slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Stěžejní provázání z Vládci strachu. Ukazuje se že upíři nejsou až tak hodní jak se mohlo zdát

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Patejl by blahořečen, máme nového svatého, ale v jeho stopách kráčí smrt.

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Moje druhé setkání s Patejlem - první bylo v "je 7:00..."
Akční jízda stejně jako v "Nočním klubu" nebo "Vládcích strachu" na které nepřímo navazuje. Tentokrát ale ne z pohledu upírů, i když Patejl si s nimi v ničem nezadá.

10.07.2018 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Možná by bylo lepší, kdyby knihy byly v jednom, ale 600 stran už je trochu pecka.
Asi o trochu rychlejší děj, než první díl, jinak stejná kvalita.

10.07.2018 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Možná o trochu slabší, než Bratrstvo krve. Na druhou stranu: hlavní hrdina je skoro normální člověk. Poměrně neobvyklá zápletka se slovanským božstvem. Nesourodá trojice hlavních hrdinů, obzvlášť mě pobavila Pouštní růže :)

10.07.2018 5 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Jsem Koskův fanoušek a tak jsem čekal na Poslední tango v Havaně - místo toho vyšel reklamní leták na Fabii na chůdách, kterou Tomáš Kosek prezentuje ve svém dobrodružství jako luxusní SUV...
Nemám rád Škodovku, vadí mi reklamy, ale tohle se Škodě (na rozdíl od většina aut) povedlo. Reklama je nevtíravá, povídka se tváří jako regulérní příběh od Kotlety a jediné co ji prozrazuje je absence sexu a menší množství černého humoru.

10.07.2018 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Poslouchal jsem jako audioknihu. Vtipně napsaná detektivka o jídle, sexu a cestování s trochou napětí a mystiky.
Nevěděl jsem do čeho jdu a začal číst jako čtenářskou výzvu. První kapitola mě zaskočila, ale rychle jsem se zaposlouchal. Celou dobu jsem se bavil a s napětím očekával jak se bude Poldiho příběh odvíjet dál. Byl bych rád za pokračování.

10.07.2018 5 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Kniha u mě vzbudila velké prozření co se týče dějin. Dějepis mě učila členka českobratrské církve, takže v knize je přesný opak toho co "vím". O dějinách jsem se dost přiučil a ještě se zasmál - že by Komenského "Škola hrou" v praxi?

07.07.2018 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Trochu slabší, než první díl, ale pořád dobré a vtipné. Kniha si utahuje i ze svého filmu

06.07.2018 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Už delší čas jsme měl v plánu si knihu poslechnout jako povinnou četbu a zrovna nebylo do čeho, tak jsem se do toho pustil. Příběh jsem rámcově znal, ale dost jsem se v něm plet. Čekal jsem ho atmosférou trochu temnější, on je přitom temnější svým dopadem. Příběh je vlastně dost zajímavá detektivka, kde se advokát snaží přijít na kloub zvláštnímu chování svého přítele, a i když člověk ví, o čem to je, podání příběhu je pořád docela nepředvídatelné.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Poslouchal jsem jako audioknihu. Asi nejdivočejší díl série. Pro mě srovnatelný s první, i když opět nestačí na Hobita. Úžasné vykreslení bitev, někdy jsem se cítil skoro jako bych byl přitom. Vzhledem k "bitevní části" mi cesta domů přijde až komická ale asi je to záměr autora, přes surovost děje tam vidím radost s návratu, i když někdy s hořkou pachutí. Úplný závěr knihy a výčet rodových linií mě opravdu nudil a ani jsem ho neodposlouchal.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle mě nejslabší kniha trilogie. Jediné co mě opravdu bavilo byla linie Pipina a Smíška. Ne, že by ostatní bylo o moc slabší, ale tahle je taková jediná ze které cítím nadšení a autorovu chuť psát. Neříkám, že tam není, ale necítil jsem ji tam.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Poslouchal jsem jako audioknihu. Z celkového pohledu neuvěřitelně komplexní, co se týče jednotlivých dílů podle mě asi nejlepší díl série, takový roadtrip Středozemí. Ze začátku příjemný a bezstarostný, průběžně gradující napětí, v půli nervy drásající a bohužel ke konci poměrně unylý. Ve srovnání s Hobitem mi chybí nadšení z příběhu.

