Perunova krev I.

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/perunova-krev-i-179587.jpg 4.2562

Perunova krev 1.

Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Perunova krev I.

trudoš
22. listopadu

„Víte, pane Hladile, možná chodíte do posilovny a baštíte nějaké steroidy, díky kterým vydržíte pár kulek z blbý čezety, ale útočná puška je útočná puška.“
Jiné prostředí, stejná koncepce - další román Františka Kotlety překvapil snad jen tím, že nepřekvapil ničím. Myslím to však v dobrém, nerad bych působil dojmem rozčíleného důchodce, co si stěžuje, že za jeho mládí bylo pivo silnější, sušenky větší a lízátka sladší. V případě první části Perunovy krve jsem jednoduše dostal přesně to, na co jsem měl chuť, což znamená spoustu zběsilé akce, nějaký ten sex na odlehčení a samozřejmě nezbytné tělní tekutiny rozprskávající se všemi směry. Na pořadí nezáleží, ono se také pravidelně mění.
Tentokrát emzáky z vesmíru vystřídali staroslovanští bohové, což je změna nanejvýš zajímavá a v rukou pana spisovatele i značně třeskutá, ovšem že by to pro osnovu znamenalo nějakou změnu, to se říct nedá. Hrdina zabíjí tady a támhle, přičemž dokud mu nedochází náboje, nepřichází ani o typicky český svéráz.

JSmerda
08. listopadu

Pro mě celkem zklamání. Počítám se sice mezi skalní fanoušky, ale tato kniha mě neoslovila. Přijde mi, že se Kotletovi nepodařilo namíchat ten správný kokteil hlášek, sexu a násilí. Bohužel hrubě převažuje násilí a trochu mi to připomíná takové ty prostoduché PC střílečky z devadesátých let. Třešničkou na dortu pak bylo, že nejvtipnější na celé knize je slovo o autorovi na závěr (které podle všeho nepsal Kotleta :D).

Gordonlord

Jak už to u Kotletových knih bývá zvykem, i tady si dal autor záležet, aby vymyslel nějaký důvod, proč je možné do jeho postav vysypat celý zásobník a jim se nic nestane. Možná mi tahle "nesmrtelnost" jeho postav začíná lehce vadit...

Nicméně tentokrát se podařilo zkombinovat důvody k nesmrtelnosti, akci a nekonečným souložím opravdu husarským odůvodněním, které nebudu prozrazovat.

Docela jsem si oblíbil i dva kamarády hlavního hrdiny a to mrzáka Libora, jezdícího na kolečkovém křesle, a postarší, tlustou odstřelovačku Markétu, zvanou "Pouštní Růže".

Jinak se jede v klasickém Kotletovském stylu Akce, litry krve, bohové, mutanti, fůra sexu, vulgarismy, černý humor. Ideální kombinace, kterou má každý současný čtenář, milující všechny popkulturní sladkosti zabalené do jedné chutné kolekce, rád.

Jinak tu vlastně nic moc navíc není, je to taková fajn zábava ve výše popsaném duchu, po které zůstane "ok" pocit poměrně zábavně vyplněného času.

iskovsky

čo majú spoločné všetky knihy od Kotletu ? ... mozkomíšní mok :)

ArtomMozkovič2

Do ringu opět přihází nová nakládačka od kotlety.Ano několik lidí brečí furt, proč kotleta neudělá novější koncept když on jede to samý jen v jiném kabátku. Tak já vám něco řeknu Mistra kováře taky nebudete říkat ať změní své řemeslo na klempíře. Pokud ano tak pan bůh s vámi

hellena1523

V první řadě oceňuji styl psaní, protože i navzdory obsahu se text čte prakticky sám.
Ale obsah mi nic moc neříká, postavy mi přišly dost ploché a po pár stránkách nudné. O Kotletovi jsem toho slyšela dost a dost, tak jsem ho chtěla zkusit, ale zjevně nejsem cílový čtenář. Myslím si, že máme v žánru výrazně lepší autory.

lucakuca

"A za mnou zahrada plná pěkně nasraných ženštin toužících po mé smrti." Napočítala jsem 31 vraždících posléze mrtvých žen. No toto?? Kotleťák zase stvořil svoji monstrózní zabijačkovou kuchařku hlášek tentokrát z kraje bohů.

-Pečivo-

Dnes se hlásím s další peckou od pečiho, takže s další pečkou - Perunova krev. František Kotleta mi byl do teď neznámý a literární žánr Steven Seagal taky. Teď jsme se poznali, ale zaplaťpanbů sem ženatej a tak se nebudeme nijak dál sbližovat, todle stačilo.

Bejvalej elitní voják se dostane do křížku se slovanskými bohy a po Čechách loví nějakej šutr, aby se zachránil - prcačky, brutální akční scény, střílečky, motorky, zbraně, vlci a tak dále pana krále a takhle furt dokola. Zábavný na 6/10 to bylo asi tak do půlky, pak to šlo dolu. Kdyby to byl hodinovej film, na kterej bych se před deseti lety koukal v sobotu s kocovinou, tak by to bylo mnohem lepší. Nemůže to někdo zařídit?

5/10.

Asfalt