Perunova krev II.

Perunova krev II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204194/bmid_perunova-krev-ii-jQN-204194.png 4 767 767

Perunova krev série

< 2. díl

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. První vydání.... celý text

Fuksinka
26.04.2014 5 z 5

Dopoledne jsem koupila ebook a na jeden zátah dočetla.
Dvojka je o hodně lepší než jednička. Jsou zde konečně nečekané zvraty, z Martina se stal vážně sympaťák, přidaly se super postavy, pár příšer a o parádní hlášky taky není nouze. To, jak se vyřešil problém s Perunem mě vážně pobavilo. Originální, vtipné, akční a kurevsky zábavné. Maličko bych možná zkrátila některé akční scény, ale i tak 95%.
Jsem ráda, že kvalita Kotletových knih (ať už je autor/autoři kdokoliv) neupadá, jak jsem se obávala po prvním díle. V tomto případě rozdělení na dvě knihy asi nebyla nejlepší volba. Já vím, výdělek je výdělek, ale já kvůli slabšímu prvnímu dílu po fyzických knihách netoužím, je mi líto za něj dávat prachy. Být to jedna kniha, tak ji na poličku určitě budu chtít.