Šógun Šógun James Clavell

Poslouchal jsme jako audioknihu... Můj druhý Clavell a opět načtený Jiříkem :)
O japonské kultuře toho jako laik vím poměrně dost, takže jsem nebyl tak vykolejený jako Blackthorne, a přesto že "vím" i tak mě kniha občas šokovala.
Kniha je poměrně dlouhá a místy není moc dynamická. Ve srovnání s Králem Krysou je dokonce únavná, ale rozhodně se mi líbila. Je to velkolepý příběh a ten hold nejde urychlit. Jiní by ji vydali jako trilogii :)
Dávám pět hvězd, ale raději bych dal 4,5, přece jenom Král krysa se mi líbil víc, ale stejně jako u Krále i tady bych mě zajímalo co bylo dál...

04.07.2018 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu... Čekal jsem horor, čekal jsem detektivku, ale ani jedno se nedostavilo. Detektivní složka je skoro utopená a větší význam má jenom v jedné kapitole. Horor je minimální, čekal jsem děs a gradování napětí a ono to bylo jenom takovy oťukávání. Tolik k očekávání.
Kniha mi dala zajímavý příběh mladého kluka se zlomeným srdcem na letní brigádě. Moc čtivě napsáno a po delší době jsem nechtěl přestávat s poslechem.
Závěr mi vyrazil dech, jak závěr vyšetřování (i když ten jsem očekával, ale asi si ho nechtěl připustit) závěr knihy jsem taky očekával, ale doufal, že všechno dopadne trochu jinak.
Není to nejlepší kniha od Kinga, ale dávám pět hvězd. Kniha mi, i přes nenaplněné očekávání, neuvěřitelně sedla.

04.07.2018 5 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Nemůžu se ubránit přímému srovnání s Baklym. Koniáš je chytřejší, diplomatičtější, lidštější, ale pořád je stvořil stejný autor a oba naráží na jeho meze. Ne že bych měl něco proti p. Žambochovi, ale prostě to tak je. Je to prostě úplně stejné až na pár charakterových odlišnosti. Na druhou stranu i když mi je Bakly sympatičtější a jeho příběhy mě chytly možná o trochu víc, Koniáš se mi víc líbí. Možná je to tou lidskostí.

13.03.2018 5 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Rozhodně nejlepší část Baklyho série, i když jako jeden dlouhý příběh by se mi líbila víc. Povídky nejsou chronologicky úplně seřazené a i když na sebe navazují, jde tam cítit jistá rozervanost. Podle mě nejlepší povídka Hon na Rudou Hvězdou. A mimo jiné, kniha prozradí kdo je vévoda Dusk.

06.03.2018 5 z 5

Holýma rukama Holýma rukama Miroslav Žamboch

Dle mě nejslabší knížka o Baklym. Není špatná, ale ostatní jsou lepší.

06.03.2018 3 z 5

Anděl bez slitování Anděl bez slitování Miroslav Žamboch

Tentokrát méně Baklyho a je to jenom dobře. Ne že by mě velký zabiják omrzel, ale aspoň se na děj podíváme i z jiného úhlu. Opět mě trochu zarazila délka

06.03.2018 5 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Perfektní příběh a začíná tak jak jsem čekal, ale vývoj už jsem nečekal. Kniha nás seznámí s Baklyho dcerou, učedníkem a panem Lasičkou.Obsahuje několik skládaček s Baklyho minulosti a celkově jeho světa. Dost mě zarazila délka, řekl bych, že všechny tři krátké díly by měli vyjít jako jedna kniha a ne to tak cuckovat.

06.03.2018 4 z 5