Perunova krev II.

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204194/perunova-krev-ii-0bo-204194.jpg 4.3363
Série:

Perunova krev (2.)

Žánr:
Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
whisperkaa1
12. ledna

Klasická Kotletovská řežba. Nejoblíbenější postava Nejsemňamka. Velmi povedená kniha.

Korejš
11. ledna

Františku, Františku...neděláš mi to jednoduchý. Já se snad ještě na starý kolena začnu zajímat o slovanskou mytologii...Příběh byl parádní, první díl jsem ztrestal ve vlaku na trase Budapešť-Praha. Hltal jsem buznu z Aljašky Martina, kripla Libora a rezatou Pouštní Růži tak moc, že mě stará plácala svym vybitym telefonem po hlavě a nadávala, že se jí nevěnuju. Díl druhý (nemenší nářez) jsem četl v práci, ve vlaku, ...bez starý... tak, abych si mohl plnými doušky vychutnat završení díla. Hodnotím plným počtem a běžim shánět nějaký info o Perunovi, Dažbogovi, čůze Chors kterou fakt nemam rád, protože se nechtěla kamarádit s Martinem (a sakra... spoiler) a dalšim božstvu.

Gerdik
27.11.2018

Parádní mix žánrů - akční, fantasy, mytologie a trocha erotiky, který velmi dobře funguje. Knížky se četli velmi dobře a celkem rychle. Vše krásně odsýpá, nic se nevleče. Je zde pár překvapivých zvratů, dobře napsané souboje a bitvy. Sice ten konec člověk tak nějak čeká a závěrečná bitva by mohla být trochu delší, nemusela by být na pouhých asi 8 listech, ale aspoň to není nějaká nadstavovaná kaše jako u „Quantum Break“. Tuto dvoudílnou sérii mohu jen doporučit a jsem rád že jsem ji objevil v knihovně. Hned se podívám po dalších knížkách o tohoto autora.

Dervish
05.09.2018

Platí vše co jsem napsal k prvnímu dílu. Jen si to celé vynásobte dvakrát.

"Hlavně samopalů byly rozpálené jak pedofil na dětském hřišti, ale ani tak to nestačilo."

slawa.cap
10.07.2018

Možná by bylo lepší, kdyby knihy byly v jednom, ale 600 stran už je trochu pecka.
Asi o trochu rychlejší děj, než první díl, jinak stejná kvalita.

lee5747
29.06.2018

Příjemné čtení. Miluju zasazení do českého prostředí. Oproti prvnímu dílu, mi ale přijde že tohle není taková pecka. Tenhle díl na můj vkus byl až moc svižný, přišlo mi to všechno strašně hrrr. Co mi ještě vadí, jak moc podobné je to vlastně se serií Bratrstva, jen jiné postavy a trochu prostředí, jinak vesměs to samé. Ale časem se ke knížce třeba i vrátím.

KAREL6725
23.01.2018

Jako vždy perfektní čtení. Kotletovka jak řemen skvělé ,brutální , čtivé. Pro autorovy knihy mám vždy jen slova chvály. Neskutečná jízda jako vždy jsem si to neskutečně užil. Plný počet hvězd, nedoporučuji číst slabším jedincům, jinak všem co ještě nečetli.

wildXchos
16.01.2018

Kniha se mi četla opravdu dobře, děj byl záživný a má docela rychlý spád, ale stejně jako v prvním díle mi vůbec nevyhovuje České prostředí.

vaby
06.01.2018

Super!

Alezi76
29.11.2017

Výborné pokračování, které nezklamalo.

kethy
09.11.2017

J to dobré, ale ne tak, aby to zazářilo. Prostě se to veze jako připojený náklad za první knihou. Určitě by se nestalo, kdyby to prostě jedna kniha byla. Žádné novinky, žádné moc velké zvraty. Ale má to šmrnc, akci a atd.

