Všechna malá zvířátka

Neprávem zapomenutý, mírně surreálný, hororově laděný příběh o jednatřicetiletém Bobbym, který se dívá na svět očima jedenáctiletého chlapce. Bobby přišel o rodiče a ze svého nevlastního otce Sádla má panickou hrůzu. Už poněkolikáté uteče z domova, a tentokrát se mu to podaří. Při automobilové nehodě umírá řidič, kterého Bobby stopnul, a když sám vyvázl jenom se škrábanci, potkal podivného mužíka jménem Summers, velkého přítele zvířátek a všech nebohých tvorů. Bobby se k panu Summeresovi přistěhuje a společně plánují Sádlovu vraždu. Ta se ale jim ale ošklivě vymkne z rukou... Podrobnosti...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188769/big_vsechna-mala-zviratka-X7e-188769.jpg 4.136

Kniha Všechna malá zvířátka

madlenka3189
04.01.2021

Ze začátku mě kniha moc nebrala, ale nakonec se to zvrhlo a přečetla jsem ji na jeden zátah. Krátký a úderný příběh, který se snadno čte. Je zde skvěle popsán naivní pohled malého kluka na celkem zvláštní a smutný příběh. Hororové prvky mě velmi baví, stejně jako úmrtí pana Summerse (zabil/zabit). Část o zneužití, byla kreativně napsána, ale postrádala větší pointu. Celkově mám z knihy zvláštní pocit, nepřijde mi nějak skvělá, ale má v sobě něco zajímavého a jiného.. a taky dost smutného.

hellena1523
04.02.2017

Trochu jsem se bála, co z toho vyleze, ale nakonec mě příběh vtáhl a byla jsem nadšená! Líbila se mi atmosféra i zvláštním způsobem citlivý příběh.

kuky921
02.12.2016

Velmi pěkné čtení, které vás na chvilku odtáhne od stresu kolem.

tweed
07.11.2016

Knihy s nestandardními vyprávěči většinou patří mezi mé oblibenkyně. Co mi tady nesedělo... vlastně ani pořádně nevím. Možná celková strohost, která rozhodně byla účelová, ale mi tady neseděla a má láska k panu Summersovi rychle pominula. Přesto se jedná o jeden z těch roztomilejších příběhů a byla by škoda ho vynechat, zvlášť když zabere jen krátkou chvíli.

mauglie
02.11.2015

Taková typicky šedesátková :) Milé, krátké, sympatické. Klukovský pohled na dospělý svět. Při popisu zabíjení milé myšky jsem Špeka nenáviděla stejně jako hlavní hrdina! A sexuálně laděná scéna na záchodě je brilantní!!!

magnolia
08.06.2015

Knížka nejdříve málem odložená jako nepřečtená, ale nakonec shltnutá i s předmluvou.Tato malá, vzhledem velmi povedená knížečka, má v sobě působivý neotřelý příběh, zvláštní atmosféru starých časů, souboj dobra se zlem a dramatický závěr. (Komu se líbí knihy s podobnými hrdiny, doporučuji také knihu Výhra).

Skřítek77
13.04.2015

Mírně ulítlá drobnost na 2 večery, kniha o ne moc pěkných věcech napsaná tak, že po ní zůstane příjemný pocit. Vývoj docela předvídatelný, přesto mě knížka bavila.

iva5813
02.04.2015

Mějme rádi zvířátka a nevěřme žádným lidem, poutavě napsáno a rychle přečteno.