Čtyři dny v červnu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Spojenecká vojska anglo-batavské a pruské armády se vydávají do boje s Napoleonem Bonaparte za jeho svržení a nastolení míru v Evropě. Celé jejich tažení a boje, které vyústí bitvou u vesnice Waterloo, trvají čtyři dny. Čtyři dny v červnu 1815. Na jedné straně pohled, činy a myšlenky důstojníků sira Williama De Lanceyho, Jamese Macdonella z anglo-batavské armády a hraběte von Zietena z armády pruské a na straně druhé Neye, maršála Francie a samotného Napoleona. Očima těchto pěti mužů jsou vyprávěny události vedoucí k bitvě u Waterloo a nakonec samotná bitva, která se zapsala do dějin jako poslední bitva napoleonských válek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136444/big_ctyri-dny-v-cervnu-SMg-136444.JPG 4.211
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Four Days in June, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Čtyři dny v červnu

tereza1198
19.11.2019

Dobrá kniha o jedné z nejslavnějších bitev. Hodně vojenské hantýrky, ale to k tomu patří. Postavy byly dobře vykreslené a tak mi jich bylo líto, když napochodovaly do těch jatek. Konečný přehled byl skvělý.

Skřítek77
16.05.2019

Knihu nechci hodnotit, protože zjevně není určena pro takové ignoranty v oblasti vojenské historie jako jsem já. Pokud nevíte, jaký je rozdíl mezi artilérií, gardou a kavalérií, sáhněte po jiné knize.


lampernaqui
21.09.2018

Moje první setkání s Iainem Galem. Nejsem žádný historik, takže netuším, co až bylo v knize smyšlené a co se drželo historických faktů. Důležité ale je, že díky románu přibližně vím, jak slavná bitva probíhala. První tři dny nás v rychlosti připraví na moment, kdy všechny armády dorazí kousek od Waterloo. Bál jsem se, že pouhý popis bitvy, natáhnutý na pár stovek stran, by mě mohl nudit a být nepřehledný. Naštěstí to autor napsal tak, že se člověk neztratí a celkem se přiučí.

IYv
21.10.2015

výborné, svěží, má to spád
dobrá historická kniha