Sirina Sirina komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní je opravdu jiný, než na jaký jsme si zvykli od Mornštajnové a spol., ale i přesto se to četlo dobře. Kniha moc pěkně utíká a líbí se mi, jak je protkána cukrovými vlákny.

04.10.2022 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Tohle bylo velice dobré pokračování Snílka. Překvapil mě rozvoj postav jako Minya a Thyon. Docela jsem jim přišla na chuť. Stejně tak mě mile překvapila linie Kora/Nova, protože jsme se mohli zase dozvědět víc o tomhle světě (světech).
Fascinuje mě to propojení obou sérií, tak doufám, že brzy přibydou další knihy.

04.10.2022 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Věděla jsem, že tahle knížka je pro děti, ale stejně jsem si ji přečetla a jsem moc ráda. Chválím nádhernou obálku i ilustrace. Tahle kniha má krásný příběh z Malé Strany, roztomilá strašidla a domovní znamení. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

04.10.2022 5 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Krásné příběhy plné pravdy, ale jinak mě kniha příliš nenadchla.

04.10.2022 2 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Jak už tu někdo psal, tohle bylo hodně slušné na prvotinu. A navíc mi autorka celkem napravila chuť na české autory fantasy. Pěkně byl vymyšlený Šerosvět, včetně cestování mezi městy. A moc se mi líbily schopnosti pána z kouře a kamene. Pokud by někdy byl druhý díl, moc ráda si ho přečtu také.

27.09.2022 5 z 5

Vrcholy a údolí Vrcholy a údolí Spencer Johnson

Tahle malá, milá knížečka mě toho dost naučila. Myslím, že bych ji mohla číst stále dokola. Po dlouhé době to je smysluplná kniha o osobních rozvoji, kterou může následovat skoro každý. Vřele doporučuji všem čtenářům.

21.09.2022 5 z 5

Běsi z temného hvozdu Běsi z temného hvozdu Petr Jaroněk

Tahle kniha je takový dobrý průměr. Děj až na pár zádrhelů pěkně utíká, ale znovu už ji číst nepotřebuju. Je škoda, že se tu chodilo kolem kouzel a magie jen okrajově. Uvidíme, jaká bude další autorova kniha.

21.09.2022 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem se opět nechala nachytat reklamou, která jednu dobu byla všude. Kniha se čte dobře, ale oproti jiné české autorce, tady bylo propojení osudů moc na sílu. Je škoda, že na úvod není upozornění, že si čtenář má k četbě vzít ještě notýsek a tužku a psát si jednotlivé postavy. Protože někdy od půlky knihy už jsem celkem ztrácela přehled, kdo je kdo, a musela jsem se často vracet.

31.05.2022 2 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Milé, vtipné, oddechové. Člověk se u toho zasměje a občas taky Karolinu polituje.

31.05.2022 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tahle kniha je darem pro všechny knihomoly, čistá fantazie, nádherná obálka. Krásně se čte a autorka skvěle vykreslila celý svět. Líbí se mi, že průvodcem je obyčejný kluk, který se postupně proměňuje v muže. Je to příjemná změna. A musím říct, že Lazlův Pláč byl nejkrásnější.

31.05.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutečně emocionální kniha.

25.04.2022 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nebudu Hotýlek posuzovat podle ostatních knih autorky, protože každá je úplně jiná. Tohle je další velice příjemná kniha, která se dobře čte, a kde jsou opět mistrně zpracované celé generace.

25.04.2022 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Petra Neomillnerová

Kdysi jsem četla knihy o Lotě, takže styl autorky znám a líbí se mi. Povídky byly trochu slabší, ale to je tím, jak už tady někdo psal, že než se člověk začte, je konec.

24.04.2022 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tohle bylo velmi dobré zakončení, i když už jsem vůbec nedoufala, že se posádka Genesis někdy dostane z Edenu. Bylo to hodně napínavé, čtivé a akční.
Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii!

24.04.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipné, lehké čtení. Nejvíc jsem se pobavila nad překlady komentářů paní Tiché ;-)

21.03.2022 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Možná ještě lepší. Ale to byl tím, že se přestaly opakovat úkoly za body a začalo objevování planety. Magnia byla velmi pěkně popsaná, stejně tak lid Imago.
Jen tak mimochodem, od začátku mi bylo jasné, že to s Babylonem nebude tak jednoduché.

20.03.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělý začátek série. Nikdy bych nevěřila, že se mi sci-fi bude takhle líbit. Skoro je mi líto, že tahle knížka čekala tak dlouho v mojí knihovně na přečtení.

20.03.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další skvost od autorky. Chválím propracovaný děj i postavy. Krásně zpracované jednotlivé generace i prolínání mezi nimi. Kniha se velmi dobře čte a rychle ubíhá. Kdo nad ní váhá, tomu rozhodně doporučuji přečíst.

14.02.2022 5 z 5

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Tahle kniha mi hrozně dlouho ležela v knihovně. Nedokážu se dívat ani na filmy, ve kterých umírají zvířata. Ano, bylo to dojemné, místy opravdu hodně. Nejvíc se mi líbila část o sloních dvojčatech a delfínici. Povídka se psem mě dostala úplně.

13.02.2022 4 z 5

Trochu Gilmorek, ale mnohem víc ztřeštěné Lauren. Jako oddechovka je to super čtení, ale nehledejte v ní nic světoborného.

13.02.2022 2 z 5