Perunova krev I.

Perunova krev I.

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179587/perunova-krev-i-179587.jpg 4.2369

Perunova krev (1.)

Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

jaroiva
12. dubnaodpad!

Přečetla jsem půlku a stačilo, nějak nemám potřebu dočítat knížku jen proto, abych ji prostě dočetla.
Běžně mě neuráží sprostá slova, ale pokud je tímto stylem psaný celý text, začíná to být únavné. Spíš jsem ale alergická na reklamy, i když u některých jsem si nebyla úplně jistá, jestli je to product placement nebo ne, ale např. gauč z Ikei, předpokládám, že product placementem byl.
Trochu mi to připomnělo komixy, které vyráběli mí spolužáci na základce, kteří si podobné střílečky s vyhřezlými vnitřnostmi užívali. Tehdy mi to jako puberťačce připadalo taky vtipné. A kdyby se jednalo o dílo 14letého výrostka, tak bych ohodnotila tak 4*.
Věřím, že pro cílovou skupinu chlapců (možná i holek) 13-15 let to může být zábavné čtení. I když i tak bych raději sáhla po nějaké videohře, kde se můžu vyřádit.

Jdu se raději vrátit k dalšímu dílu Takeshiho Kovacse (od R. K. Morgana)

roso.mak

Bratrstvo krve bylo o chlup lepší, ale byl taky správnej nářez.

wildXchos

Kniha je výborná - zbraně, krev, sex a všechno v takovém měřítku, aby se to čtenářům líbilo. Vůbec mi ale nevyhovovalo prostředí Prahy.

vaby

Super!

Kalamajka
18.12.2017

Jsem si naprosto jistý, že pan Kotleta je fanouškem, nebo aspoň viděl seriál true blood. Inspirace tímto seriálem je nepopiratelná. Nad spoustou hlášek alá griotka z babičina špajzu jsem se smál na celé kolo :))) Jako vždy 5*

KAREL6725
15.11.2017

Literární řezník napsal další výbornou knihu. Drsná jízda, vlkodlaci, upíři, teroristi ,magie, Co si přát víc, spousta zbraní , spousta krve, spousta akce. Kdo má rád knihy pana Kotlety tak toho kniha pohltí a nepřestane dokud to nedočte. Tak, že hurá na druhý díl. Doporučuji a jasný plný počet hvězd.

kethy
30.10.2017

Po luxusním Bratrstvu krve jsem se bála, že mistr trochu poleví. Nepolevil tak moc, ale zase nějak moc nezazářil. Ano, je to ironická sranda, upíři, vlkodlaci a další aci, ale něco málo tomu chybělo do pěti hvězd. Tohletady už prostě bylo, jen to dostalo jiný a lepší nádech. Ale i tak se to dobře a rychle čte a není problém po dočtení druhého dílu se k tomuto vrátit. Je to jedna z těch knih, jejichž příběh se neomrzí. Tak hurá na dvojku.

Lenka40
03.10.2017

Opět dobře napsaná kniha od Františka. Slovanští bohové , váleční veteráni, přátelství ,láska , sex ,boj o moc to vše můžete v této knize najít. Tak hurá na druhý díl , už se těším jak to vše dopadne.

lugh
23.09.2017

Kotleta, jako vždy spojení nadpřirozena s brutalitou, sexem a symbolikou nadčlověka. Ne, že by se knihy nedali číst, ale po přečtení Bratrstva krve a těchto dvou dílů v nich neobjevíte nic nového. Kladně hodnotím propojení slovanské mytologie i když velmi volně s příběhem. Musím přiznat, že z příběhu cítím tvorbu Juraje Červenáka, ale to , že se jím autor inspiroval není nic zavrženíhodného. Celkem měl pobavily profily slovanských bohů a jejich vývoj staletími, Perun jako mnich Petr, který žije v klášteře a zabíjí , aby mohl být zabit je opravdu zajímavá myšlenka. Hodnotím oba díly v jednom komentáři.

kubrus
08.08.2017

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

markuc
12.07.2017

narez od zacatku az do konce, skoda kratkosti knihy (spis muj povzdech, nez kritika) - druhy dil z meho pohledu nutnosti

Melisandra
10.07.2017

Tato kniha mne velice bavila tak jako i ostatní knihy od pana Kotlety. :)

Steew
08.07.2017

Čtivé řezačky, občas vtipné hlášky... celkově fajná oddechovka.