Lenka40
03.10.2017

Uspěšné zakončení duologie Perunova Krev. Spisovatel sérii zakončil ve svém stylu . Celá série byla akční . Příběh byl zajímavý a hlavně čtivý. V knihách od Františka Kotlety nehledejte nic smyslplného . Prostě čtete a užíváte si to . Ze mě se stává " kotletářka " .

lugh
23.09.2017

Kotleta, jako vždy spojení nadpřirozena s brutalitou, sexem a symbolikou nadčlověka. Ne, že by se knihy nedali číst, ale po přečtení Bratrstva krve a těchto dvou dílů v nich neobjevíte nic nového. Kladně hodnotím propojení slovanské mytologie i když velmi volně s příběhem. Musím přiznat, že z příběhu cítím tvorbu Juraje Červenáka, ale to , že se jím autor inspiroval není nic zavržení hodného. Celkem měl pobavili profily slovanských bohů a jejich vývoj staletími, Perun jako mnich Petr, který žije v klášteře a zabíjí , aby mohl být zabit je opravdu zajímavá myšlenka. Hodnotím oba díly v jednom komentáři.
Závěrem: Noví čeští váleční veteráni v tomto díle položí Ramba na lopatky jako nic.

kubrus
09.08.2017

Lepší než jednička, nějak jsem se od tohohle nemohl odtrhnout . . .

markuc
18.07.2017

vyborne zakonceni, suchy humor, drsna akce - samozrejme se nejedna o zadne veledilo, ale o vybornou oddychovku... a tudiz si ji mozna dam nekdy podruhe

Melisandra
10.07.2017

Výborné pokračování prvního dílu a super závěr!!!! :)

czpilar
22.08.2016

Druhý díl pokračuje v nastaveném tempu dílu prvního. Nejedná se o žádné převratné dílko, ale spíše oddechovku na rychlé přečtení.

Claudius
23.06.2016

Ono je to vlastně jen trochu kratší bratrstvo krve. Sice se téma tak trochu přesunulo, ale pořád se hlavní nesmrtelný bijec pokouší rozsekat na krvavou kaši nějakou vyšší a silnější organizaci. A nakonec se vše vyřeší granáty. Prostě přesně, proč by někdo Kotletu četl!

Praetorian
09.06.2016

Nevím, čím je autor tak kontroverzní, protože tohle tady už bylo stokrát. První díl měl spoustu much, ale budiž, je to zábava a nebuďme malicherní. Ale tady se kupí nesmysl na nesmysl. Hype okolo pěkný, ale děj primitivní a snaha sypat hlášky za každou cenu únavná.

Crowley
03.06.2016

U Kotlety jde krásně vidět jeho rozvoj. Od jeho prvního románu se vypsal a plnou silou ovládl český splaterpunk originálním námětem, který naláká na koupi, pokud jste fanoušky tohoto stylu. Kdo by si kupoval druhý díl, kdyby nečetl první? Přejdu tedy rovnou k porovnání a několika málo vyjádřením. Na srdci toho mám málo.
Jako vždy je to jednoduchá kniha, ale v jednoduchosti je síla. Nečekejte nic nového. Dostanete další nálož kvalitní krvavé kotlety pana Kotlety. Oproti prvnímu dílu se mi však líbil o něco více. Převážně se autor zlepšil v popisu akce a kvalitou černého humoru. Už nevaří v mnoha situacích z vody. Ví co přesně dělat a co jeho čtenáři chtějí. Vše je o malý stupínek vyšší. Na Kulhánka však stále autor nemá. Rozhodně v něm ale vidím budoucnost, jelikož svou originalitou a zasazením dokáže zaujmout a vytvořit skutečně kvalitní prostředí a atmosféru pro fakt hustej nářez.
Jen si přečtěte anotaci. Stejná originalita, která je v Hustém nářezu. Autor se prostě nebojí ujetostí a tak čtenáři mohou naleznout trochu jinou úroveň béčkového stylu. Je to ujetější námět než ostatní splater punkovky, ale autor to dokázal zkrotit s grácií. Vše má nezaměnitelný styl a krvavý podpis.
Vy jste vážně dočetli až sem? Co sakra čekáte? Nějaký literární rozbor? Je to prostě další Kotletovka s kurevsky dobrým námětem, akcí, krví a humorem. A tohle přece chcete, ne? Ne? NE?!!

