Všechna malá zvířátka

Neprávem zapomenutý, mírně surreálný, hororově laděný příběh o jednatřicetiletém Bobbym, který se dívá na svět očima jedenáctiletého chlapce. Bobby přišel o rodiče a ze svého nevlastního otce Sádla má panickou hrůzu. Už poněkolikáté uteče z domova, a tentokrát se mu to podaří. Při automobilové nehodě umírá řidič, kterého Bobby stopnul, a když sám vyvázl jenom se škrábanci, potkal podivného mužíka jménem Summers, velkého přítele zvířátek a všech nebohých tvorů. Bobby se k panu Summeresovi přistěhuje a společně plánují Sádlovu vraždu. Ta se ale jim ale ošklivě vymkne z rukou... Podrobnosti...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/188769/vsechna-mala-zviratka-X7e-188769.jpg 4.228
Vydáno:, Argo

hellena1523
04.02.2017

Trochu jsem se bála, co z toho vyleze, ale nakonec mě příběh vtáhl a byla jsem nadšená! Líbila se mi atmosféra i zvláštním způsobem citlivý příběh.

kuky921
02.12.2016

Velmi pěkné čtení, které vás na chvilku odtáhne od stresu kolem.

tweed
07.11.2016

Knihy s nestandardními vyprávěči většinou patří mezi mé oblibenkyně. Co mi tady nesedělo... vlastně ani pořádně nevím. Možná celková strohost, která rozhodně byla účelová, ale mi tady neseděla a má láska k panu Summersovi rychle pominula. Přesto se jedná o jeden z těch roztomilejších příběhů a byla by škoda ho vynechat, zvlášť když zabere jen krátkou chvíli.

mauglie
02.11.2015

Taková typicky šedesátková :) Milé, krátké, sympatické. Klukovský pohled na dospělý svět. Při popisu zabíjení milé myšky jsem Špeka nenáviděla stejně jako hlavní hrdina! A sexuálně laděná scéna na záchodě je brilantní!!!

magnolia
08.06.2015

Knížka nejdříve málem odložená jako nepřečtená, ale nakonec shltnutá i s předmluvou.Tato malá, vzhledem velmi povedená knížečka, má v sobě působivý neotřelý příběh, zvláštní atmosféru starých časů, souboj dobra se zlem a dramatický závěr. (Komu se líbí knihy s podobnými hrdiny, doporučuji také knihu Výhra).

Skřítek77
13.04.2015

Mírně ulítlá drobnost na 2 večery, kniha o ne moc pěkných věcech napsaná tak, že po ní zůstane příjemný pocit. Vývoj docela předvídatelný, přesto mě knížka bavila.

iva5813
02.04.2015

Mějme rádi zvířátka a nevěřme žádným lidem, poutavě napsáno a rychle přečteno.

trudoš
04.03.2015

Sympatický text, na můj vkus snad jen příliš průhledný. Moc se mi navíc nepodařilo ztotožnit se s hlavními hrdiny, protože jejich úhel pohledu na věc byl příliš jednostranný. Všichni měšťáci jsou špatní, protože si ničeho neváží a jejich způsob života je vysloveně proti přírodě, naopak to nejlepší, co může být, je souznět s přírodou, běhat s laňkami a objímat stromky. Omlouvám se, ale tohle je mi prostě proti srsti, jako kdyby život ve velkoměstě z člověka automaticky dělal šmejda. Chovat se jako svině ještě přímo nesouvisí s tím, jak kdo kde žije.
Závěr je sice přirozený a přesně v mezích od začátku nastavených, ale v rámci krátkého rozsahu mi chyběla nějaká ta pointa (kromě toho, že se má člověk zbavit světského mamonu, aby byl šťastný jako bleška, etc., etc., etc.) Mnou vytknuté nedostatky ovšem zcela vynahrazuje chytlavá čtivost, bezelstná syrovost a neomalená poetika, kterou je příběh doslova prodchnut. Příjemně jazykově jednoduché a přitom plné jízlivé kritiky moderní společnosti.

standunun
01.09.2014

Knížka, která říká svojí velikostí i příběhem, že málo znamená někdy víc...

gocatgo
07.08.2014

Doporučuju každému, už jen kvůli tomu skvělému názvu a scéně na záchodcích v hospodě...

Alma-Nacida
15.07.2014

Velmi kvalitní kniha, kterou je těžko popsat, evokovala mi Pána much a přitom je úplně jiná. Rozhodně doporučuji přečíst.

bosorka
22.04.2014

Příjemná a milá jednohubka. Doporučuji.

Boboking
10.04.2014

Zaujala mne taková drobná knížka s podivným názvem Všechna malá zvířátka od nějakého Skota W. Hamiltona. A vřele doporučuji. Je to něco z 60. let a žánrově mezi mainstreamem,fantasy, hororem. Příběh postiženého muže, který uteče z domu a dá se do kupy s podivným mužíkem, který pohřbívá zabitá zvířátka u cest. Velmi mě to oslovilo, je to tak trochu vlastně o volnosti a svobodě, o životě v přírodě, bez stresu atd.

Autor knihy

Walker Hamilton