Alezi76
23.05.2017

Moje první přečtená kniha od Kotlety. Je to prostě maso (krev), u kterého se nemusí moc přemýšlet. Bitky jsou pěkně popsané, a některé hlášky mě dostaly. Jsem zvědavý na další pokračování.

30.03.2017

Dočteno silou vůle a taky tím, že jsem to četla na dovolené. Měla jsem z děje pocit, že všechno už tu jednou bylo. Dvojku číst nehodlám.

RoseMadder
23.03.2017

Dobrej Kotleta

HNEDOOCKA
27.02.2017

Super, líbilo se to moc..

czpilar
06.08.2016

Akční, vtipné, nenáročné... Taková oddechovka.

Praetorian
09.06.2016

Rychlé a nenáročné čtivo bez sofistikovanější zápletky. Některé nápady vtipné, ale nedotažené. Akce skoro jako přes kopírák. Že tenhle typ knih dneska slaví úspěch, je svým způsobem smutné. Ale když se to líbí...

Teron
05.06.2016

Ehh...někde v půlce svazku by to vyšlo i na cca 3,5 hvzědičky, ale ve výsledku se musím vrátit k původnímu konstatování, že tyhle svazky jsou jako Seagalovky - přečtete si jeden a četli jste všechny. Napsaný to není zle, jen je to něco jako náhodný generátor dějového řetězu, který za sebou chrlí součástky typu střet, vyjebání/brutální porážka útěk, úspěch, střet, ohrožení, vyjebání, porážka,utěk, zbrojení, ohrožení, střet a tak pořád dokola. Zajímavý je, že v knižní podobě tenhle systém evidentně všichni žerou, ve filmové se drží někde mezi 20 - 50 procenty.
Nápad se slovanskými bohy není rozhodně špatný, ale jako urban fantasy je zpracován zoufale průměrně a v mnohém připomíná Ntý klon Diabla - jen změníte pozadí a přejmenujete hrdiny, ale výsledek je opět jak přes kopírák.
Výhodou ale je, že se takový svazek dá jen proskenovat a člověk s ním neztrácí moc času:-)

Aoedann
23.03.2016

Tato kniha (společně s druhým dílem) se ke mně dostala zrovna v době, kdy jsme měli cyklisťák, takže jsem na večer potřeboval oddechovku pocelým dnu šlapání a pak odpoledni u ohně. Trefilo se to přesně do toho jednoduchýho myšmaše, kterej jsem zrovna potřeboval, ale zároveň se tam objevuje spousta slovanských bohů, bohyň a tvorů, proto dávám vysoké hodnocení.

Claudius
28.02.2016

Přesně to, co jsem od mistra Kotlety čekal. Krev, mystika, brutální řežby, děj jde z akce do akce. Navíc opět zde máme ostřílenou, sympatickou hlavní postavu, což je v podstatě jen další Jan Bezzemek, jen mladší a smrtelnější. A taky svou nadpřirozenou sílu nečerpá z krve, ale z... však vy víte z čeho.

tony64
24.11.2015

Mam rad oddechovky a Kotleta je zarukou,ze se pobavim a neusnu.Neni treba cist jen vazne veci a clovek,ktery si umi udelat sam ze sebe legraci,je dobrym korenim proti nemastne a neslane chuti mnohych knih.Mozna,ze Vlci trochu nasadi latku jeho tvorbe.Uvidime.

LENITYEL
10.11.2015

Nezklamala!

