Perunova krev I.

od:


KoupitKoupit eknihu

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179587/perunova-krev-i-179587.jpg 4.2401
Série:

Perunova krev (1.)

Žánr:
Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Přidat komentář
Gerdik
27. listopadu

Zajímavý mix žánrů, terý se dobře čte a rychle odsýpá s pořádným cliffhangrem na konci. Celkově zhrnu sérii u druhého dílu =).

Psenda31415
16. října

O něco slabší než serie SPAD, ale i tak jsem oba díly přečetl s radostí. Druhý díl byl ještě o něco slabší než první, ale holt jsem musel vědět jak to všechno dopadne :-)
Téma zajímavé, neotřelé, ale bohužel ubylo hlášek....( Cos čekal.....debile....).
Každopádně super postavy, dobrá akce a super hlášky navíc v prostředí Prahy, co víc si přát.
Snad jenom hamburgr, camelky a spoře oděnou polobohyni neotřelým způsobem obdarovávající muže dlouhověkostí a nadpřirozenou silou :D

L.K.V.
10. října

Z knih od Františka Kotlety, které jsem četl, se z mého pohledu jedná o jeho nejslabší tituly.

Ocenil jsem, že se autor pokusil přivést na světlo světa knihu s tématikou Slovanských bohů a mytologických bytostí.

Akce jako taková, byla solidní a (ač smutné) líbilo se mi, v jakém stavu byli nejbližší pomocní, přátelé a kolegové hlavního hrdiny. Zvláštní, člověk by úplně nečekal společenský komentář v knize od F. Kotlety.

Jediný důvod, proč jsem dal 3/5 na oba díly této série je, že jsem očekával něco více ohledně Slovanských božstev.

Na druhou stranu jsem si zároveň užil, jak hlavní hrdina a jeho přátelé srovnali hrací pole s "božskými" bytostmi díky moderní technice.

Dále pak mytologické postavy, jakožto různé děti Chors byli zajímavé. A pak samozřejmě "Nejsem mňamka" krom hodně zvrácených scén, měla téměř Kulhánkovský nádech ala "No, taštičku ne." Takže bravo mistře.

Závěrem, zábavné, ale z mého pohledu slabší než jiné knihy od stejného autora.

I přesto, že jsem dal 3/5, je to spíš 3,5/5 možná až slabá 4/5.

Dervish
24. července

Je to taková klasická Kotletovina, halda syrového, rozstříleného masa, místo šípkové omáčky, krvavá mozkomíšní kaše a jako zákusek kosti různých velikostí, zlámané do podivných tvarů. Sůl a pepř v podobě živelného sexu. Oregano v podobě někde lepších, někdy horších hlášek. A klišé jako tečka.

Ale nebavte se, když hlavními hrdiny jsou kripl, tlusťoška a chlap co myslí pytlíkem raději než hlavou. To prostě musí fungovat nebo ne?

slawa.cap
10. července

Možná o trochu slabší, než Bratrstvo krve. Na druhou stranu: hlavní hrdina je skoro normální člověk. Poměrně neobvyklá zápletka se slovanským božstvem. Nesourodá trojice hlavních hrdinů, obzvlášť mě pobavila Pouštní růže :)

lee5747
22. června

Mám ráda Kotletu, takže pro mě příjemná akční a svěží oddechovka, ikdyž pro mě byla jeho série Bratrstvo o něco lepší. :)

Feryy
30. května

Není to takové jízda jako pozdější knihy, ale je dobré téma slovanských bohů. To se mi moc líbilo. A je tam sex :D

jaroiva
12. dubnaodpad!

Přečetla jsem půlku a stačilo, nějak nemám potřebu dočítat knížku jen proto, abych ji prostě dočetla.
Běžně mě neuráží sprostá slova, ale pokud je tímto stylem psaný celý text, začíná to být únavné. Spíš jsem ale alergická na reklamy, i když u některých jsem si nebyla úplně jistá, jestli je to product placement nebo ne, ale např. gauč z Ikei, předpokládám, že product placementem byl.
Trochu mi to připomnělo komixy, které vyráběli mí spolužáci na základce, kteří si podobné střílečky s vyhřezlými vnitřnostmi užívali. Tehdy mi to jako puberťačce připadalo taky vtipné. A kdyby se jednalo o dílo 14letého výrostka, tak bych ohodnotila tak 4*.
Věřím, že pro cílovou skupinu chlapců (možná i holek) 13-15 let to může být zábavné čtení. I když i tak bych raději sáhla po nějaké videohře, kde se můžu vyřádit.

Jdu se raději vrátit k dalšímu dílu Takeshiho Kovacse (od R. K. Morgana)

roso.mak
04. dubna

Bratrstvo krve bylo o chlup lepší, ale byl taky správnej nářez.

wildXchos
14. ledna

Kniha je výborná - zbraně, krev, sex a všechno v takovém měřítku, aby se to čtenářům líbilo. Vůbec mi ale nevyhovovalo prostředí Prahy.

vaby
01. ledna

Super!