Svářeč
17.10.2015

V podstatě stejné jako první díl. Hodně krve, akce, hlášek, nula psychologie atd... Chvíli jsem přemýšlel o čtyřech hvězdách, ale nakonec ne, protože té akce mi přišlo až příliš, že mě to ke konci už přestávalo bavit. Jako mě je jasné, že od knihy podobného typu nelze čekat nic jiného než jednu bitku za druhou, ale ty scény mi často přišly úplně zbytečně dlouhé, jako třeba souboj s Jastaricou. Kdybych to měl nějak shrnout, je to fajn oddechovka, ale kult z toho nebude a Kotleta je podle mě hodně přeceňovaný. Pokud se o Moudrém svého času říkalo, že je Kulhánkovou kopírkou, tak nevím, jak označit Kotletu...

wally
31.08.2015

Pobaveníčko....člověk si nemůže neoblíbit všechny hrdiny...já se bavil a těším se na nějaké další setkání. Teď si zase budu chvíli hrát na intelektuála a číst tlusté knížky v pevné vazbě :-)

QEDS
30.05.2015

Druhý díl je o poznání lepší než první. Je to sice Kotleta a já mám pro něj slabost, ale přece jenom něco mi v knize chybí. Bratrstvo krve byla sice prvotina, ale pro mě o mnohem lepší. I přes to kniha je zábavná, děj odcejpá, jen mi v ní chybí ta šťáva...

Terva
25.05.2015

Bruntálský řezník František Kotleta vyplodil ze svého řeznictví pět flákot za čtyři roky.
A nutno dodat, že jedno mleté maso je lepší než druhé.
Perunova krev je již druhá kniha z této série.
Těmto dvou unikátům předcházela trilogie Bratrstvo krve.
Všech pět kusů vřele doporučuju, Je to nářez.

Malá ochutnávka:

A pak jsem to uviděl.
Kousek nade mnou, v místě, kde se lidské tělo měnilo na zvířecí......
......měl Jastarica umístěno své pohlavní nádobíčko.
Nikdy v životě mě nezajímalo, jakým způsobem se rozmnožují ještěrky, ale i tak mi bylo jasné,
že tenhle kousek je stoprocentní součást jeho lidské stránky......
.....Kopanec do koulí přece musí bolet i božského bastarda, no ne?

Nožem jsem mu přesekl páteř a změnil tak Boha na dva polobohy.......

Už mohu umřít, slyšel jsem jednoho z nejmocnějších slovanských bohů říct slovo "kurevsky"

vlkodlaq
07.03.2015

Perunova minisérie dosahuje o něco vyšší kvality než "nářezy". Je znát, že se autor už "vypsal" a je to poznat. Pořád je tu jistá jednoduchost zápletky, děj je velmi přímočarý, ale zase o něco lepší než u nářezu, přesto (nebo proto) se to čte samo a díky kotletovi jsem překonal svůj rekord snad od základní školy, a to pět přečtených knih za měsíc (hustej nářez, fakt hustej nářez, mega hustej nářez, perunova krev I, II).
Po pěti přečtených knihách už můžu objektivně říct, že Kotleta (ať už je to kdokoli), zaslouženě patří do skupiny Kulhánek, Žamboch a jim jen pár podobných. Teď už to bude skupina Kulhánek, Žamboch, Kotleta a jim jen pár podobných :-)

MartinProtschke
10.02.2015

Moje první dvě kotletovky a jsem spokojený.Vynikající oddechovka,už se těším na Bratrstvo krve.

MartinProtschke
10.02.2015

Moje první dvě kotletovky a jsem spokojený.Vynikající oddechovka,už se těším na Bratrstvo krve.

lonewolf_x
15.12.2014

Opět vynikající Kotleťák :-)

Budulman
03.12.2014

O moc lepší než první díl, ten byl takovým lehkým rozjezdem pro tuhle jízdu :-)
Už zase mě mrzí, že jsem dočetl a uvědomuju si, že už nic víc není :-D
Nejsem mňamka?

Dandulka
30.10.2014

Kotleta je prostě super! Jeho přirovnání jsou vždy originální a ráda se jim zasměji. Obohacují děj, který je i tak plný akce a kniha se čte sama od začátku do konce.