Svářeč
17.10.2015

Jako akční výplach to funguje dobře. Drsný hrdina, spousta akce, cynické hlášky, nápad a jeho zpracování taky docela dobré. Ale rozhodně to není ničím víc než prostě dobrou oddechovkou, přečetl jsem to předevčírem a už teď mám problém si vybavit jména postav nebo podrobnosti příběhu... Pokud se tedy o něčem takovém jako je příběh u této knihy vůbec můžeme bavit, spíš je to sled různých navzájem souvisejících akčních scén. Ale jako oddechovka na dovolenou dobré.

Niraj
26.08.2015

Jo, jako hodně zábavná oddychovka dobrý. Dost drsný a vulgární, což je ale po intelektuální smršti předchozí četby příjemná změna. Tak ještě tak jeden díl a pak zase něco vážnějšího :-)

wally
24.08.2015

Bavil jsem se.... Když šáhnu po Kotletovi, tak nečekám duchaplné dialogy a nekonečně dlouhá a chytrá slovní spojení...ale vím, že se budu bavit, akce bude střídat akci a prostě to pofrčí a tak to také je....

ZeGaLa
18.08.2015odpad!

Takže jak to podat slušně a bez zbytečného zaujetí mé vlastní osoby? (po znovupřečtení jsem si uvědomil že jsem to zvládl jenom napůl)

Začneme autorem:
Autor jako takový nemá co nabídnout. Je to ubohý odvar horšího osazenstva autorů všude po světě. Kotletovy literární schopnosti jsou na úrovni asi žáka páté třídy a jeho cit pro tvorbu patří do dítěti, které nastoupilo do školky. Sprostými slovy a nechutnostmi se snaží odvést pozornost od své neschopnosti napsat smysluplnou a čtielnou knihu. Jeho životopis je důkazem toho, že jako osobnost nestojí za nic a musí se schovávat za naprosto trapný pseudonym. Tuto malou a ubohou osůbku bych chtěl potkat abych si to s ní vyřídil osobně, protože by mě zajímalo jak mohl být schopný vydat jedinou knihu.

Pokračujme knihou:
Takže jak už jsem zmínil Kotletovy literární schopnosti jsou mizerné a proto není třeba zdůrazňovat to že je to vidět i na knize. Postava, která všechno umí a ze všeho se nějak dostane je mi naprosto nepříjemná a dohání mě k zbytečným výlevům vzteku (chudák stěna). Zbytečné informace jako například kdo nosí jakou zbraň mi přišla tak zbytečná, že si ji autor musel vyhledávat na wikipedii aby se ujistil nad správným číslem naší čezety. Příběh jako takový se zprvu zdál zajímavý, ale po několika stránkách přestal bavit a kniha už tím pádem neměla co nabídnout.

Finále a hodnocení(začínáme na deseti bodech):
Prvně bych chtěl zmínit literární podání: -4
Potom se musí zmínit příběh: -2
Dostáváme se k postavám: -3
A jediný klad, který kniha má je obálka: -0.75

Podtrženo sečteno kniha ode mne dostává 0.25/10

Nakonec bych se chtěl zmínit, že na světě běhá tolik dobrých autorů. Například na stránce www.wattpad.com (Tam mě taky pod stejnou přezdívkou jako tady najdete) se nachází stovky úžasných spisovatelů. Vydavatelství si vybírají autory jako tady Kotletu asi jenom ze srandy. Kdyby raději lépe hledali a dívali se po opravdu dobrých autorech, kteří si vydání vlastní knihy zaslouží tak by rozhodně neprodělali. To je asi všechno já se poroučím, tak Bye.

machalcz
31.07.2015

Víc takových kousků a nebudu se vůbec zlobit, že si Kulhánek dává na čas s novou knihou ;)

EricNor
30.07.2015

Chvíli to docela jde, ale pak jsem začal mít pocit, že mě to čtení vyčerpává a cítím se tak trochu znásilněn a vysílen a nemohu číst dále, kvůli vyprázdnění mozku četbou. Nastal opak uspokojení a to už po čtvrtině knihy. Číst to ve čtrnácti, tak to zhltnu, teď už to není pro mě.