Perunova krev I.

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179587/perunova-krev-i-179587.jpg 4.2466

Perunova krev 1.

Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Perunova krev I.

biki
03. prosince

1. Nečetla jsem nic od Kulhánka, tudíž nemohu srovnávat.
2. Až na několik vzácných výjimek nemám ráda fantasy.
3. Nesnáším nadpřirozené bytosti jako upíry, vlkodlaky, víly, démony a jinou takovou svoloč.
Ale byla jsem nadšená Poutníkem z Mohameda a Alláhovým hněvem, takže jsem si řekla, že na tom Kotletovi asi něco je. A taky že jo. Špičková, nefalšovaně béčková jízda trojice těch nejnepravděpodobnějších hrdinů po Praze a přilehlém okolí Škodou 1203 a vytuněným invalidním vozíkem, s krátkým výjezdem na severní Moravu, a to vše za hřmění palných zbraní všemožné ráže a ještě proloženo vypointovanými hláškami. Zkrátka, první díl jsem zhltla na posezení a ještě dlouho jsem pak utírala slzy smíchu.

nycol
02. prosince

Miluju kotlety, ano, i Kotletu :)

Mikalos
30. listopadu

Parádní čtení

Dragell

Že začínat si něco se slovanskými bohy není sranda, tak o tom se přesvědčí i Martin Fridrich. Což o to, že on i jeho přátelé jsou bývalý vojáci, na bohy prostě jejich schopnosti nemůžou stačit.

Kniha je cíleně psána jako takový klasický béčkový příběh se spoustou akce, krve, obětí a sexu. Autor se nebojí popisů přímo na míru pro tuhle knihu. A do toho všeho nesmí chybět ani charakteristický humor, který nešetří nikoho.

Ono celý tento příběh je nutno brát s velkou nadsázkou, vždyť kromě Martina se mezi hlavními hrdiny objeví další dva bývalí vojáci, z nichž jeden je zatrpklý mrzák a druhá obtloustlá ženština pracující v mekáči. Ale i přes to všechno děj šlape jako hodinky a honba za diamanty může začít.

Kniha byla zpracována také audioknižně a jako interpret byl zvolen Libor Terš. Přiznám se, že hlas bych si představovala trochu hrubější, ale i přesto se toho ujal s vervou a dobře se to poslouchalo. Hlavně kniha nabízí možnost adaptovat i zvuky z výstřelů a přestřelek, ale to vše je v knize přečteno.

Foxik4cz

Tohle je parádní knížka. Dokonale mě připravila na další kotletovky. Tvrdý humor, ironie, sex a násilí - vše na jednom místě :D

tlllk

To je masaker, prečítané za jeden deň, po druhom dieli som siahol okamžite

midloch

Klasický Kotleta - akce, sex, magie, hlášky. Příběh se týká toho jak nasrat staré slovanské bohy a není to vůbec špatný. Jediný problém mám s tím, že hlavní hrdina mi nesedí tak jako Bezzemek, nebo Kosek, takže nemůžu hodnotit plným počtem. Každopádně si přečtu i druhý díl.

DagonCZ

"ste tustá jak tfa Budhové, moc šerete!" :D Jo, byla to sranda.