Skřítek77 Skřítek77 komentáře u knih

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Nesuďte knihu podle obálky! Kniha je napínavá i vtipná současně. Vzájemné rozhovory plné sarkasmu mezi dvěma hlavními vyšetřovateli jsem si vyloženě užívala.

13.07.2019 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Neuvěřitelně se mi líbilo, jak paní Kantůrková umí půvabným jazykem vystihnout kladné i záporné stránky povah a chování svých spoluvězenkyň a jak poutavě umí popsat jejich životní příběhy.

08.07.2019 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zajímavý vhled "do hlavy" autistického mladíka. Líbilo se mi prokládání děje pro nás zdánlivě zcela nepodstatnými podrobnostmi (např. matematické příklady), které odráží odlišnost vnímání světa hlavním hrdinou.

08.07.2019 4 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Komorní rodinné drama. Všechny postavy se mi zdály šablonovité a byly mi nesympatické. Přesto, že se mi kniha dobře četla, nezanechala ve mně hlubší dojem.

26.06.2019 3 z 5

Neříkej, že nemáme nic Neříkej, že nemáme nic Madeleine Thien

Knihu jsem si vybrala, protože mě zajímalo téma dějinných událostí a osobních příběhů v Číně v průběhu několika posledních desetiletích. Zpočátku jsem se ale dost ztrácela ve jménech, časových rovinách a vztazích mezi postavami. Příběhy lidí v knize jsou velmi zajímavé, ale kniha bohužel není nepsaná příliš čtivě a spíš jsem se jí prokousávala.

23.06.2019 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Velmi čtivě napsané, střídání vypravěčů mě nutilo číst dál a dál. Zajímavé téma seznamování a vytváření vztahů a úvaha na téma, zda pro každého existuje ten jeden DOKONALÝ protějšek.

07.06.2019 4 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Podivná pohádka s realistickými prvky z chování včel. Za mě to nefungovalo ani jako zajímavý, čtivý nebo napínavý příběh, ani jako naučná literatura o včelách.

07.06.2019 2 z 5

Čtyři dny v červnu Čtyři dny v červnu Iain Gale

Knihu nechci hodnotit, protože zjevně není určena pro takové ignoranty v oblasti vojenské historie jako jsem já. Pokud nevíte, jaký je rozdíl mezi artilérií, gardou a kavalérií, sáhněte po jiné knize.

16.05.2019

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Už dlouho jsem mnohem víc adult než young, přesto mě kniha velmi bavila hned od první stránky. Postupně ale jako by ztrácela dech. Moc se mi líbilo téma, ale znalosti i používaný jazyk mi připadaly naprosto neadekvátní k hlavní postavě, která vyrůstala v izolované sektě. Obálka je sice pěkná, ale naprosto nesedí ke knize, jejíž hlavní postavou je téměř negramotná dívka bez rukou.

15.04.2019 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Prostředí Číny a náhled do fungování čínské společnosti velmi zajímavý, i když nedokážu posoudit nakolik realistický. Případ takový průměrný. Romantická zápletka mi neskutečně lezla na nervy a kazila mi dojem z celé knihy. U některých citových výlevů jsem měla chuť mrsknout knihou do kouta. Bez těch slaďáren by těch hvězdiček určitě bylo víc.

09.04.2019 2 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Podobně jako ostatní mě mnohem více zaujal přběh z 2. sv. války. Ten ze současnosti je nereálný, nechutný a postavy jsou naprosto nesympatické až odpudivé.

29.03.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Líbí se mi, že J. Picoult ve svých knihách otevírá různá morálně kontroverzní témata a její postravy nebývají černobílé. Tato konkrétní kniha je o rasismu a nabízí zajímavý pohled na současné vnímání této problematiky v americké společnosti, kde otevřeně vyjadřovat rasistické postoje je nepřijatelné, ale ve skryté podobě rasismus přetrvává.

27.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha s neskutečně silným příběhem a dokonalou grafickou úpravou. Pokud jste u ní nebrečeli, navštivte svého kardiologa, protože nejspíš nemáte srdce.

14.02.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zaujalo mě, jak rozporuplná hodnocení zde tato kniha má. Souhlasím, že kniha nepřináší žádné překvapivé zvraty, ale přesto mě nadchla. Hlavní hrdince jsem držela palce. Kniha mě donutila přemýšlet, jak snadno odsuzujeme lidi, kteří se vymykají očekáváním většiny.

22.01.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jak je to se vztahem manželů bylo jasné už z přebalu a dál jsem se jen dozvídala nechutné podrobnosti a konec se také dal vytušit dlouho dopředu. Pro mě tedy kniha bez napětí a překvapení, které od thilleru očekávám. Zajímavý mi přišel pouze motiv se sestrou.

18.01.2019 2 z 5

Krásná, něžná a snová knížka s překvapivou pointou. Moc se mi líbí i vizuální úprava a skláním se před překladatelkou, protože překládat haiku musela být opravdu výzva!

20.12.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje třetí kniha od autorky (už jsem četla Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla) a zatím nejslabší. Kniha se dobře čte, střídání postav mi nevadilo, ale děj je přitažený za vlasy, nepravděpodobný a i proto mě konec zklamal.

07.11.2018 2 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Rozsáhlý román, který se nečte nijak snadno a rozhodně nečekejte žádnou "akční jízdu". Pokud mu ale dáte šanci, dostanete poutavý historický román o střetu japonské a holandské kultury napsaný krásným jazykem.

31.10.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Knížka mě úplně vtáhla a až do konce nepustila. Hrozně mě bavilo postupné odhalování minulosti a příčin vztahů v rodině. Tohle má být autorčina prvotina?! Tak to se moc těším na další knihy!

28.08.2018 5 z 5

Miluju magický realismus (Murakami, Bulgakov, Marquez) a ani tahle kniha mě nezklamala. Tajemná atmosféra literárního spolku a překvapivá a půvabná pointa.

22.08.2018 5 z 5