Skřítek77 Skřítek77 komentáře u knih

Propast času Propast času Roman Bureš

Tenhle žánr vůbec nečtu, přesto mě knížka bavila. Skvělý nápad zpracovaný velmi čtivě a sympatická hlavní hrdinka, které jsem musela závidět neustálý obdiv a přízeň mužů... :-)

17.08.2018 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Od pana Pratchetta jsem přečetla skoro všechno, co napsal, s panem Gaimanem jsem ještě neměla tu čest. Podle anotace jsme se na knihu moc těšila, ale byla pro mě velkým zklamáním - rozvleklá a téměř bez milého a inteligentního pratchettovského humoru.

17.08.2018 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Vynikající kniha a silný čtenářský zážitek. Knihu ještě dlouho nebudu moci dostat z hlavy asi i proto, že mám sama dceru.

19.07.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Taková oddychovka, napětí na mě moc nefungovalo, ale četlo se to dobře. Knížka na prázdniny, na kterou pak rychle zapomenete.

14.07.2018 3 z 5

K majáku K majáku Virginia Woolf

Jedna hvězdička za originalitu, jinak pro mě bohužel nečitelná kniha, dočetla jsem jen se sebezapřením.

17.05.2018 1 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Moc mi nevyhovoval způsob, jak je kniha napsaná, tedy přeskakování mezi různými postavami. Téma knihy, tedy život v USA 15 let po 2. světové válce, pokud by vyhrálo Německo a Japonsko, mě velmi zaujalo. Doufala jsem, že mě kniha vtáhne do této doby a já zkusím prožít pár dní v takové společnosti, to se ale bohužel nestalo.

05.03.2018 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Připadala jsem si jako na 2. stupni ZŠ, když jsem četla Stopy hrůzy. Rádoby napínavé momenty, ve kterých se stále dokola různé osoby děsí stínů a hlasů, ve mně napětí ani strach nevyvolávaly.

28.12.2017 1 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knihu nedočetla. Mravoučná nuda, ve které jsem po 150 stránkách neměla chuť pokračovat.

22.11.2017 odpad!

Vyměřování světa Vyměřování světa Daniel Kehlmann

Velice zajímavé téma, ale bohužel mi nesedl styl, jakým byla kniha napsaná. Jednotlivé události jsou vyjádřeny pouze pár strohými větami, takže jsem měla problém se do jednání postav více vcítit a lépe ho pochopit.

02.10.2017 3 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Podivný mix romatiky jako z Harlekýnky a hloupoučké detektivky. Čtení této knihy je naprostá ztráta času.

11.07.2017 odpad!

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

První dvě třetiny knížky mě úplně pohltily a nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout, jak moc mě to bavilo a chtěla jsem vědět, co bude dál. Ke konci knížka bohužel trochu ztrácí dech a konec jsem vytušila předem.

27.02.2017 4 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Kniha mi vůbec nesedla. Opravdu musí být umělec nesnesitelný sobec na hranici šílenství (i když v případě obou hlavích hrdinů už spíše za hranicí), aby stvořil úžasné umělecké dílo?!

27.02.2017 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Knížka je velmi čtivá a donutí vás klást si velmi znepokojivé otázky, nad kterými se pravděpodobně v běžném každodenním shonu nemáte čas ani chuť zamýšlet. Připadala mi ale jako typický hollywoodský film, který každou situaci vyhrotí až do krajností a snaží se z vás "vydojit" emoce za každou cenu. To je ale, myslím, pro autorku typické, takže pokud se vám líbily jiné její knihy, ani tato vás nezklame.

24.02.2017 4 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

O Grónsku na konci 18. století jsem neměla vůbec žádnou představu. Teď už jsem si jistá, že je to jedno z posledních míst, kde bych se chtěla ocitnout, a to hlavně kvůli všudypřítomné zimě, špíně a smradu. Ošklivé prostředí, velmi nesympatický hlavní hrdina a vyprávění příběhu podivně přeskakující v čase. A přesto tu knížku nějak nemůžu dostat z hlavy...

22.12.2016 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Mám ráda knížky, které mě přenesou úplně někam jinam a "donutí" mě podívat se na svět jinýma očima. A to se téhle knížce povedlo.

04.10.2016 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Je to napínavé, zamilované a hodně přitažené za vlasy. Pro mě trochu jako Dan Brown - bavilo mě to číst, ale spíš jako pohádku pro dospělé, než realistický příběh.

19.07.2016 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Příběh zajímavý, ale moc mi nesedly hlavní postavy a hlavně na mě v knize bylo příliš sentimentu a melancholie.

27.04.2015 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krásná knížka o dvou mladých lidech, kteří jsou prostě jiní (možná povahou, možná díky prožitým událostem) a dobře to vědí oni i jejich okolí, které jim to dává neustále najevo. Dokážou svou osamělost a jinakost překonat? A chtějí vůbec? A nebojte, romantický slaďák to vážně není...

17.04.2015 5 z 5

Všechna malá zvířátka Všechna malá zvířátka Walker Hamilton

Mírně ulítlá drobnost na 2 večery, kniha o ne moc pěkných věcech napsaná tak, že po ní zůstane příjemný pocit. Vývoj docela předvídatelný, přesto mě knížka bavila.

13.04.2015 5 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Kniha mě bavila, dobře se četla, ale konec mě dost zklamal (nechci prozrazovat), zdál se mi umělý a nevěrohodný. Pro mě jedna z knih, které nezanechají hlubší stopu.

25.02.2015 3 z 5