Kalamajka
18.12.2017

Jsem si naprosto jistý, že pan Kotleta je fanouškem, nebo aspoň viděl seriál true blood. Inspirace tímto seriálem je nepopiratelná. Nad spoustou hlášek alá griotka z babičina špajzu jsem se smál na celé kolo :))) Jako vždy 5*

KAREL6725
15.11.2017

Literární řezník napsal další výbornou knihu. Drsná jízda, vlkodlaci, upíři, teroristi ,magie, Co si přát víc, spousta zbraní , spousta krve, spousta akce. Kdo má rád knihy pana Kotlety tak toho kniha pohltí a nepřestane dokud to nedočte. Tak, že hurá na druhý díl. Doporučuji a jasný plný počet hvězd.

kethy
30.10.2017

Po luxusním Bratrstvu krve jsem se bála, že mistr trochu poleví. Nepolevil tak moc, ale zase nějak moc nezazářil. Ano, je to ironická sranda, upíři, vlkodlaci a další aci, ale něco málo tomu chybělo do pěti hvězd. Tohletady už prostě bylo, jen to dostalo jiný a lepší nádech. Ale i tak se to dobře a rychle čte a není problém po dočtení druhého dílu se k tomuto vrátit. Je to jedna z těch knih, jejichž příběh se neomrzí. Tak hurá na dvojku.

Lenka40
03.10.2017

Opět dobře napsaná kniha od Františka. Slovanští bohové , váleční veteráni, přátelství ,láska , sex ,boj o moc to vše můžete v této knize najít. Tak hurá na druhý díl , už se těším jak to vše dopadne.

lugh
23.09.2017

Kotleta, jako vždy spojení nadpřirozena s brutalitou, sexem a symbolikou nadčlověka. Ne, že by se knihy nedali číst, ale po přečtení Bratrstva krve a těchto dvou dílů v nich neobjevíte nic nového. Kladně hodnotím propojení slovanské mytologie i když velmi volně s příběhem. Musím přiznat, že z příběhu cítím tvorbu Juraje Červenáka, ale to , že se jím autor inspiroval není nic zavrženíhodného. Celkem měl pobavily profily slovanských bohů a jejich vývoj staletími, Perun jako mnich Petr, který žije v klášteře a zabíjí , aby mohl být zabit je opravdu zajímavá myšlenka. Hodnotím oba díly v jednom komentáři.

kubrus
08.08.2017

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

markuc
12.07.2017

narez od zacatku az do konce, skoda kratkosti knihy (spis muj povzdech, nez kritika) - druhy dil z meho pohledu nutnosti

Melisandra
10.07.2017

Tato kniha mne velice bavila tak jako i ostatní knihy od pana Kotlety. :)

Steew
08.07.2017

Čtivé řezačky, občas vtipné hlášky... celkově fajná oddechovka.

Alezi76
23.05.2017

Moje první přečtená kniha od Kotlety. Je to prostě maso (krev), u kterého se nemusí moc přemýšlet. Bitky jsou pěkně popsané, a některé hlášky mě dostaly. Jsem zvědavý na další pokračování.

30.03.2017

Dočteno silou vůle a taky tím, že jsem to četla na dovolené. Měla jsem z děje pocit, že všechno už tu jednou bylo. Dvojku číst nehodlám.

RoseMadder
23.03.2017

Dobrej Kotleta

HNEDOOCKA
27.02.2017

Super, líbilo se to moc..

czpilar
06.08.2016

Akční, vtipné, nenáročné... Taková oddechovka.

Praetorian
09.06.2016

Rychlé a nenáročné čtivo bez sofistikovanější zápletky. Některé nápady vtipné, ale nedotažené. Akce skoro jako přes kopírák. Že tenhle typ knih dneska slaví úspěch, je svým způsobem smutné. Ale když se to líbí...

Teron
05.06.2016

Ehh...někde v půlce svazku by to vyšlo i na cca 3,5 hvzědičky, ale ve výsledku se musím vrátit k původnímu konstatování, že tyhle svazky jsou jako Seagalovky - přečtete si jeden a četli jste všechny. Napsaný to není zle, jen je to něco jako náhodný generátor dějového řetězu, který za sebou chrlí součástky typu střet, vyjebání/brutální porážka útěk, úspěch, střet, ohrožení, vyjebání, porážka,utěk, zbrojení, ohrožení, střet a tak pořád dokola. Zajímavý je, že v knižní podobě tenhle systém evidentně všichni žerou, ve filmové se drží někde mezi 20 - 50 procenty.
Nápad se slovanskými bohy není rozhodně špatný, ale jako urban fantasy je zpracován zoufale průměrně a v mnohém připomíná Ntý klon Diabla - jen změníte pozadí a přejmenujete hrdiny, ale výsledek je opět jak přes kopírák.
Výhodou ale je, že se takový svazek dá jen proskenovat a člověk s ním neztrácí moc času:-)

Aoedann
23.03.2016

Tato kniha (společně s druhým dílem) se ke mně dostala zrovna v době, kdy jsme měli cyklisťák, takže jsem na večer potřeboval oddechovku pocelým dnu šlapání a pak odpoledni u ohně. Trefilo se to přesně do toho jednoduchýho myšmaše, kterej jsem zrovna potřeboval, ale zároveň se tam objevuje spousta slovanských bohů, bohyň a tvorů, proto dávám vysoké hodnocení.

Claudius
28.02.2016

Přesně to, co jsem od mistra Kotlety čekal. Krev, mystika, brutální řežby, děj jde z akce do akce. Navíc opět zde máme ostřílenou, sympatickou hlavní postavu, což je v podstatě jen další Jan Bezzemek, jen mladší a smrtelnější. A taky svou nadpřirozenou sílu nečerpá z krve, ale z... však vy víte z čeho.

tony64
24.11.2015

Mam rad oddechovky a Kotleta je zarukou,ze se pobavim a neusnu.Neni treba cist jen vazne veci a clovek,ktery si umi udelat sam ze sebe legraci,je dobrym korenim proti nemastne a neslane chuti mnohych knih.Mozna,ze Vlci trochu nasadi latku jeho tvorbe.Uvidime.