Vše, co jsme milovali

Příběh románu Vše, co jsme milovali, se rozprostírá přes několik desetiletí i kontinentů. Vypovídá o síle lásky, která dokáže překonat i ty nejhorší nástrahy. Roger Dykmans žije s bratrem Hansem, který tajně pracuje proti nacistům. Rogera přitom stále více přitahuje Hansova židovská manželka Magda. Jeho sílící okouzlení ale zpřetrhá krutý zásah osudu, když na Magdu a její dcerku Annu dopadne podobně jako na ostatní Židy nemilosrdná nacistická pěst. Gestapo pak předloží Rogerovi ďábelský návrh: pokud jim sežene informace o Hansových operacích, propustí mladou ženu s dítětem na svobodu. Roger tak náhle čelí neřešitelnému dilematu. Má zradit bratra, aby zachránil ženu, již oba milují? Kniha Pam Jenoff, nositelky literárních cen Quill Award, Book Sense, a autorky z nejužší nominace na cenu Sophie Brody Award, je strhujícím podobenstvím lásky a zrady. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140163/vse-co-jsme-milovali-140163.jpg 4.159

The things we cherished (2010)

Vydáno:, Víkend

alexis818
včera

Krásný příběh,i když trochu slabší,než dvě předchozí knihy,proto o hvězdičku méně.Jinak,krásně se to četlo a mochu doporučit.

motokatty

Autorka mne opět nezklamala. Velmi čtivá kniha a to i přes to, že děj neustále přeskakuje z několika časových období mezi s sebou. Kolikrát jsem si při četbě říkala, proč musím zrovna tohle číst, když to s příběhem vůbec nesouvisí, ale ke konci se ukáže, že všechno se vším souvisí :-)

Princezna22

Kniha se četla dobře a svižně,příběh docela zajímavý.. Ale bohužel se mi moc nelíbila,jelikož mám raději předešlé dvě knihy...

bgott
12.10.2017

Knížka se četla docela hezky, žádné náročné čtení. Příběh hodin, které spojují všechny časové linky byl docela zajímavý. Občas trošku pokulhávala reálnost příběhu a ke konci mi přišla až hmatatelná snaha rychle všechny osudy postav nějak uzavřít. Tak slušné 3*.

Kerberos
07.08.2017

Od historické knihy očekávám víc tak trochu popletené.

acul.p
22.07.2017

Moc hezký příběh, líbil se mi stejně jako Velitelovo děvče :)

konicekbily
02.01.2017

Velice dobrý příěh zahrnující několik časových období - velice dobře propojených s překvapivou zápletkou.

JulietRocks
07.10.2016

Opět o kus lepší, než předchozí kniha. Dokonce o velký kus. :) A proto - 5 *!

rajen
28.06.2016

Knihu jsem četla už před nějakou dobou a bohužel jsem nestihla napsat komentář hned po přečtení. Takže si už popravdě na děj knihy moc nevzpomínám. Nicméně mi ulpěla v paměti a to už je co říct. Vím, že jsem ji přečetla "na jeden zátah", je tedy opravdu velmi čtivá a můžu ji doporučit i ostatním k přečtení.

Barbra06
11.03.2016

Tak jak už bylo několikrát řečeno, je to něco jiného, než předchozí dvě knihy. Mě dělal asi největší problém přechod mezi lety a postavami. Nebylo to úplně ono, na co jsem od autorky zvyklá, a proto jen 4 hvězdy. Ale stejně mě autorka fascinuje touhle tématikou, tak ať se jí drží.

jluky
22.01.2016

Aj keď s maličkými výhradami k reálnosti príbehu, kniha sa mi páčila, určite sa k nej po rokoch vrátim.

Barbanka
15.02.2015

Pěkná kniha, která se velmi dobře čte.

Xterka
10.07.2014

Krásný, poutavě napsaný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Marika Vanova
16.05.2013

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale nezklamala mě - čtivá, pěkná a líbila se mi ta pointa o hodinách, která se táhne celou knihou jako tenká červená nit.

bookcase
20.03.2013

Trochu jiné čtení než první dvě autorčiny knížky, ale nezklamalo mě. Prolínání historie a současnosti, čtivý styl - líbilo se mi to.

evasamankova
03.03.2013

Velice čtivě napsaný román. Děj se táhne téměř celým stoletím. Všichni, kteří mají rádi hádanky a skládačky, a také lásku, zradu, odpuštění, si určitě přijdou na své.

Tejule
16.02.2013

Tato kniha mě velmi překvapila. Je to úplně něco jiného, než na co jsme od této autory zvyklí. Možná i proto se mi nelíbila tolik jako ty dvě předchozí. Je tam větší množství příběhů a chvíli trvá než si v tom člověk udělá pořádek. Situace se odehrávají v přítomnosti (rok 2009) a vrací se do minulosti. Určitě stojí za přečtení, ale nezaujala mě tolik.

Židé holokaust druhá světová válka (1939-1945) právníci láska tajemství milostný trojúhelník

Pam Jenoff

Pam Jenoff