Perunova krev I.

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/big_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4.3753

Kniha Perunova krev I.

R47

Moje první Kotleta a neprokousal jsem se jí. Nepřišlo mi na tom nic kontroverzního. Jen banální a prvoplánové. Rychle usmažené na starém, přepáleném oleji. Okořeněné a osolené tak, aby se prodalo o pivo navíc. Ale věřím, že člověka jiných chutí to může bavit. Na rozdíl od Pecinovského je to aspoň dobře napsané. Akce a hlášky. Kdo nečeká literaturu, dostane asi to, co chce. Písmenka odsejpají poměrně rychle.

l.e.d
30.12.2022

Kotleta je Kotleta... mimozemšťani kaput, upíři kaput, slovanští bohové zdar! Akce, vtipy, humor přesně jak se nám líbí.

NemmamSlov
10.12.2022

Perunova krev je Kotletove menej známe dielo, ale kvalitou nezaostáva. Namiesto mimozemských návštevníkov a upírov, tu skôr nájdeme starobylých slovanských bohov, vlkodlakov a čarodejov. Samozrejme akcia a humor nechýba ako je to aj pri ostatných knihách autora.

Bediczek
21.10.2022

(+ SPOILER) Děj se více méně pořád opakuje dokola: přestřelka s nějakými bubáky, kterou všechny hlavní postavy přežijí a pak se někam přesouváme, jen aby byla další přestřelka, kde je zase na poslední chvíli zachrání deus-ex machina. Napětí je v důsledku toho neexistující. Nosným prvkem by tím pádem asi měl být humor, ale i ten je repetitivní a dost často spíše trapný. Asi jsem suchar...

Ládja
05.10.2022

Překombinované těžké céčko...

Ivan53
25.09.2022

Jeden z najlepších románov, aké som kedy čítal. Pôvodne som knihu kúpil iba pre jej názov nesúci Perúnovo meno, k tomu s veľmi zaujímavou obálkou, ale dej je naozaj živý, zaujímavý, nepredvídateľný, a hoc sa odohráva prevažne v Čechách, svojimi postavami a pozadím je veľmi blízky i slovenskému čitateľovi.
Jediné, čo musím vytknúť je, že spisovateľ uvádza, že tá či oná (ukrajinská) postava hovorí po ukrajinsky, no keď príde na priamu reč, ide o ruštinu, nie ukrajinčinu (napr. rus. što slučilos namiesto ukr. ščo stalosa). A ruština nie je jazykom mukačevskej/zakarpatskej mafie, takže toto je drobná chybička (prekladateľa/vydavateľa/spisovateľa/?). Ale to je naozaj jediný nedostatok a svojsky poňaté dielo ma oslovilo od prvej strany (a udržalo si ma po stranu poslednú). Dokonalé „čtivo“ (nové podstatné meno u našich západných bratov :)

Alma-Nacida
19.09.2022

Super oddychová jízda, teda aspoň pro čtenáře, postavy si moc neoddychnou, děj se na ně valí a hned od začátku je jasný, že tohle leckdo nepřežije. Když už to vypadá, že to nepřežije vůbec nikdo, objeví se nečekaná pomoc, a někdo snad přece jen neumře tak úplně. ;)
Autor asi nemá kočku jako své nejmilejší zvyřádko, ale to mu s klidem odpustím. Chors je samozřejmě pěkná čubka, ale to my čtenáři (a hlavně čtenářky) víme už od začátku, zatímco hlavní hrdina ustrne na tom, že je jen pěkná. Konec není žádnej konec, tak hurá do dalšího dílu a uvidíme, jak a zda se někdo poučí, že nemá věřit ale fakt nikomu. :)

mr.Zdenek
10.06.2022

Nemá to chybu. Vše ostatní by bylo mlácení prázdné slámy.