z 5

Když už čtu fikci, tak alespoň uvěřitelnou. Ale tohle nesedělo v ničem, ani v těch nejzákladnějších záležitostech co se války týče, jako třeba sehnat maso za války, infrastruktura odboje, práce v utajení, falešnost identit.. A ten konec.. Navíc láska hlavní hrdinky mě nepřesvědčila, že by kdy někoho opravdu milovala.

Klára90
12.01.2021 3 z 5

Je to spíše červená knihovna se vším, co k tomu patří, ale napětí příběhu nechybělo. Konec trochu utažený za vlasy, ale jak říkám - červená knihovna se vším, co k tomu patří :)

Xaveza
21.12.2020 2 z 5

Oceňuji nápad...ale....na mne trochu víc o lásce než bych chtěla. A ty neuvěřitelné náhody...

Lenka-Chanel
17.12.2020 5 z 5

Pro milovníky 2.sv.války.Kniha mě moc bavila.

vlkove
16.08.2020 2 z 5

Velké zklamání. Kniha byla naivní, nečetla se úplně lehce, příběh je nereálný, popis války byl hodně zjednodušený, hlavní hrdinka byla nesympatická a milostná linka se mi prostě nelíbila. :/ Rozhodně neočekávejde velkou tajnou lásku a srceryvné emoce.

Vercutka
21.07.2020 4 z 5

Četlo se to pěkně. Souhlasím s předchozími komentáři: je to naivní příběh o lásce za druhé světové. Víc jak polovinu knihy jsem zhltla s nadšením, pak už se to nějako táhlo. Konec přitažený za vlasy.

Jajusenka
21.07.2020 4 z 5

Docela mi trvalo, než jsem se začetla. Pak mě ale kniha začala hodně bavit a nemohla jsem přestat číst. Bohužel mě ale docela zklamal konec knihy, kde bylo už těžko uvěřitelné množství náhod najednou..

kaja77
26.05.2020 5 z 5

Uznávám, že to nebylo žádné vědecké pojednání o II.sv.válce, ale mně se to líbilo. Emmě-Anně jsem fandila a i přes místa, která byla, mírně řečeno, přitažená za vlasy, to bylo příjemné čtení. Takže tomu, kdo hledá relaxační čtení doporučuji. Kdybych měla napsat i něco,co se mi nelíbilo,tak zacházení s některými polskými jmény a slovy v knize... např. skloňování jména Krystyna domácky Krysia bylo hodně divoké a uznávám, že to je detail :)

Anett525
06.05.2020 4 z 5

Čekala jsem od této knihy trochu něco jiného. Nakonec se mi celkem líbila, dobře se čte.

zdehan
21.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila stojí za přečtení.

JessieM25
14.02.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Čte se sama i po několikáté. Nádherný příběh, byť smyšlený zasazený do jednoho z nejhorších období našich dějin. Líbí se mi tento typ knih, které chtějí ukázat, že i mezi největšími zločinci světa byli jedinci s city, ačkoliv z toho jedince mám rozporuplné pocity stejně jako z hlavní hrdinky.

Blazule
07.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,dlouho mě tak nic nevtáhlo do děje

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, a to velmi. Pro hlavní hrdinku to muselo být hrozné, stále ve střehu a neprozradit se, že není ta, za kterou se vydává. Pravděpodobně si od autorky ještě někdy něco přečtu

Ditules
17.01.2020 4 z 5

Chtěla bych moc vědět, jak to pokračovalo dál...

Han-nah
16.01.2020 4 z 5

Od této autorky je to moje první kniha a zaujal mě styl jejího psaní. Knihy s válečnou tematikou čtu vždy s vědomím, abych si připomněla a vážila toho, že jsem hrůzy války nezažila. Lidé i ve válce se chtějí milovat, prožívat lásky, rodit děti, mít svou rodinu. Určitě nebylo pro Emmu jednoduché krátce po svatbě muset změnit identitu a žít druhý život, pomáhat v odboji a ještě se zamilovat do svého úhlavního nepřítele. Tato kniha je spíše román, ale ne všechny knihy s válečnou tematikou musí být drastické. Kdo se více zabývá dějinami války, doporučuji knihu "Ükryt v ZOO"